MachinePoint świętuje wraz z pracownikami i partnerami 20 lat prowadzenia działalności w branży maszyn używanych

- Aktualności

This is not an official translate. Original version here

machinepoint
Pionierska firma, która profesjonalizowała rynek wtórny, uzyskując 95% obrotów pochodzących z transakcji międzynarodowych. W tym roku MachinePoint świętuje 20-lecie działalności jako wiodąca firma w branży maszynowej.

Podsumowując, historia MachinePoint nie jest łatwa. Każdy rok był intensywny i pełen zmian. Firma została założona w 1997 roku, kiedy Internet dał impuls niektórym firmom do tworzenia modeli B2B w sektorze przemysłowym. W tym czasie jego założyciel, César Rodríguez, i niewielka liczba partnerów z branży, chcieli wykorzystać zalety, jakie może przynieść internet, aby połączyć bardzo rozdrobniony rynek maszyn używanych i stworzyli międzynarodową firmę, która zapewni przejrzystość, bezpieczeństwo i bezpieczeństwo. niezawodność w sprzedaży używanych maszyn przemysłowych.

MachinePoint stawia na branżową specjalizację, aby dodać jakość do swoich usług, dlatego też MachinePoint na początku specjalizował się tylko w sektorze tworzyw sztucznych. Po kilku latach rozwinęła się w branży napojów i żywności. Wzrostowi towarzyszył proces internacjonalizacji, aby umieścić firmę i zespół w skali globalnej. Obecnie firma, początkowo zlokalizowana w Hiszpanii, ma fizyczną obecność w wielu krajach.

Służba, wartość, uczciwość i odpowiedzialność to wartości, na podstawie których rozwinął się model biznesowy, a także umożliwiły wzrost i zrównoważony rozwój w czasie; oferując swoim klientom profesjonalizm, szybkość, przejrzystość i bezpieczeństwo. W ciągu ostatnich 20 lat firma stanęła w obliczu szeregu kryzysów gospodarczych i istotnych zmian technologicznych, geopolitycznych i regulacyjnych. Utrzymanie innowacyjnego i elastycznego ducha nie było koniecznością, ale okazało się formułą sukcesu i zobowiązaniem do przetrwania w świecie biznesu z ekscytującymi zmianami technologicznymi. Od samego początku, MachinePoint widział gigantów technologicznych, jak również duże międzynarodowe koncerny obiecujące przekształcenie branży w aukcje internetowe, algorytmy wyceny lub systemy automatycznego kontraktowania. Wciąż dzisiaj używani sprzedawcy maszyn nadal niszczą wartość, usuwając maszyny z ich oryginalnych fabryk do swoich magazynów, tak jak robili to od dziesięcioleci. MachinePoint nadal wierzy w sprzedaż maszyn bezpośrednio z oryginalnej fabryki (maszyny z fabryki do fabryki), modernizuje handel maszynami przemysłowymi z lepszymi informacjami, większą bezpośredniością i najlepszą jakością usług na rynku.

MachinePoint był w stanie połączyć swoje doświadczenie w branży zespołowej z postępem technologicznym, aby wzmocnić swój model biznesowy, wykorzystując Internet jako narzędzie komunikacji i promocji, dzięki czemu może się pozycjonować jako światowy lider i mieć 95% kontyngent eksportowy. Wykorzystał także nowe technologie komunikacyjne, aby stworzyć geograficznie zdecentralizowany zespół zlokalizowany blisko ważnych rynków, przy jednoczesnym utrzymaniu talentów w firmie dzięki polityce równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. W MachinePoint zdalna praca obowiązuje przez ponad 20 lat! Zespół monitoruje obecnie postępy w sztucznej inteligencji, aby zbadać, jak dalej wzmacniać swój model biznesowy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że wskaźnik przetrwania małych i średnich przedsiębiorstw jest niski na całym świecie i bardzo niski w Hiszpanii, gdzie tylko 20% z nich przekracza 5 lat, a 10% w ciągu pierwszych dziesięciu lat, w MachinePoint znajdujemy prawdziwy sukces. To jest powód, dla którego zespół z dumą świętuje swoje 20-lecie działalności i kontynuuje obstawianie modelu biznesowego, który okazał się wartościowy dla klientów. César Rodríguez, dyrektor generalny i założyciel MachinePoint komentuje: "To była wspaniała przygoda, by poprowadzić ten projekt. Naprawdę cieszyłem się, widząc, jak stworzyliśmy bogactwo w moim rodzinnym regionie i pośrednio w wielu innych społecznościach, w których sprzedaliśmy maszyny do tworzenia firm. Sukces nie jest wynikiem szczęścia lub kilku czynników, ale raczej suma wielu zmiennych, które dobrze tworzą firmę, która dodaje wartość. Jako usługodawcy, którymi jesteśmy, kluczem są ludzie: zdobywanie i zatrzymywanie talentów i specjalistów Byłem moim najambitniejszym wyzwaniem i zainwestowałem w to ogromną ilość czasu Dzięki ludziom, którzy przez lata pracowali w MachinePoint, udało nam się dotrzeć tam, gdzie jesteśmy dzisiaj, dzisiaj jest dniem, w którym świętujemy dobre praca tego zespołu i zdolność firmy do ciągłego tworzenia nowych profesjonalistów, abyśmy mogli dalej rozwijać się przez kolejne 20 lat. "

Po zapytaniu zespołu MachinePoint o to, co cenią najbardziej w tym projekcie, jest kilka różnych powodów, ale podkreślają one możliwości oferowane przez firmę na potrzeby postępowania pojednawczego oraz możliwość prowadzenia innowacyjnych projektów, co sprawia, że MachinePoint jest dynamiczną i dobrą firmą do pracy. .

MachinePoint ma ambitne cele na przyszłość iw nadchodzącym 2019 roku: kontynuację konsolidacji wyników, zwiększenie szkolenia pracowników, zagwarantowanie profesjonalizmu transakcji maszynowych i dalsze wprowadzanie nowych zmian technologicznych w celu poprawy swojej wartości poprzez inwestowanie w innowacje.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie