Kompletna roślina w sercu Afryki

- Aktualności

This is not an official translate. Original version here

MachinePoint buduje fabryki w Afryce
Republika Gwinei Równikowej leży w samym sercu Afryki, w otoczeniu palm i lasów. Dla wielu; niemożliwe byłoby zbudowanie nowoczesnej instalacji do produkcji wina oraz przygotowanie i zapakowanie wody mineralnej; w takiej lokalizacji.

W 1995 r. Firma MachinePoint Food Technologies uruchomiła projekt w Gwinei Równikowej, który doprowadził do utworzenia winnicy, która jest w całości przeznaczona na pakowanie win.

Kiedy winiarnia zaczęła działać, następnym krokiem było włączenie innego przedsięwzięcia do starej fabryki; napełnianie i pakowanie przygotowanej wody do opakowania z cegły. Tak narodził się woda Ceiba, która przez pierwsze dwa lata zapakowała tylko gotową wodę do opakowań z cegły. Po dwuletnim znaku rozpoczęto dochodzenie w sprawie koniecznych zabiegów niezbędnych do przygotowania wody oraz zidentyfikowania najlepszej metody, która zapewni całkowitą gwarancję jakości. Wybraną metodą było filtrowanie wody w odwrotnej osmozie; poprzedzonym wstępnym traktowaniem przeciwporostowym i chlorowcowym, a następnie następującym obróbce hartowania i filtracji bezpieczeństwa.

Zważywszy na sukces winnicy i pilotowej instalacji napełniania wodą; została zbudowana nowa fabryka o większej pojemności do produkcji butelkowanej wody w butelkach PET o pojemności 1,5 litra. Instalacja nowej fabryki została zakończona w ciągu tygodnia po zamknięciu starej fabryki; w tym montażu wszystkich zbiorników i maszyn.

W celu kompletnego montażu wymagane było jedynie 3 tygodnie. Aseptyczna linia napełniania, pasteryzator i linia pakowania zostały zbudowane w rekordowym czasie wraz z systemem uzdatniania wody. Nowa fabryka zawiera wszystko, czego potrzebujesz do nowoczesnego zakładu; proces fermentacji, sprzęt do odwróconej osmozy, zbiorniki magazynowe i agregaty chłodnicze. Butelki PET są produkowane z ręcznie dmuchanych preform, dostarczanych z Hiszpanii. Automatyczne rozdrabniacze są obecnie używane, ponieważ rynek szybko się rozwija.

Linia butelkowania PET napełnia butelki o pojemności 5 litrów i 1,5 litra, podczas gdy opakowanie termokurczliwe pozwala na kurczenie się zarówno pudełek zamkniętych jak i pełnych. Zaawansowany system uzdatniania wody jest wynikiem czterech lat eksperymentów; i wyjątkowe, satysfakcjonujące doświadczenie w Afryce.

Zakład produkuje obecnie 12 milionów litrów wina, 10 milionów butelek wody i 12 milionów butelek coli i pomarańczy (0,5 litra PET format) w skali rocznej. Woda Ceiba całkowicie zastąpiła tradycyjne marki, takie jak Montedemon i Tangi, i eksportuje do Kamerunu, Afryki Środkowej, Konga i Czadu.

Od tamtej pory MachinePoint Food Technologies podjął na przykład kolejne projekty w tej dziedzinie; dostarczanie firmie Sofavin de Camerún, która mieści się w Yaoundé, z dwoma cegłymi opakowaniami kartonowymi; jak również linię do odzyskiwania dwutlenku węgla produkowanego z fermentacji wina.

MachinePoint instaluje maszyny i linie napełniające w fabryce
*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie