MachinePoint na targach Equiplast 2023: Wspieranie sektora tworzyw sztucznych dzięki wysokiej jakości używanym maszynom

- Targi

This is not an official translate. Original version here

Stoisko Equiplast MachinePoint

Po raz kolejny sektor tworzyw sztucznych zebrał się w Barcelonie na targach Equiplast. MachinePoint, hiszpańska firma znana na światowym rynku kupna i sprzedaży używanych maszyn, tradycyjnie uczestniczy w tym wydarzeniu.

W tej edycji nasi koledzy Marco Marchiorello, Héctor Sánchez i Melissa Mahdjoub byli ambasadorami na stoisku MachinePoint. Ci doświadczeni profesjonaliści zaprezentowali odwiedzającym obszerny katalog maszyn i usług MachinePoint, jednocześnie badając trendy rynkowe.

Dla Héctora był to "pierwszy raz pełen oczekiwań" w jego debiucie w Equiplast. Jeśli chodzi o frekwencję na targach, komentuje, że istnieje pewne podobieństwo do innych wydarzeń branżowych pod względem profesjonalnych odwiedzających, choć zaobserwował również obecność edukatorów, dyskretną liczbę turystów oraz brokerów i dealerów bez stoisk.

Jeśli chodzi o profil odwiedzających, Héctor ujawnia, że większość z nich stanowili lokalni uczestnicy, reprezentujący silną hiszpańską obecność biznesową na Equiplast.

Z drugiej strony Melissa podkreśla różnorodność odwiedzających, którzy podeszli do stoiska MachinePoint. "Przede wszystkim spotkaliśmy producentów. Wielu z nich już nas znało i wykazało duże zainteresowanie, generując oferty i wiele zapytań o maszyny, które obiecują możliwości biznesowe".

Jednak ogólne perspektywy rynkowe nie wydają się tak zachęcające. "Rynek w Europie jest wstrzymany", ostrzega Héctor. Niepewność geopolityczna pozostawiła wiele firm w stanie oczekiwania, opóźniając ich plany inwestycyjne i plany odnowienia sprzętu. Pomimo tego, niektóre firmy realizują swoje plany odnowy sprzętu i ekspansji.

Marco również dzieli się swoją perspektywą. "Producenci widzą, że rynek zwolnił po latach wzrostu, ale ogólnie są zadowoleni z targów".
Jeśli chodzi o opinię producentów oryginalnego sprzętu (OEM), czas dostawy nowych maszyn nadal pozostaje długi. Nastąpiła jednak niewielka poprawa w porównaniu z poprzednimi latami. Terminy, które wcześniej wynosiły od 12 do 15 miesięcy, zostały obecnie skrócone do 9-12 miesięcy.

Jeśli chodzi o trendy w zakresie popytu i podaży, podczas targów Equiplast w centrum uwagi znalazły się maszyny do recyklingu i wytłaczania. Odwiedzający poszukiwali zrównoważonych i wydajnych rozwiązań, które napędzałyby ich działalność w sektorze tworzyw sztucznych. Z drugiej strony wystawcy oferowali głównie wtryskarki do form, demonstrując różnorodność oferty obecnej na targach.

Ogólnie rzecz biorąc, targi nie są tak duże jak kilka lat temu; sekcja Equiplast zajmuje tylko połowę pawilonu, komentuje Marco. Jednak oceniając, czy udział MachinePoint w targach był dobrą inwestycją, wszyscy trzej są pewni, że było warto. Targi pozostają fundamentalnym punktem spotkań dla przemysłu tworzyw sztucznych i gumy w Hiszpanii. Ponadto Marco podkreśla znaczenie networkingu na tych targach, który pozwala na ponowne nawiązanie kontaktu z byłymi klientami, nawiązanie nowych kontaktów i wzmocnienie relacji biznesowych.

MachinePoint będzie nadal wspierać Equiplast, targi, które muszą nadal rosnąć i umacniać swoją pozycję na dobrze prosperującym i dynamicznym rynku przemysłu tworzyw sztucznych.

Zespół MachinePoint na targach Equiplast
*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie