MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


Zorlu çalışma sonunda karşılığını verdi: Rusyadan Güney Amerikaya çok katmanlı film ekstruderi satışı, sökme, yükleme, nakliye ve tekrar yerinde kurulum dahil. Görev başarıyla tamamlandı


çok katmanlı film ekstruderi satışı, sökme, yükleme, nakliye ve tekrar yerinde kurulum dahil

"Gizlilik sebebiyle müşterilerimizin isimlerini açıklayamazsak da en azından burada duyurabiliriz. Son derece karmaşık bir projeyi rekor denebilecek kısa bir zamanda ve mükemmel bir şekilde tamamladık. Ekibimiz gerçekten tebrik edilmeyi hak ediyor.”, MachinePoint Ticari Direktörü.

Her şey birkaç ay önce büyük bir Orta Amerika şirketi 2,5 m genişlikle çalışan, 5 katlı bir şişirme film ekstrüderiyle ilgilenmeye başladı. Rusyada bulunan ve çok düşük çalışma saati olan bu makina potensiyel alıcı için çok iyi bir yatırımdı fakat oldukça risk yüklü bu projede alıcı MachinePoint’e güvendi.

Rusya veya Çin gibi ikinci el makina alım/satımının oldukça problemli olduğu ülkelerde çok az firma böyle bir projeye cesaret edebilir. Sadece dil ve kültür farklılıkları değil aynı zamanda organize etmek zorunda olduğunuz ağır ekipmanlar, çok uzun mesafeler için lojistik ve farklı nakliye tipleri de projenin zorluğunu artıran diğer unsurlar. İkinci el makinaların ihracı veya ithalatı oldukçu büroktatik ve zorlu bir süreç. Bütün bunlardan daha önemlisi makinanın sökülmesi, tekrar kurulması ve çalışma garantileriyle devreye alınması gibi hususlar ancak en iyi ikinci el makina tedarikçisiyle sözleşmeler yaparak mümkün olabilir.

MachinePoint’in deneyimi ve profesyonelliği böylesine yüksek komplekslik derecesi olan projelerde fark yaratır. Bu tür projelerde teknik, hukuki, lojistik ve en son devereye alma hizmetleri gibi oldukça faklı ve karmaşık konularda uzmanlık gerekir.

Bu proje bazı ekstra zorluklar da içeriyordu: Makinaya ulaşmak ve fabrikadan çıkarmak için bazı duvarların yıkılması ve tekrar yapılması gibi inşaat işleri gibi. Ayrıca bu büyük makinanın sökülmesi de ciddi teknik sorunları beraberinde getirdi. Makinanın sökülme süreci elektro-mekanik markalama, makinayı yerinden öıkarma ve paketleme dahil 3 hafta sürdü. Sonunda alıcı büyük memnuniyetle şöyle dedi:”Herşey rekor bir zamanda ve tam bir uzmanlıkla mükemmel bir şekilde halledildi”.

Sonuç yeni bir makina almak yerine bu şekilde ciddi bir tasarruf etmiş olan alıcı için oldukça memnuiyet verici oldu. Sıradışı bir fiyata, teknik olarak çok iyi durumda, dünyanın önde gelen marka bir makinasını çok iyi şartlarda satın aldı. MachinePoint’in sloganındaki gibi “Biz fabrikadan fabrikaya satıyoruz”. Alıcı satın alma kararını almadan önce makinayı çalışır durumda gördü ve son kararını bundna sonra verdi.

Tekrar söylemek gerekirse MachinePoint makina, lojistik ve hukuk takımı bir projeyi daha rekor denebilecek bir zamanda tamamladı. CEO César Rodríguez şöyle özetliyor “Biz satıcılara ve alıcılara yardım etmek için burdayız. Özellikle bütün süreçlerin güvenli, güvenilir, profesyonelce ve bütün tarafların kazanacağı bir anlayışla düşünülmesi gerekir. Şimdi artık kendi bölgesinde bu makinayla müşterilerine değer yaratmak alıcının sorumluluğunda”.

çok katmanlı film ekstruderi
*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde