W MachinePoint pracujemy jak zwykle. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

K 2019, gospodarka cyrkulacyjna, innowacyjność i zadowoleni wystawcy

- Targi

This is not an official translate. Original version here

K 2019
Jeszcze jedna edycja zespołu MachinePoint była obecna w K 2019 roku. Podczas zbierania wrażenia z 12 MachinePoint ludzi, którzy odwiedzili K w tych dniach, odpowiedź większości jest jednym z satysfakcji i poprawy w odniesieniu do dwóch poprzednich edycji K.

K 2019 był bardzo zatłoczony i to było postrzegane zarówno w stoisku MachinePoint i w jego partnerów, OEMs liderów w produkcji maszyn z tworzyw sztucznych. Wszyscy oni podkreślali jakość odwiedzających podczas tegorocznych targów K. Wiedzieli, czego szukają, a zamiar zakupu był wysoki. Mimo, że na rynku sprzedaży nowych maszyn wstrzymano się od czerwca, portfel bieżących projektów jest dobry, co stanowi pozytywną przyszłość pod względem sprzedaży sprzętu z tworzyw sztucznych w roku 2020. Niektóre OEM-y stawiają na gospodarki wschodzące, co jest ich strategią gwarantującą przyszły wzrost.

Istnieje ogólna świadomość zanieczyszczeń powodowanych przez tworzywa sztuczne, chociaż sektor ten nadal się rozwija pomimo obecnej złej prasy, a w szczególności obaw o zanieczyszczenie oceanów. Techniczne rozwiązania problemu są bardzo liczne, gwarantując gospodarkę cyrkulacyjną i technicznie przemysł może je rozwiązać poprzez ulepszenia w projektowaniu pojemników ułatwiające ich segregację, poprawę systemów zbierania odpadów, recykling mechaniczny, recykling chemiczny w monomery bazowe lub recykling chemiczny w benzynę, olej napędowy lub ropę naftową. Problem tkwi w szybkości, z jaką politycy i rządy chcą subsydiować produkcję węglowodorów lub monomerów z odpadów plastikowych. Istnieje zgoda co do tego, że pojemniki plastikowe, takie jak butelki PET, są nie do przezwyciężenia, ale należy zachęcać do ich zbierania i recyklingu, tak aby z problemu stały się szansą. W wielu krajach nadal nie ma debaty na temat ochrony środowiska.

Rynek maszyn używanych jest bardzo aktywny. Wojna handlowa zachęca wielu przedsiębiorców do inwestowania lokalnie w maszyny używane. Premier Indii, Mori, ogłosił zakaz stosowania tworzyw sztucznych jednorazowego użytku w 2022 roku. To zachęciło indyjskich przedsiębiorców do inwestowania w używane maszyny. Najbardziej poszukiwanymi maszynami w okresie K były wytłaczarki do folii, maszyny do recyklingu i wtryskiwacze.

MachinePoint jest badanie umów o współpracy z różnymi producentami maszyn, dużych grup przemysłowych i dużych dealerów.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint na świecie