Jak demontować maszyny przemysłowe?

- Aktualności
Producenci OEM projektują maszyny w taki sposób, aby można je było pakować, transportować i instalować w sposób jak najłatwiejszy i jak najbardziej efektywny.  

Często maszyny są dostosowywana potrzeb produkcyjnych właścicieli. Często zdarza się, że przy demontażu maszyn zajmują więcej miejsca niż w momencie ich pierwotnego dostarczenia. Należy mieć to na uwadze, aby zminimalizować koszty, niepotrzebne opóźnienia i nieprzewidziane problemy po rozpoczęciu demontażu. 


Zaplanowanie demontażu jest niezmiernie ważne, pomaga to w przeprowadzeniu montaż bez niespodzianek. Skrupulatne śledzenie tego procesu i dokumentowanie go pomaga technikom w montażu i zapewnia kupującemu poczucie bezpieczeństwo. 

Cezar Rodríguez, dyrektor generalny MachinePoint zauważa: "Po tylu latach w branży mamy różne doświadczenia. Od przypadków, gdzie zostało przecięte okablowanie panelu elektrycznego uniemożliwiając montaż, do klientów, którzy po odrzuceniu naszej oferty transportowej zwracali się o pomoc do nas, ponieważ firma która zajęła się przewozem maszyny nie miała ubezpieczenia i urządzenie uległo uszkodzeniu w trakcie transportu. Lepiej nie oszczędzać na demontażu i załadunku.” 
Oto procedura, którą stosujemy przy organizowaniu demontażu maszyn dla naszych klientów, a czynniki, które uważamy, że muszą być brane pod uwagę: 
  

a. Firma wynajęta do przeprowadzenia demontażu powinna posiadać wszelkie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia społeczne, certyfikaty szkoleniowe, świadectwa demontażu oraz odpowiednio przeszkolonych pracowników

b. Opracowanie planu demontażu, który zakłada pełną znajomość wymiarów i wagi poszczególnych części zapewni dotrzymanie terminów demontażu, pakowania, załadunku i transportu. Informacje te są gromadzone przez naszych techników i sieć naszych specjalistów ds. obsługi maszyn. Odpowiednie planowanie oznacza minimalizację opóźnień, a tym samym nieprzewidzianych kosztów.  

c. Na żądanie, wszystkie części mechaniczne i kable zostaną oznakowane, a wszystkie czynności demontażowe zostaną udokumentowane

d. Upewnimy się, że wszelkie instalacje zostaną prawidłowo odłączone, aby zapobiec wypadkom i ułatwić ponowną instalację. Technicy zajmujący się demontażem, odłączą poszczególne części maszyny, aby dopasować je do sprzętu transportowego i ułatwić ponowną instalację. 

e. Jeśli maszyna ma w środku olej, płyny hydrauliczne lub inne ciecze, muszą one być odpowiednio usunięte, aby uniknąć zanieczyszczenia i rozlania podczas transportuW niektórych krajach musi to być wykonane przez certyfikowaną firmę, która zapewnia prawidłowy recykling materiałów toksycznych lub zanieczyszczających, takich jak olej.    

f. Aby umożliwić bezpieczne przeniesienie maszyny i uniknąć uszkodzeń, może być potrzebny odpowiedni sprzęt, taki jak dźwigi, wózki widłowe, podnośniki itp. Należy to przewidzieć, a plan demontażu powinien określać sposób wyprowadzenia sprzętu z zakładu oraz wagę każdego elementu, którą należy przygotować do transportu 
  
MachinePoint może zająć się organizacją, nadzorem i śledzeniem demontażu, a także zorganizować wsparcie sieci techników i dostawców z doświadczeniem w demontażu używanych maszyn. 

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie