Wysokie zapotrzebowanie na napoje i linie do przetwarzania żywności z rynków wschodzących w nadchodzącej dekadzie

- Aktualności
Europejskie technologie kompletne rozwiązania w zakresie urządzeń i urządzeń dla przemysłu napojów i przetworów rolno-spożywczych na rynkach wschodzących
Rozwój gospodarek wschodzących w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji oznacza wzrost nowej klasy średniej, która domaga się coraz większej ilości produktów przetworzonych na żywność i napoje na tych rynkach. W następnej dekadzie oczekuje się wzrostu dwucyfrowego w przypadku produktów przetworzonych na żywność i napoje w niektórych wschodzących gospodarkach. Zapotrzebowanie wzrasta w związku z liniami produkcyjnymi i fabrykami budowanymi na ich lokalnych rynkach.

Przemysł wytwórczy maszyn stanie w obliczu nowych wymagań w nadchodzącej dekadzie. Zbliżające się nowe rynki mają znaczną część popytu, który jest bardzo wrażliwy na ceny. Potrzebny będzie tańszy sprzęt do obsługi lokalnych rynków. Z drugiej strony większe zapotrzebowanie na wysokiej jakości, czyste i energooszczędne maszyny będzie pochodzić z bardziej dojrzałych rynków.

MachinePoint Engineering jest spółką zależną grupy MachinePoint, która zapewnia MŚP kompletne rozwiązania w zakresie instalacji i wyposażenia dla napojów i przemysłu rolno spożywczego w bardzo dobrej cenie dzięki unikatowemu modelowi biznesowemu. Ich zdolność do łączenia nowych i używanych maszyn w swoich projektach sprawia, że ich oferta jest bardzo konkurencyjna ze względu na możliwość łączenia używanych najlepszych marek w bardzo atrakcyjnych cenach. MachinePoint Engineering doświadczył już pewnych realiów tego nowego popytu.

Cesar Rodriguez, dyrektor generalny MachinePoint Group, mówi: "Obserwujemy, jak gospodarki wschodzące mają wysoki poziom aktywności, a także plany inwestycyjne w naszej branży, pomimo obecnego kryzysu globalnego. Zdajemy sobie sprawę z tego, ile krajów było i będzie rosnąć w nadchodzących latach, przechodząc od struktury opartej na rolnictwie do bardziej uprzemysłowionej struktury w przemyśle spożywczym.

Nasza oferta produktowa kompletnych linii i urządzeń cieszyła się dużym uznaniem średnich i małych firm, które chcą założyć nowe urządzenia produkcyjne i sprzęt. Zauważamy, że istnieje różnica w popycie od tych gospodarek i popyt, którego doświadczamy w bardziej rozwiniętych gospodarkach.

Na początek popyt jest znacznie wyższy i stanowi 90% zapotrzebowania na nasz sprzęt z rynków wschodzących. Większość firm ma małe i średnie przedsiębiorstwa i szuka nowych linii, aby zwiększyć obecną wydajność lub rozpocząć produkcję nowych produktów. Widzimy więc obie tendencje w zwiększaniu zdolności produkcyjnych i zwiększaniu dywersyfikacji produktów.

Innym trendem, który dostrzegamy jest to, że przedsiębiorstwa idą w górę łańcucha wartości. Przedsiębiorcy z branży rolniczej chcą rozwijać swoją działalność, przetwarzając same produkty, zamiast tylko sprzedawać je świeże. Przykładem jest to, że wielu producentów owoców chce rozpocząć przetwarzanie swoich świeżych produktów w inne produkty o wartości dodanej, takie jak soki, pasty itd. Producenci mleka zamierzają rozpocząć produkcję mleka, itd. Przedsiębiorcy z branży przetwórczej zaczynają urozmaicić swoje produkty, aby zacząć obsługiwać rynki niszowe. Jako przykłady różnych rodzajów napojów mlecznych, kilka odmian soków, jogurtów itp.

Niektóre firmy są wrażliwe na cenę; jednak są również świadomi faktu, że wydajna linia przetwarzania oznacza przewagę konkurencyjną dla ich działalności, a nie tylko szukanie tanich opcji, których celem jest znalezienie rozwiązania z odpowiednią relacją jakości do ceny.

Jeśli chodzi o wybór dostawcy dla nowego przedsięwzięcia, czujemy, że firmy szukają partnera biznesowego lub sprzymierzonego, aby pomóc im w całym projekcie, a nie tylko dostawcy. Domagają się firmy, która może zapewnić im integralne rozwiązanie, a nie tylko kupować sprzęt. Przez integralność rozumiemy to od uporządkowania prawodawstwa cywilnego, rozwiązań energetycznych, zagadnień fiskalnych i legislacyjnych itp. Firma, która może zaangażować się w ostateczny rezultat działania i towarzyszyć im przez cały proces od definicji procesu do ostatecznego szkolenie ich siły roboczej. Żądają coraz więcej rozwiązań "pod klucz".

Prawidłowa definicja procesu produkcji jest kluczową częścią projektu, ponieważ efektywny proces z odpowiednim sprzętem doprowadzi do przewagi konkurencyjnej. Nie jest to tylko kwestia zakupu sprzętu, ale raczej partnera biznesowego, który może towarzyszyć klientom na całej długości projektu w celu dostarczenia im niestandardowego rozwiązania.

Również niektóre lokalizacje stanowią wyzwanie pod względem dostępu, energii i dostępności innych narzędzi. Konieczne jest posiadanie zespołu wielozakresowego w różnych kwestiach, takich jak wytwarzanie energii, uzdatnianie wody, inżynieria lądowa, chłodnictwo, aklimatyzacja itp. Aby to zapewnić, firma musi liczyć na wielodyscyplinarny zespół wewnętrzny lub zaufany sieć partnerów. Posiadanie unikalnego partnera w całym projekcie przynosi wydajność, ponieważ wszystko działa zgodnie z tymi samymi zasadami i zarządzaniem projektami.
Jeśli kupujesz maszyny po jednej stronie, poproś firmę inżynieryjną o zintegrowanie ich, zdobądź inną firmę z ustalonymi narzędziami itd .; obowiązki są rozrzedzone, a klient musi postawić się w pracy zarządzania produktem, aby zagwarantować integrację różnych firm i zadań. Klienci mogą to zrobić, gdy mają odpowiednią wiedzę i czas. W przeciwnym razie przeniesienie takiej odpowiedzialności na firmę o solidnym zapleczu finansowym i umowie określającej obowiązki jest mniej ryzykowne niż przekazanie pracownikowi lub indywidualnemu konsultantowi.

Mówiąc o obszarach geograficznych, Afryka Północna okazała się jak dotąd najbardziej aktywnym rynkiem. Jest tak dlatego, że znajduje się bardzo blisko naszej siedziby głównej i centrum inżynieryjnego, a my jesteśmy już ugruntowani w tym obszarze. Ameryka Łacińska postępuje, pozycja w Hiszpanii jest kluczową zaletą dla dostępu do tego rynku z Europy. Następnie w Azji mamy biuro w Indiach, ponieważ na tych rynkach mamy plan długoterminowy, ponieważ odległości i koszty transportu z Europy utrudniają ich penetrację.

Europejska technologia jest doceniana i niesie ze sobą reputację, która jest synonimem gwarancji i niezawodności. MachinePoint Engineering produkuje za pośrednictwem naszego partnera sprzętu przetwarzania, który jest zgodny ze wszystkimi normami europejskimi i amerykańskimi.

Nasza wyjątkowa propozycja dla klientów to nasza zdolność do integracji używanych maszyn w procesy, w których zazwyczaj potrzebne są droższe i bardziej zaawansowane technologicznie maszyny, takie jak maszyny do napełniania, w których możemy zintegrować na przykład używane maszyny do napełniania Tetrapak. To drastycznie obniża koszty projektu, przy jednoczesnym uzyskiwaniu dostępu do najlepszych maszyn technologicznych. Możemy sobie na to pozwolić dzięki naszej siostrzanej firmie MachinePoint Used Machinery, lidera w branży maszyn używanych w ciągu ostatniej dekady. To doświadczenie na rynku używanym pozwala nam podejmować ryzyko związane z włączeniem tych maszyn do naszych projektów, a także zapewniać jakość i niezawodność rozwiązań po obniżonych kosztach, będąc w stanie sprostać wyższym standardom przemysłowym przy zmniejszonej inwestycji początkowej. "

MachinePoint mediów Departamentu
Gema Alvarez
Email: galvarez@machinepoint.com
Tel: + 34 983 54 99 00

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie