MachinePoint.com: Sprzedaż używanych maszyn przemysłowych. Maszyny z drugiej ręki. Przegląd i modernizacja. Plastik, Tuby, Rury, Profile, Wytłaczanie, Drukowanie, Folia, Termoformowanie, Wtryskiwanie, Rozdmuch, Wypraski, Formowanie, Opakowania PET, Produkty mleczne, Napoje, Woda, Soki, Piwo, Olej, Produkty żywnościowe, Puszki, Szklane butelki.
 • 二手待售机器
 • MachinePoint'te satılık ikinci el makinalar
 • Używane maszyny na sprzedaż w MachinePoint
 • Použité stroje k prodeji MachinePoint
 • Подержанные машины для продажи на MachinePoint
 • Használt gépek eladó MachinePoint
 • Machines d’occasion en vente chez MachinePoint
 • Verkauf Gebrauchtmaschinen bei MachinePoint
 • Macchinari usati in vendita a MachinePoint
 • Maquinaria Usada a la venta en MachinePoint
 • Used machines for sale at MachinePoint
 • Use of own, third party and analysis Cookies.
  This site uses own and third-party cookies to gather information in order to improve our services and to analyze your browsing habits. If you continue to browse, it constitutes acceptance of the installation of the same. The user can configure it´s browser if desired, to prevent them from being installed on your hard drive, but should take into account that such action may cause difficulties browsing the website.
  How to configure it

  Wywiad z Cesarem Rodriguezem, CEO Grupy MachinePoint  This is not an official translate. Original version here

  CEO Machinepoint - Usługi przemysłowe dla przemysłu tworzyw sztucznych Przemysł spożywczy i napoje

  CESAR Rodriguez, dyrektor MachinePoint: "Zrobiliśmy rynku od WORLD jako początek"

  Cesar Rodriguez jest założyciel i prezes MachinePoint, elektronicznego rynku używanych maszyn w przemyśle tworzyw sztucznych, opakowań, żywności i napojów przedsiębiorca Cesar jest silnym wielojęzyczny finansowych oraz inżynier ekspertów firmy, specjalizującej się w sektorze , który poprowadził jego firmy: elektryczne, z tworzyw sztucznych, opakowań, aluminium i żywności.

  Posiada również bogate doświadczenie w negocjacjach, ratowanie i restrukturyzację przedsiębiorstw, a także otwarcie nowych oddziałów firmy, wdrożenie nowych funkcjonalności w spółki
  lider i wykonawca.

  Jak narodził się pomysł stworzenia elektronicznego rynku używanych maszyn?

  César Rodríguez: Kiedy w 1998 roku rozpoczął pracę nad pierwszym MachinePoint strony, strony nie były konkurentów, oferujących urządzenia przemysłowe maszyny. Trzy miesiące później pokazał mi postaci 300. Zrozumiałam, że wychodzisz tysięcy na rynek i nikt nie będzie miał wystarczającej widoczności. Dlatego postanowiliśmy stworzyć rynku agregacji dostaw urządzeń przemysłowych maszyn na rynku.

  Urządzenie jest oferowane w eMarketplace koncentruje się na obszarach przemysłu tworzyw sztucznych, żywności i opakowań do napojów i dlaczego tych sektorów?

  Zaczęliśmy w świecie tworzyw sztucznych, ponieważ jest to sektor, w którym początkowego pochodzi i gdzie MachinePoint doświadczenia i wiedzy. Mamy rośnie na innych rynkach, w sposób naturalny oraz w wyniku synergii, które uznaliśmy wokół plastiku. Opakowania po pierwsze, a później przez sprzężenie zwrotne, gdzie zaczęliśmy, bo nie było duże zapotrzebowanie na urządzenia do pakowania dla tego sektora, a następnie wzrósł do maszyn i określa sektor jako wypełniacze, urządzenia produkcyjne, itp..

  Co to jest proces z firma decyduje się na zakup maszyny na pokładzie aż do momentu otrzymania?

  Zacznij poszukiwania dla maszyny, do których Internet jest podstawowym narzędziem, ponieważ maszyna jest bardzo specyficzne i ograniczona podaż w użyciu, a także podlega moment w czasie, oznacza to, że wyszukiwarki internetowe jest intensywne.

  Zrozum, że mówimy o przemysłowych urządzeń o wysokiej złożoności technicznej, co oznacza, że ​​istnieje potrzeba dużych off-line pomoc i porady dla kupujących, aby uzyskać jeden znaleźć drużyny, które grają dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu.
  Poza tym, że każdy projekt z udziałem kilku osób z różnych krajów, w większości przypadków, z różnych języków i kultur oznacza, że ​​uporządkowany i metodyczny koordynacji tych projektów jest niezbędne, szczególnie, gdy otrzymał również wiele wniosków o Zakup dziennie.

  Do tego mamy bardzo obszerne CRM pozwala nam utrzymać możliwości śledzenia projektu, z którego klient składa wniosek o udzielenie informacji, aż do zakończenia dostawy urządzeń do miejsca przeznaczenia.

  To dzięki tym, że możemy koordynować dostawców CRM z różnych krajów, dział marketingu i zespół logistyczny, wszystkie potrzebne do zamknięcia projektu.

  Czy Platforma popiera proces płatności?

  Płatności No to maszyny głównie poprzez akredytywy.

  Jak jest logistyka takich produktów, takich jak maszyny do obróbki wielkogabarytowych i delikatny?

  Logistyka maszyn przemysłowych jest bardzo złożona przez ciężar i wymiary urządzenia. Jeśli dodamy złożoność handlu międzynarodowego, z różnych języków, różnych przepisów, itp., zwiększa złożoność. Dlatego też jest usługą, która organizujemy dla naszych klientów, wartości dodanej do naszej oferty. Aby to zrobić musimy zespoły techników na całym świecie koordynowane przez wewnętrzny zespół, który specjalizuje się w logistyce i handlu międzynarodowego, jak również wsparcie językowe działu sprzedaży.

  Jakie są główne korzyści z firm korzystających z platformy, zarówno sprzedających i kupujących?

  Sprzedawcy szybko uzyskać widoczność w internecie za pośrednictwem wyspecjalizowanych platform takich jak nasza. W naszej działalności bardzo międzynarodowymi, Internet jest naszym podstawowym narzędziem, ponieważ jest to ekonomiczny sposób bycia obecnym na wielu rynkach w porównaniu z kosztem innych, bardziej tradycyjnych narzędzi marketingowych. Ponadto, nasze duże inwestycje w marketing online i offline czyni z nas liderów w promowaniu maszyn. W rezultacie wydajność dla sprzedającego.

  Z drugiej Używane MachinePoint Machinery jest firmą, która udało się profesjonalizacji rynku używanych maszyn, zapewnia wysokie bezpieczeństwo i profesjonalizm działania. Sprzedaży i zakupu przez nas są bezpieczne zarówno dla kupujących i sprzedających.

  Po drugie, kupujący korzystają z koncentruje się o w tym samym miejscu najlepszych maszyn do sprzedaży na rynku, które w połączeniu z profesjonalizmem, staje się ponownie, w bardziej profesjonalny i sprawność w tradycyjnych pośredników lub bezpośrednio.

  Para to z doświadczenia naszej sprzedaży przez obszar geograficzny, który sprawia, że ​​zarówno kupujący i sprzedający próbują w większości przypadków z rodakami, co ułatwia negocjacje w kwestii języka i kultury. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w otwarciu własnego biura handlowe w różnych krajach. To pozwala nam większą geograficzną i kulturową bliskość i oferują po sprzedaży sprzętu najlepiej nadaje się do każdego regionu.

  Wtedy nasze globalnej platformy operacyjnej, już sprzedane maszyny do ponad 80 krajów. Do tego mamy specjalny zespół sprzedaży obu sektorach i geograficznie, aby zapewnić pokrycie w lokalnych językach: rosyjski, niemiecki, francuski, angielski, hiszpański, polski.

  Oprócz firm, które mają dostęp do poczty rynku sprzedaży sprzętu, zrobić aktywnego poszukiwania nowych produktów?

  MachinePoint Grupa jest podzielona na dwie główne gałęzie działalności w tworzyw sztucznych i napojów MachinePoint Maszyny Używane koncentruje się na kupno i sprzedaż tworzyw sztucznych maszyny używane zarówno jako napoje podczas MachinePoint Food Technologies oferuje rozwiązania linii, zakładów produkcyjnych, a nawet kompletny dla przemysłu spożywczego. Dwie firmy są różne, ale wzajemnie się uzupełniają, ponieważ za pomocą technologii MachinePoint Żywności nie sprzedajemy nowe maszyny. Oprócz naszych produktów jest coraz bardziej jak to bywa w wielu przypadkach nie możemy pomóc naszym klientom zakup nowego sprzętu, jeżeli uznają, na rynku używanych w tym czasie to, czego szukasz lub wolisz być poinformowany przez niezależnym dystrybutorem, który zna rynek.

  Twoja platforma jest również działalność poza Hiszpanią, w innych krajach, co masz obecności?
  Lokalnie jesteśmy obecni w Turcji, Indiach, Tunezji i Meksyku, z silnym planu ekspansji mieć więcej lokalnych obecności najbliższych latach, otwierając nowe biura sprzedaży.

  Jak można podnieść, że proces internacjonalizacji? Czy to skomplikowane?

  Nasza firma jest międzynarodowa sam w sobie, jest sprzedaż nadwyżki maszyn z kraju do kraju. Oprócz kwestii klientów konkurencyjności zawsze wolą sprzedać swoje używane maszyny poza rynki lokalne. Z tego powodu nigdy nie ogranicza się do rynku hiszpańskiego, ale podjęliśmy rynku światowym od początku.

  Choć jest więc w tym samym czasie, należy stwierdzić, że do wejścia na rynek konieczne jest posiadanie komputera i konkretnej strategii na tym rynku. Jest to kosztowne pod względem zasobów i planowania.

  Nasze podejście jest inwestować przede wszystkim w pracowników, głównie na rynkach lokalnych wchodzimy, z silnym wsparciem marketingowym i menedżerów produktu.
  To było i jest skomplikowany, nadal mamy daleko, aby przejść na niektórych rynkach, a do tego nadal inwestować.

  Ten międzynarodowy charakter platformy, więc jakie korzyści przedsiębiorstw działających w MachinePoint?

  Nasza globalna obecność na naszym rynku jest wyjątkowy dzięki naszej silnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Przypomnijmy, że MachinePoint urodził się jako unikalny projekt w naszej branży i jako pierwsi postawić na World Wide Web zespołów marketingowych.

  Oznacza to, że odnalezienie urządzenia do sprzedaży przez MachinePoint jest jednym z pierwszych opcji kupujący wyszukiwanie w sieci. Sprzedawców używanych maszyn, które pozwala im, bez żadnych kosztów, wystawa ich wyposażenia natychmiast na rynku światowym.

  Ponadto, nasze geograficzne penetracja sprawia, że ​​nasza wiedza o tym, jak zamknąć wszystkie czynności zgodnie z rynków. To daje bezpieczeństwo transakcji, zarówno kupujących i sprzedających. Otwarcia granic na inne rynki, które inaczej byłyby niemożliwe sprzedawców obecni.

  Czy niedawno odnowione swojej stronie internetowej ... Co ulepszenia dokonane?

  Mamy lepiej dostosowane do potrzeb Web 2.0. Zrobiliśmy naszej stronie internetowej na wygodne planuje zakup maszyn. Ulepszyliśmy naszej obecności w zakresie zdjęć i filmów, co daje więcej informacji na temat maszyn, które sprawia, że ​​decyzji o zakupie. Zaczęliśmy od strategii społecznej sieci, i mamy zaktualizowane stylu w celu dostosowania go do tego, co Grupa MachinePoint w 2011 roku, gdzie nie jest tylko biznes kupna i sprzedaży używanych maszyn, okazało się, Nowa firma jest również przeznaczona na sprzedaż całych projektów instalacji dla przemysłu rolno-spożywczego. A teraz jesteśmy grupą przemysłową z ponad platformę dla kupna i sprzedaży używanych maszyn.

  Jakie są plany na przyszłość firmy?

  Rosną w dwóch kierunkach.

  Przestrzegać planu internacjonalizacji, która pozwala nam mieć więcej obecności na kluczowych regionów geograficznych dla nas, ponieważ ułatwia zapewnienie usług lokalnych wymagane po zakupie i sprzedaży maszyn i lepszej penetracji rynku.

  A po drugie, do dalszego rozwoju oferty produktów i usług. Dodawanie produktów i usług o wartości dodanej dla naszych klientów na całym potrzeby maszyn i pracy.

  MachinePoint mediów Departament
  Gema Alvarez
  Email: galvarez@machinepoint.com
  Tel: + 34 983 54 99 00


  Corporate video