MachinePoint Grup uluslararası genişletmek nasıl başarı öyküsü


This is not an official translate. Original version here

Machinepoint CEO'su - Plastik Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yiyecek ve İçecek Endüstrileri
CESAR RODRIGUEZ, MachinePoint MÜDÜRÜ: "BİZ BAŞI OLARAK DÜNYA BERİ ALINAN PAZAR VAR"

Cesar Rodriguez MachinePoint, plastik sanayi kullanılmış makineler için bir elektronik pazar kurucusu ve CEO'su, ambalaj, gıda ve içecek girişimci Cesar sektörlerde uzmanlaşmış, güçlü bir dilli finansal okur yazarlık ve iş uzman mühendis elektrik, plastik, ambalaj, alüminyum ve gıda: kim onun şirket yönlendirmiştir.

Bu aynı zamanda şirketin yoğun görüşmeler, kurtarma ve şirketlerin yeniden yapılandırılması tecrübesi yanı sıra yeni iş birimleri açılması, yeni yetenekler uygulaması vardır
lider ve uygulayıcısı.

Kullanılmış makineler için bir elektronik pazar oluşturma fikri nasıl oldu?

César Rodríguez: 1998 yılında ben ilk web sitesi MachinePoint başladığımda, sayfa sanayi makine teçhizat teklif rakip değildi. Üç ay sonra beni formu 300 gösterdi. Onların piyasaya binlerce dışarı gittiğini fark ve kimse yeterli görüş olurdu. Bu nedenle piyasada sanayi makine teçhizat temini toplayarak bir pazar yaratmaya karar verdi nedeni budur.

Makine, Sanal Pazar plastik sanayi, gıda ve içecek ambalaj ve neden bu sektörlerin alanlarda odaklanmış olarak sunuluyor?

Bu ilk ekipman geldi ve biz deneyim ve uzmanlık MachinePoint nerede sektör çünkü plastik dünyasında başladı. Biz doğal bir şekilde ve plastik etrafında bulduk sinerji sonucunda diğer pazarlarda artıyor. Ambalaj önce, bu sektör için ambalaj ekipmanları için yüksek bir talep var çünkü başlamış ve daha sonra makine büyüdü ve dolgu maddeleri, proses ekipmanları gibi sektör belirtir geri besleme daha sonra takip etti.

Aldığınız kadar güvertede bir makine satın almak için karar bir şirketten işlemi nedir?

Makine kullanımı çok özel ve sınırlı arz ve aynı zamanda zaman içinde bir an tabi olduğu için, Internet önemli bir araç olduğu makineler için arama başlayın, bu İnternet arama yoğun olduğu anlamına gelir.

Biz büyük bir off-line destek ve gerçekten ihtiyaç ve bütçelerine uygun takım bulmak için bir tane alıcılara tavsiye için bir ihtiyaç olduğu anlamına gelir yüksek teknik karmaşıklık endüstriyel ekipman bahsediyoruz anlayın.
Farklı dil ve kültürleri ile çoğu durumda farklı ülkelerde, pek çok kişinin yer aldığı her projede bu projelerin düzenli ve metodik koordinasyon aynı zamanda için birçok istek aldı, özellikle de önemli olduğunu ima olması yanında günde satın alın.

Bunun için çok kapsamlı bir CRM bize bu hedefe ekipman teslim tamamlanıncaya kadar müşteri bilgileri için bir istekte hangi projenin izlenebilirliğini saklamanızı sağlar var.

Bu, çeşitli ülkelerde, pazarlama ekibi ve lojistik ekibi CRM satıcıları koordine edebilir bu geçer, hepsi bir projeyi kapatmak gerekiyordu.

Platform aynı zamanda ödeme işlemini destekliyor mu?

No Ödemeler çoğunlukla kredi mektupları ile makine vardır.

Endüstriyel makine gibi hantal ve hassas ürünlerin lojistik nedir?

Endüstriyel makine lojistik makinenin ağırlık ve boyutları çok karmaşık. Farklı diller, farklı yasalar, vs karmaşıklığını artırır, uluslararası ticaretin karmaşık eklerseniz. Bu bizim teklif değer katan, müşterilerimiz için organize bir hizmet olmasının nedeni budur. Bunun için lojistik ve uluslararası ticaret, hem de dil desteği satış ekibi konusunda uzmanlaşmış bir iç ekibi tarafından koordine dünyada teknisyenler ekipleri var.

Onun platformu kullanan şirketler, satıcı ve alıcı hem de ana faydaları nelerdir?

Bayiler bizim gibi özel bir platform üzerinden internette hızlı görünürlük olsun. Diğer daha geleneksel pazarlama araçlarının maliyeti karşılaştırıldığında pek çok pazarda mevcut olan ekonomik bir yoludur, çünkü bizim çok uluslararası iş olarak, internet bizim önemli bir araçtır. Ayrıca, çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama güçlü yatırım amaçlı teşvik bizi lider yapar. Satıcı için verimlilik ile sonuçlanır.

Diğer MachinePoint Kullanılmış makineler işlemler için yüksek güvenlik ve profesyonellik sağlayan ikinci el makine pazar profesyonelleştirilmesi başarmış bir firmadır. Satış ve bize alıcılar ve satıcılar her ikisi için güvenli üzerinden satın alabilirsiniz.

İkincisi, alıcılar geleneksel aracılar daha profesyonel bir avantajı ve verimlilik, yine, bizim profesyonellik ile birlikte, piyasada satış için en iyi makine olur aynı sitede odaklanmış sahip olmanız veya doğrudan.

Hem de alıcı ve satıcı dil ve kültür sorunu ile müzakereleri kolaylaştırır kendi yurttaşları ile çoğu durumda çalıştığınız kılan coğrafi bölgelere göre satış uzmanlığı ile çift bu. Son yıllarda farklı ülkelerde kendi yerel satış ofisleri açarak yatırım yaptık. Bu bize büyük bir coğrafi ve kültürel yakınlık ve teklif satış sonrası ekipman hizmet en iyi her bölgeye uygun sağlar.

O zaman küresel işletim platformu, zaten 80'den fazla ülkeye makine satıldı sahip. Fransızca, Almanca, Rusça, İngilizce, İspanyolca, Lehçe: Bunun için coğrafi yerel dillerde kapsama sağlamak için özel bir satış hem de sektörler itibariyle ekip ve var.

Cihazınızı satmak için, e-pazaryeri erişim şirketlerin yanı sıra, yeni ürünler için etkin bir arama yapıyorsunuz?

MachinePoint Gıda Teknolojileri çözümleri hatları, üretim tesisleri ve hatta sunarken MachinePoint Grup şu anda hem içecek olarak satın alma ve plastik makine satış odaklı plastik ve İçecek MachinePoint Kullanılmış Makineler iş iki ana dalları üzerine kurulmuş Gıda endüstrisi için tamamlayın. İki iş farklı ama MachinePoint Gıda teknolojileri ile yeni makine satmak çünkü, birbirlerini tamamlarlar. Birçok durumda olduğu gibi ürün yelpazesine ek olarak giderek büyüyor onlar için aradıklarını o zaman ikinci el pazarında bulursanız yeni ekipman alımı ile müşterilerimize yardımcı olmak ya da sizin tarafınızdan tavsiye tercih yapmak pazar bilen bir bağımsız distribütörü.

Sizin platformu durum ne diğer ülkelerde, İspanya dışında da aktif?
Yerel yeni satış ofisleri açarak gelecek yıllarda daha yerel varlığa sahip güçlü bir genişleme planı ile, Türkiye, Hindistan, Tunus ve Meksika'da bir varlığa sahip.

Bunu nasıl uluslararasılaşma süreci yükseltmek mi? Bu karmaşık oldu mu?

Bu ülkeden ülkeye fazla makine satıyor çünkü işimizi kendi içinde uluslararasıdır. Rekabet müşterilerinin sorunlara ek olarak her zaman yerel pazarlarda dışında kullanılmış ekipman satmak için tercih ediyorum. Bu nedenle İspanya pazarında sınırlı hiç, ama biz başından beri dünya pazarında almıştır.

Aynı zamanda bu nedenle olsa da bunun bir bilgisayar ve bu pazar için özel bir strateji için gerekli olan bir pazara girmek için söyledi olmalıdır. Bu kaynaklar ve planlama açısından maliyetlidir.

Yaklaşımımız güçlü bir pazarlama destek ve ürün yöneticileri ile, öncelikle biz girmek personel ağırlıklı olarak yerel pazarlarda yatırım yapmaktadır.
Bu ve karmaşık olduğu için, hala bazı pazarlarda gitmek çok var ve bunun için biz yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Platformun bu uluslararası karakteri MachinePoint faaliyet gösteren işletmelerin yararları ne olmuş?

Bizim pazarda global varlığı güçlü arama motoru optimizasyonu özgü sayesinde. MachinePoint bizim sektörde benzersiz bir proje olarak doğdu ve ilk pazarlama ekipleri için world wide web bahis olduğunu hatırlayın.

Bu MachinePoint yoluyla satışı makineleri bulma web arıyorsunuz İlk seçenek alıcı biri olduğu anlamına gelir. Küresel bir pazara hemen hiçbir ücret ödemeden, kendi ekipman sergi onları sağlar kullanılan makine satıcıları.

Ayrıca, coğrafi penetrasyon onları piyasalara göre ne kadar yakın operasyon her bilgimizi yapar. Bu alıcı ve satıcıların, işlem için güvenlik sağlar. Satıcıların bir varlık olması için başka türlü imkansız diğer pazarlara sınırları açın.

Son zamanlarda web sitesi yenilendi var ... Ne iyileştirmeler yaptık?

Biz Web 2.0 'ın ihtiyaçlarına daha iyi adapte var. Biz makine satın almak isteyen kullanıcı için web sitemizi daha kolay hale getirmiştir. Biz satın alma kararı verir makineleri hakkında daha fazla bilgi veren fotoğraf ve videoları bakımından bizim varlığını geliştirdi. Bir sosyal ağ stratejisi ile başladı ve biz kullanılmış makine alımı ve satımı sadece bir iş olmadığı 2011, ne MachinePoint Grubu için uyum stil güncelleştirdiyseniz, bu ortaya çıkmıştır Yeni şirket, aynı zamanda tarım gıda endüstrisi için tüm tesis projeleri satışı adamıştır. Ve şimdi bir sanayi grubu ikinci el makine alım satımı için bir platform daha karşınızdayız.

Şirketinizin gelecek için planlarınız neler?

Iki yönde büyümeye devam ediyor.

Bir bu makine alım ve satış sonrası gerekli yerel hizmetlerin sağlanması kolaylaştırır ve daha iyi pazarlara nüfuz olarak bize, bizim için önemli coğrafi bölgelerde daha fazla yerel varlığa sahip sağlayan bir uluslararası planı uygulayın.

Ve ikincisi, daha fazla ürün teklifleri ve hizmetleri genişletmek için. Ekleme ürün ve değer makine ihtiyaçlarını ve iş çevresinde müşterilerimize hizmet ekledi.

MachinePoint Medya Bölümü
Gema Alvarez
E-posta: galvarez@machinepoint.com
Tel: + 34 983 54 99 00

*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde