MachinePoint, tworzenie kapitału tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny

- Historie sukcesów
Szczęście i przypadek są często obecne w wielu wielkich odkryciach w historii ludzkości. Polietylen, jedno z najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych na świecie, nie był wyjątkiem. W 1898 r. Niemiec Hans Von Pechmann po raz pierwszy w historii zsyntetyzował to tworzywo sztuczne po przeprowadzeniu eksperymentu, w wyniku którego na dnie pojemnika testowego pozostała woskowo biała substancja.

Wówczas nie wiedział, jak go wykorzystać i materiał został zapomniany na 35 lat, aż w 1933 r. dwóch brytyjskich naukowców dokonało jego ponownej syntezy, dając początek polietylenowi, który znamy dzisiaj i który na zawsze zmienił świat. Polietylen jest używany do produkcji prawie wszystkiego: toreb, rur, nici, opakowań, zabawek, ... i w MachinePoint jeden z naszych klientów zaproponował nam wyzwanie: rozpocząć produkcję rur w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, i w którym znajdują się jedne z najstarszych skamieniałości przodków człowieka: w Kenii.

Dwaj brytyjscy naukowcy, Eric Fawcett i Reginald Gibson, również dokonali swojego odkrycia przez przypadek, ponieważ sprzęt, z którym pracowali, był wadliwy i tlen wyciekł, co zadziałało jak katalizator i spowodowało potężną eksplozję. Dopiero dwa lata później chemik Michael Perrin stworzył pierwszą praktyczną metodę produkcji polietylenu.

Pierwszy zakład produkujący polietylen powstał w mieście Winnington, w połowie drogi między Liverpoolem a Manchesterem, a jego produkcja stała się sprawą wagi państwowej, co oznaczało, że w czasie II wojny światowej proces produkcyjny został objęty klauzulą Top Secret. Materiał był wykorzystywany do izolowania kabli radarowych, czyli tych stosowanych we wszystkich brytyjskich maszynach wojennych.


Po wojnie proces produkcyjny został odtajniony i rozpoczęto masową produkcję na skalę komercyjną, dzięki czemu polietylen stał się jednym z najszerzej stosowanych polimerów na naszej planecie do niemal wszystkich rodzajów zastosowań.

W MachinePoint jesteśmy świadomi znaczenia polietylenu, więc kiedy kilka lat temu otrzymaliśmy prośbę o pomoc w instalacji dwóch linii do wytłaczania rur polietylenowych w Nairobi, byliśmy na to gotowi. Ponieważ uczestniczymy we wszystkich najważniejszych wydarzeniach związanych z tworzywami sztucznymi na całym świecie, znamy nowe technologie, maszyny a także potrzeby zarówno klientów, jak i dostawców. W październiku 2019 roku, na targach K Düsseldorf, najważniejszych targach w branży, ważna kenijska firma, poprosiła nasradę.

Stoisko MachinePoint na targach K Düsseldorf 2019

Stoisko MachinePoint na targach K Düsseldorf 2019


Firma chciała uruchomić dwie linie do wytłaczania rur polietylenowych w swoim zakładzie, ale do tego celu potrzebowała niezbędnych maszyn, o najwyższej jakości i atrakcyjnej cenie. Jako eksperci w dziedzinie kupna i sprzedaży używanych maszyn dla sektora tworzyw sztucznych, znaleźliśmy optymalne rozwiązanie dla naszego klienta. Ukraińska fabryka, która właśnie została zamknięta, miała do dyspozycji dwie linie do wytłaczania, w bardzo dobrym stanie i za rozsądną cenę.

Demontaż jednej z linii do wytłaczania na Ukrainie

Demontaż jednej z linii do wytłaczania na Ukrainie


Po zamknięciu transakcji, MachinePoint był odpowiedzialny za weryfikację in situ stanu linii produkcyjnych, aby upewnić się, że były one w optymalnym stanie potrzebnym do spełnienia wymagań naszego klienta.

W ciągu niespełna dziesięciu dni w porcie w Odessie na Ukrainę 40' zostało załadowanych 5 kontenerów. Pięćdziesiąt dni później dotarły one do zakładu naszego klienta w Nairobi.

Załadunek sprzętu do kontenerów na Ukrainie.

Załadunek sprzętu do kontenerów na Ukrainie.


Obydwie linie do wytłaczania rur polietylenowych działają normalnie, tworząc nowe miejsca pracy i pomagając w generowaniu dobrobytu w regionie, który bardzo tego potrzebuje.

W MachinePoint wierzymy, że lepszy świat jest możliwy i choć nie możemy go zmienić, możemy pomóc naszym pracownikom i naszym klientom uczynić go bardziej sprawiedliwym miejscem do życia.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie