Wywiad z dyrektorem MachinePoint inżynierii i jego wizji dla regionu Afryki Północnej

- Aktualności
Zespół inżynierów MachinePoint
Pablo Rodriguez przyłączył się do MachinePoint w 2012 roku I od 2014 jest Dyrektorem MachinePoint Engineering w Grupie MachinePoint która zapewnia serwis inżynieryjny. Dzisiaj dzieli się z nami swoja wizja jak serwis inżynieryjny może pomoc firmom progresować w globalnym świecie na drodze do industrialnej modernizacji.

Co zmotywowało Cię do podjęcia się tego projektu?

Działalność naszej firmy to sprzedaż maszyn przemysłowych w branży pakowniczej, w sektorach plastic I napoje. Mamy wiele zapytań od firm w rozwijających się krajach. Po przez bliskość do Afryki Północnej I po przez język do Ameryki Łacińskiej. Jestem przekonany , ze kraj który chce ewoluować I podnosić poziom życia jego ludności, potrzebuje transformacji od tradycyjnej struktury rolnej do zmodernizowanej Agro przemysłowej struktury. Kraje wydobywające ropę otrzymały dotacje, jak dla mleka w proszku, koncentrat pomidorowy i wiele innych produktów które przyczyniły się do zmniejszenia inwentarza żywego dla mleka, produkcji pomidorów etc. Bogactwo podstawowego sektora górnictwa i naftowo-gazowego zaniedbało inwestycje w inne sektory, takie jak rolnictwo i przetwórstwo spożywcze. Inwestowanie w rozwój tych sektorów na poziomie lokalnym zwiększy bogactwo i zatrudnienie tych regionów, co doprowadzi do poprawy poziomu życia ludności.

Z humanitarnego punktu widzenia śmierć 5000 osób na Morzu Śródziemnym jest niedopuszczalna. Afryka krwawi. Ci, którzy umierają na łodziach, są najsilniejsi, to ci, którzy próbują uciec od nędzy. Mamy obowiązek coś z tym zrobić.

Zespół inżynierów MachinePoint skupia się na pomocy przedsiębiorstwom w tych krajach w ich wyzwaniu modernizacyjnym.
Hiszpania miała bardzo duży rozwój rolno-przemysłowy dzięki Unii Europejskiej. Wyjechaliśmy z rolnictwa na utrzymanie, aby być spiżarnią Europy dla wielu produktów. Korzystając z naszych doświadczeń w Hiszpanii, możemy pomóc innym państwom podążać tą samą drogą do modernizacji, biorąc pod uwagę pewne różnice.


Jakie Różnice?

Hiszpania przetwarza wiele świeżych produktów, które można łatwo wyeksportować, takich jak pomidory, pomarańcze ... Europa, nasz partner, zużywa duże ilości świeżych produktów z Hiszpanii, a mamy kilka strat po zbiorze. Kraje wschodzące nie mają wspólnego europejskiego rynku wewnętrznego, które liczy na przetwarzanie świeżych produktów na produkty długoterminowe pomagają im lepiej programować swój eksport i zmniejszyć straty.


Jaka radą chciałbyś podzielić się ze swoimi klientami?

Po pierwsze, radziłbym im przerwać import i rozpocząć produkcję lokalnie. Algieria jest oddalona o 180 km od Hiszpanii. Możemy wykorzystać nasze doświadczenia. Mamy też duże doświadczenie w sokach stosowanych w krajach tropikalnych.

W krajach o dobrym potencjale rolnym obróbka surowców na produkty przetworzone może być korzystną działalnością i jednocześnie zwiększyć bogactwo regionu.

Ludność rośnie i potrzeba silnego lokalnego przemysłu. MachinePoint pomaga przedsiębiorcom, którzy chcą inwestować w tworzenie przemysłu spożywczego i przetwórczego.

Nowy produkt można przekształcić w przetworzone produkty, które trwają dłużej, tworząc większą wartość i zmniejszając ilość odpadów. Owoce i warzywa można przekształcić w koncentrat, na przykład w tym samym czasie, że koncentrat można przekształcić w sosy i soki. Koncentrat trwa kilka miesięcy w przeciwieństwie do świeżych, które są bardzo sezonowe.

Coś bardzo podobnego dzieje się w przemyśle mleczarskim, jest wielu przedsiębiorców chętnych do tego sektora i lokalnie inwestujących.

MachinePoint pomaga im projektować pomysł na biznes w celu budowy całej fabryki.
Aby firmy mogły skutecznie eksportować swoje produkty, fabryki muszą przestrzegać międzynarodowych standardów jakości. MachinePoint pomaga budować fabryki w krajach wschodzących za dostępne ceny, które spełniają wszystkie niezbędne przepisy.


Jakie są różnice miedzy MachinePoint a innymi firmami inżynieryjnymi?

MachinePoint Engineering szczyci się niezależną i neutralną firmą inżynieryjną, niezwiązaną z żadną marką i bez konfliktu interesów. Wybieramy rozwiązania dla naszych klientów, które obejmują różne marki, aby zapewnić, że wybierzemy najlepszą technologię w najlepszej cenie. W przeciwieństwie do większości firm inżynieryjnych, MachinePoint Engineering specjalizuje się w przemyśle spożywczym i napojów. Nasze doświadczenie finansowe, logistyczne i przemysłowe oferuje również naszym klientom doradztwo finansowe, umowne, logistyczne, organizacyjne, kadrowe, produkty i pakowanie; I oczywiście zarządzanie projektami i inżynierię procesów. Jeśli firma lub inwestor nie ma doświadczenia w budowie fabryki lub wchodzeniu w nową branżę, wynajęcie MachinePoint jako firmy inżynierskiej ma kluczowe znaczenie dla konkurencyjności firmy, aby zapewnić jej sukces na rynku międzynarodowym.

Chciałbym podkreślić naszą niezależność, ponieważ nie należymy do żadnego producenta, jesteśmy wolni do wyboru. Wielu konkurentów nie może, ponieważ mają do zaoferowania, co ich grupa produkuje. Reprezentując ich interesy, klienci mogą korzystać z naszych umów handlowych na zakup maszyn. Dlatego oferujemy naszym klientom rozwiązanie zgodnie z ich potrzebami i budżetem.

Przykładem było nasze doradztwo w zakresie pośrednictwa finansowego i doradztwa w zakresie marketingu, mające kluczowe znaczenie dla utworzenia nowej spółki na południu Hiszpanii z dwoma pakietami napełniania linii Tetra Pak dla osób trzecich.

Zajmujemy się projektowaniem fabryki w Azji Południowo-Wschodniej z dwoma liniami produkcyjnymi do napełniania sosów azjatyckich w PET i szkle. Dzisiaj daje pracę wielu spółdzielniom lokalnym i rolnikom. Wywóz ton przetworzonych chili i bogactwo, które jest generowane pozostaje w ich kraju. Ten sos jest eksportowany do wielu krajów na świecie, a fabryka spełnia wszystkie międzynarodowe standardy jakości. Został zaprojektowany, aby przekonać najbardziej wymagających nabywców.

Na koniec pragnę zaznaczyć, że na schemacie organizacyjnym agro-przemysłowej firmy produkcyjnej nie ma działu inżynieryjnego. Nie można budować domu bez niezależnego budowniczego architekta lub fabryki bez działu inżynierskiego. MachinePoint Engineering ma być działem inżynierii klienta.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie