MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


MachinePoint Mühendislik, gıda ve içecek endüstrilerine farklı bir bakış


MachinePoint Engineering, gıda ve ambalaj fabrikaları için üretim hatları veya komple tesisler kuruyor
MachinePoint CEO'su Cesar Rodriguez

Sizi mühendislik hizmetleri sunmaya iten nedenler nelerdir?

César Rodríguez: Yeni üretim hatları veya komple tesis projeleri olan müşterilerimizde böyle bir ihtiyaç olduğunun farkındaydık. Bu projelerinde planlanan bütçe ve teslim tarihlerinden ciddi sapmalar olduğunu gözlemledik. Bağımsız bir teknik ekipten alınacak danışmanlık hizmetinin bu şirketlere proje hedeflerine ulaşmada ciddi para ve zaman tasarrufu sağlayacağına inanıyorum. Ciddi ölçekte büyük yatırımlardan söz konusu olduğundan bu konu son derece önemli hale geliyor.

Bağımsız bir mühendislik firması derken ne kastediyorsunuz?

César Rodríguez: Herhangi bir makina üreticisi markaya bağlı olmayan bir mühendislik firmasından alınacak hizmet tamamen tarafsız olacaktır.
MachinePoint Mühendislik müşterilerine en üstün teknolojik çözüm önerilerini onların ihtiyaç ve bütçelerine göre oluşturur. Biz hiçbir makina firmasına bağlı olmadığımız için bir markayı diğerine tercih etmemiz gibi bir durum olmaz. Herşeyi tek bir makina üreticisinden almak genellikle o markanın teknik olarak en iyi olduğu ürünleri almak demektir fakat aynı zamanda kötü oldukları veya en iyi olmadıkları ürünleri de almak anlamına gelir. Çünkü hiçbir firma bütün ekipmanlarda en iyisi değil. MachinePoint teklifleri genelde farklı makina üreticilerinden her birinin en iyi oldukları ekipmanları almak üzerine kuruludur. Pazardaki bütün ekipmanları detaylı olarak inceledikten sonra müşterilerimizin endüstriyel makina ihtiyaçları için en doğru marka ve makinalarla seçerek onlara özel çözümleri oluşturuyoruz.
MachinePoint Mühendisliği diğer mühendislik firmalarından ayıran nedir?
César Rodríguez: Öncelikle, biraz önce konuştuğumuz makina markalarından bağımsız olmak. Ikinci olarak da gıda ve içecek sektörlerindeki uzmanlığımız.
Yıllardır dünyanın jer yerindeki fabrikaları gezip görüyoruz. Bir mühendis eğer birçok fabrika, bircok faklı fikir ve birçok hata görmüşse bütün bunlar ciddi bir bilgi birikimi getirir ve bu birikimi kendi projelerinde kullanabilir. Mühendislerimiz geliştirdikleri inovatif çözümlerle müşterilerimize rekabetçi avantajlar yaratıyorlar. Ambalaj ve gıda sektörlerindeki uzmanlık ve tecrübemiz bunu mümkün kılıyor.

Müşterileriniz en çok değer verdiği nedir?

César Rodríguez: Biz şimdilik küçük bir mühendislik firmasıyız ve hızla büyüyoruz. Her bir yeni proje bizim için yeni bir meydan okuma ve bu projelere o kadar yoğun odaklanıyoruz ki bunu büyük bir mühendislik firmasının yapması çok zor. Bizim mühendislik hizmetlerimizin katma değeri oldukça yüksektir. Çünkü biz girişimcilere oldukça kalifiye, yüksek motivasyonlu, esnek bir ekibe uygun fiyatlarla erişim imkanı veriyoruz.

Mühendislik hizmetlerini hangi bölgelerde sunuyorsunuz?

César Rodríguez: MachinePoint tamamen uluslararası bir ekip ve şimdiye kadar 80 ülkede ekipman satışımız oldu. Dolayısıyla mühendislik hiznetlerimiz globaldir ve hizmetlerimizi bütün ülkelerdeki müşterilerimize açıktır. Bununla birlikte daha çok birlikte gelişmekte olan ülkelerdeki Avrupa teknolojisi isteyen girişimcilerden daha çok talep geldiğini söyleyebilirim.

*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde