Rekord sprzedaży używanych maszyn do PET-u

- Aktualności

This is not an official translate. Original version here

Pet bottles

Sprzedaż używanych maszyn do produkcji opakowań PET rośnie bardziej niż sprzedaż maszyn do innych rodzajów opakowań. Według prognoz na najbliższe lata popyt ten będzie nadal przewyższał inne rodzaje opakowań, takie jak szkło czy puszki. Popyt na maszyny PET podwoiła się w 2009 roku, i nadal rośnie w bardzo wysokim tempie w 2010 roku, według lidera MachinePoint używane maszyny.
MachinePoint, największy w Europie broker używanych maszyn dla przemysłu tworzyw sztucznych, opakowań i napojów, oferuje ten wgląd w to, jak rynek PET rozwija się według jego doświadczenia. Jest to wywiad z Cesarem Rodriguezem, założycielem i dyrektorem generalnym firmy MachinePoint.
Cesar podkreśla, jak dla MachinePoint rynek PET jest jednym z jego najbardziej aktywnych nisz. To dlatego, że nadal inwestować w maszyny PET więcej niż inne maszyny, co oznacza, że więcej używanych maszyn jest na rynku jako nowe maszyny są odnowione.
Kluczowymi czynnikami przyczyniającymi się do wzrostu sektora są ciągłe innowacje w zakresie nowych maszyn PET z nowymi projektami obejmującymi ulepszenia w zakresie efektywności energetycznej i wyższej wydajności, nowe urządzenia pomocnicze oraz rozwój nowych usług i produktów, które przyciągają inwestycje na ten rynek. W rezultacie, MachinePoint spodziewa się dalszego odnawiania tego sprzętu w ciągu najbliższych kilku lat, z konsekwentnym napływem używanego sprzętu na rynek.
Nowy i używany rynek idą w parze, więc te dobre prognozy dla rynku używanych maszyn PET idą w parze ze wzrostem inwestycji w nowe maszyny PET, zwłaszcza z Ameryki Łacińskiej i Azji.
Europa jest najsilniejszym rynkiem PET, ale inne regiony geograficzne szybko się rozwijają.
Rynek PET w MachinePoint jest jednym z tych, gdzie widzimy większą internacjonalizację produktu.


Sprzedaż używanych maszyn do produkcji opakowań PET rośnie szybciej niż operacje dla innych rodzajów opakowań. Według prognoz na najbliższe lata popyt ten będzie nadal wyprzedzał inne rodzaje opakowań, takie jak szkło czy puszki. Popyt na maszyny PET podwoił się w 2009 r. i nadal rośnie w bardzo wysokim tempie w 2010 r. Rynek PET jest jedną z jego najbardziej aktywnych nisz. Wynika to z ciągłych inwestycji w maszyny PET, a nie inne maszyny, co oznacza, że więcej używanych linii trafia na rynek, ponieważ rynek jest odnawiany nowymi maszynami.

Kluczowymi czynnikami przyczyniającymi się do wzrostu sektora są ciągłe innowacje w zakresie nowych maszyn PET o nowych konstrukcjach, w tym ulepszenia w zakresie efektywności energetycznej i wyższej wydajności, nowe urządzenia pomocnicze oraz rozwój nowych usług i produktów, które przyciągają inwestycje na ten rynek. W związku z tym w ciągu najbliższych lat będzie trwała odnowa tego sprzętu, a co za tym idzie, na rynek wejdzie sprzęt używany.

Nowy i używany rynek idą w parze, więc te dobre prognozy dla rynku używanych maszyn PET idą w parze ze wzrostem inwestycji w nowe maszyny PET, zwłaszcza z Ameryki Łacińskiej i Azji.

Europa pozostaje najsilniejsza

W MachinePoint, 85% maszyn na sprzedaż pochodzi z zakładów zlokalizowanych w Europie Zachodniej i Wschodniej. Jednakże 60 % maszyn sprzedawanych przez przedsiębiorstwo jest wprowadzanych do obrotu poza Europą, co wskazuje, że istnieje wyraźny przepływ wysokiej jakości używanych maszyn z Europy do wszystkich części świata.

Na niszowym rynku maszyn PET tendencja ta nie jest tak wyraźna, ponieważ 50 % używanych maszyn pochodzi już spoza Europy, co wskazuje, że na całym świecie miały i mają miejsce duże inwestycje w maszyny PET. W PET tylko 20% tych maszyn jest sprzedawanych w Europie. Na rynku PET bariery geograficzne i mobilność maszyn są znacznie mniej istotne niż na pozostałych rynkach. Krótko mówiąc, jest to rynek bardziej globalny.

Ponadto można przewidzieć, że w najbliższych latach rynek ten będzie podążał za trendem globalizacji, w którym Europa ma mniejsze znaczenie. Coraz większą wagę na tym rynku zyskuje Ameryka Łacińska, Azja Południowo-Wschodnia, Bliski Wschód oraz Afryka Południowa i Zachodnia. W Ameryce Łacińskiej rynek wyszedł z kryzysu znacznie wcześniej niż w Europie, firmy są już w pełni skoncentrowane na swoich przyszłych planach rozwoju, a popyt jest bardzo silny.


Rynek afrykański jest bardziej złożony, ponieważ jego sieci komunikacyjne wpływają na biznes maszyn używanych. Projekty z klientami z Afryki trwają znacznie dłużej niż w innych regionach, średnio 24 miesiące na projekt zakupowy. W Indiach wyzwaniem jest oferowanie dobrej technologii przy polityce cenowej dostosowanej do wrażliwego na ceny indyjskiego nabywcy.
Rosja i byłe republiki radzieckie były bardzo aktywne przed 2008 r., ale po kryzysie ich aktywność drastycznie spadła. Z analizowanych wskaźników zaczyna wynikać, że obszar ten odbudowuje się i oczekuje się, że w połowie 2011 r. wróci na właściwe tory.
To, co sprzedaje się najczęściej, to najlepsze marki
MachinePoint koncentruje się na sprzedaży używanych maszyn na poziomie międzynarodowym. Dlatego też strategia firmy skupia się na określonych typach maszyn i marek, ponieważ to właśnie one utrzymują wysoką wartość rezydualną na rynku maszyn używanych, co czyni je opłacalnymi w sprzedaży międzynarodowej. Biorąc pod uwagę, że ponoszą one wysokie koszty transportu, montażu, demontażu itp. Na rynku napojów PET, MachinePoint sprzedaje maszyny do preform i cappingu, maszyny do formowania rozdmuchowego, maszyny do napełniania wody i napojów bezalkoholowych, mleka i maszyn do pakowania mleka, soków i napojów w ogóle.
Jeśli chodzi o preferowane marki, "Husky" jest najbardziej pożądaną marką dla wtryskarek, ponieważ używane maszyny "Husky" bardzo dobrze trzymają swoją wartość i mają świetny serwis na całym świecie. W dalszej kolejności są maszyny "Netstal" do formowania wtryskowego. W przypadku używanych maszyn do formowania z rozdmuchem najbardziej popularne marki to "Sidel", "Krones", "Sipa", "Side", "Nissei" i "Aoki". W poszczególnych krajach może występować dość duże lokalne zróżnicowanie w preferencjach marki. Na przykład IBM Nissei jest bardzo popularny w Indiach. Usługi techniczne, które producenci OEM rozwinęli w każdym kraju, również silnie wpływają na preferowanie jednej lub drugiej marki lokalnie.
Uzyskanie profesjonalizmu w zakresie kupna i sprzedaży maszyn używanych
Kupno i sprzedaż używanych maszyn przemysłowych jest skomplikowane ze względu na dużą liczbę sprzedawców, różnorodność maszyn z różnych lat i modeli oraz brak gwarancji i usług przy zakupie używanych maszyn. To w połączeniu z faktem, że każda decyzja o zakupie maszyn sama obejmuje rygorystyczną analizę i znaczną inwestycję dla każdej firmy.
Aby osiągnąć sukces w tej branży, konieczne jest sprofesjonalizowanie skupu i sprzedaży używanych maszyn oraz zapewnienie gwarancji i bezpieczeństwa zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Obie strony muszą być brane za rękę podczas całego procesu kupna i sprzedaży. Ponadto wszystkie umowy muszą być należycie zapisane w prawnie obowiązujących umowach, co zapewnia działanie dla kupujących, sprzedających i pośredników.
Ponadto, wskazane jest, aby zadbać o wszystkie aspekty transakcji ze złożonością, jaką niosą one ze sobą w przypadku zajmowania się urządzeniami przemysłowymi i ich przemieszczaniem na poziomie międzynarodowym: logistyka dużych maszyn i skomplikowany transport w zadaniach importowych i eksportowych wymagają doradztwa prawnego, zarządzania transakcjami finansowymi z różnymi krajami i ustawodawstwami, a także wszystkich usług inżynieryjnych niezbędnych do demontażu, montażu i uruchomienia maszyn.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie