Wzrasta popyt na maszyny do recyklingu z powodu niedoboru surowca na rynku

- Aktualności
Zapotrzebowanie na maszyny do recyklingu

Niedobór surowców napędza popyt na tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. W rezultacie, popyt na używane maszyny recyklingu wzrósł gwałtownie, ponieważ pozwala recyklerom na szybkie zwiększenia produkcji. Natychmiastowa dostępność używanych maszyn, bez czasu realizacji, jest ich wielką zaletą.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zaobserwowaliśmy wzrost liczby zapytań o używane maszyny do recyklingu. Wzrost ten dotyczył głównie maszyn do recyklingu poużytkowego, przy zainteresowanie maszynami do recyklingu poprodukcyjnego pozostał na bardziej stabilnym poziomie.

Ten wzrost popytu na używane maszyny jest konsekwencją ogromnych wzrostów cen zarówno w polimerów pierwotnych i jak i materiału przetworzonego. Prognozy na najbliższe miesiące przewidują utrzymujący się niedobór materiałów na rynku w połączeniu z wysokim popytem ze wszystkich sektorów, co będzie nadal wywierać wpływ na ceny i napędzać sektor recyklingu. I choć oczekuje się, że popyt pozostanie na wysokim poziomie, wysokie ceny już zaczynają zbierać swoje żniwo w branży i obniżają oczekiwania co do wzrostu. Według opinii osób z branży przejście z materiałów pierwotnych na materiały pochodzące z recyklingu jest nieuniknione.

Trendy na rynku maszyn do recyklingu

Większość firm nie przewiduje rzeczywistego obniżenia napięcia do 2022 roku. A biorąc pod uwagę terminy dostaw materiałów, które często przekraczają sześć miesięcy, jest to prawdopodobne.

Jak zawsze w sytuacjach, gdy trzeba być w stanie szybko reagować na sytuację na rynku, zakup używanej maszyny jest optymalną opcją, aby dostosować i zwiększyć produkcję natychmiast.

Popyt jest obecnie szczególnie wysoki na maszyny do recyklingu o wydajności powyżej 1 tony/godzinę, gdzie podaż jest również bardzo ograniczona. Oznacza to, że kiedy te maszyny są wprowadzane na rynek, są sprzedawane w ciągu 24 godzin. Podaż maszyn do recyklingu jest wyższa na maszyny o wydajności 500 Kg / godzinę, ponieważ wiele firm zastępuje te maszyny przez inne o większej wydajności. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej poszukiwaną marką jest EREMA, ale istnieje również duże zapotrzebowanie na NGR, Starlinger i Gamma Meccanica. MachinePoint ma używane maszyny wszystkich tych marek na sprzedaż, aby zobaczyć aktualną ofertę kliknij tutaj.

Niezależnie od obecnej sytuacji niedoboru materiału na rynku, przewidujemy, że popyt na nowe i używane maszyny recyklingu pozostanie wysoki w ciągu najbliższych kilku lat. Trend ten jest napędzany przez różne regulacje europejskie i krajowe, które wymuszają, aby opakowania z tworzyw sztucznych zawierały pewien procent materiału pochodzącego z recyklingu. Jako przykład mamy wysoki popyt na maszyny RPET i jego ograniczonej podaży, która zbiega się z obecnym wysokim popytem na ten materiał, który przekracza jego podaż w wielu krajach europejskich. Nowe europejskie rozporządzenie stanowi, że do roku 2025 wszystkie butelki PET muszą zawierać co najmniej 25% materiału pochodzącego z recyklingu.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie