Kryzys związany z wybuchem pandemii koronavirusa podwaja zapotrzebowanie na maszyny do produkcji opakowań i napojów

- Aktualności

Używane maszyny pomagają przetwórcom tworzyw sztucznych i płynów w służbie społeczeństwu. Nigdy w naszej historii cały świat nie musiał reagować w tym samym czasie na wspólne zagrożenie. Od czasu zamknięcia Wuhan 23 stycznia, państwa i miasta na całym świecie postępują podobnie, aby walczyć ze wzrostem liczb ofiar śmiertelnych, które według szacunków ekspertów mogą być trzykrotnie wyższe niż w przypadku grypy sezonowej.

Rynek maszyn używanych od lutego 2020 roku doświadcza ogromnych wahań popytu i podaży, które mają wpływ na ceny używanych maszyn.
Popyt na maszyny wszelkiego rodzaju (wytłaczarki, wytłaczarko-rozdmuchiwarki, wtrysko-rozdmuchiwarki) podwoił się, a podaż zmniejszyła się o połowę. Sprzedający, odłożyli decyzję o sprzedaży, aby zaspokoić znacznie wyższy popyt na hydrożele, mydła w płynie, alkohol, glicerynę, wybielacze, środki czyszczące lub napoje, takie jak woda, soki lub piwo. Maszyny do formowania wtryskowego również cieszą się większym popytem.

Podczas gdy duża część gospodarki stoi w miejscu, przemysł opakowań z plastyku produkuje na poziomie 300% powyżej ich normalnej działalności. Przemysł produkcji butelek w niektórych przypadkach pracuje na poziomie 100% powyżej normalnych możliwości produkcyjnych, pracując nawet na 5 zmian. Producenci wina, laboratoria czy przemysł odzieżowy musieli zmodyfikować swoją produkcję, aby sprostać wymaganiom firm, rodzin, szpitali, policji, wojska czy straży pożarnej. Rządy zamykające granice na całym świecie blokują potrzebne dostawy, co zakłóca funkcjonowanie światowych rynków. Rządy zezwalające na nielegalne przejmowanie sprzętu ochronnego, takiego jak maski, alkohole wodne lub sprzęt ochronny, są smutnym przypomnieniem nieskończonej głupoty niektórych przywódców i tylko zwiększają światowe ceny, ponieważ nabywcy zmuszeni są do transportu swoich zakupów drogą powietrzną. Ceny transportu powietrznego wzrosły o 300% w porównaniu do sytuacji przed COVID.

Musimy zaakceptować ceny wysyłki części, które są pilnie potrzebne w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Meksyku lub Stanach Zjednoczonych. Mamy tez wiele maszyn czekających na odbiór ze względu na bariery handlowe w krajach pochodzenia, przeznaczenia lub tranzytu. Sytuacja jest niełatwa, nakłada na branżę ogromne obciążenie, która okazuje się bardzo dobrze funkcjonować, biorąc pod uwagę ograniczenia handlowe, jakie rządy nakładają na naszą działalność. W przeciwieństwie do SARS, SARS2 czy COVID19 zostanie zapamiętany, jako najtrudniejszy egzamin, z jakim współczesny świat zmierzył się do tej pory.

W MachinePoint jesteśmy w 100% operatywni oferując globalnemu przemysłowi najlepsze maszyny używane dostępne na rynku, z najlepszych praktyk logistycznych maszyn.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie