MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


Afrika'nın merkezinde komple tesis


This is not an official translate. Original version here

MachinePoint, Afrika'da fabrikalar inşa ediyor
Ekvator Ginesi Cumhuriyeti, Afrika'nın kalbinde, palmiye ağaçları ve ormancılık ile çevrilidir. Birçok; Şarap üretimi için modern bir bitki inşa etmek ve maden suyu hazırlamak ve paketlemek imkansız gibi görünüyor; Böyle bir yerde.

MachinePoint Food Technologies, 1995 yılında Ekvator Ginesi'nde şarap ambalajına ayrılmış bir şaraphane kurulmasıyla sonuçlanan bir proje başlattı.

Şarapçılık bittikten sonra, bir sonraki adım eski fabrikaya yeni bir girişim eklemekti; Hazırlanan suyun tuğla paketine doldurulması ve paketlenmesi. Böylece, ilk iki yılda yalnızca hazır su hazırlanıp tuğla paketlerine konan Ceiba suyu doğdu. İki yıllık dönemde, su hazırlamak için gerekli tedavilere ve tam bir kalite garantisi verebilecek en iyi yöntemin belirlenmesine yönelik bir soruşturma başlatıldı. Seçilen yöntem suyun ters osmoz ile filtrelenmesi idi; bir kirlenme önleme ve klorlama ön işleme tabi tutulduktan sonra sertleştirme ve güvenlik filtrelemesinin müteakip bir muamelesi izledi.

Şarapçılık ve pilot su dolum tesisinin başarısı göz önüne alındığında; 1,5 litrelik PET şişelere şişelenme suyu üretimi için yeni, daha yüksek kapasiteli bir fabrika inşa edildi. Yeni tesisin kurulumu, eski tesisin kapanışından sadece bir hafta sonra tamamlandı; tüm tankların ve makinelerin montajı dahil olmak üzere.

Tam montaj için sadece 3 hafta gerekiyordu. Aseptik dolum hattı, pastörizatör ve paketleme hattı, su arıtma sistemi ile birlikte rekor sürede yapılmıştır. Yeni bitki modern bir bitki için ihtiyacınız olan her şeyi içerir; bir fermantasyon işlemi, ters ozmoz ekipmanı, depolama tankları ve soğutucular. PET şişeler, İspanya'dan tedarik edilen, el üflemeli preformlardan üretilmektedir. Otomatik darbe kalıpçıları şu anda piyasada hızla ve sürekli olarak gelişmekte.

PET şişeleme hattı, 5 litrelik ve 1.5 litrelik şişeleri doldururken, shrink paketleme hattı hem kapalı hem de tam tahta kutuların daraltılmasına olanak tanır. İleri su arıtma sistemi, dört yıllık deneyin sonucudur; ve Afrika'da eşsiz, ödüllendirici bir deneyim.

Tesis, şu an yıllık 12 milyon litre şarap, 10 milyon şişe su ve 12 milyon şişe kola ve turuncu (0,5 litrelik PET formatında) hacmi üretmektedir. Ceiba su, Montedemon ve Tangi gibi geleneksel markaların yerini aldı ve Kamerun, Orta Afrika, Kongo ve Çad'a ihraç etti.

O zamandan beri, MachinePoint Food Technologies, örneğin bölgedeki diğer projeleri üstlendi; Yaoundé'de bulunan Sofavin de Camerún şirketine iki tuğla karton ambalajlama hattı tedarik ederek; şarap fermantasyonundan elde edilen karbondioksit geri kazanımı için bir çizgi.

MachinePoint fabrikada makineler ve dolum hatları kurar
*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde