MachinePoint Engineering wyposaża nowy zakład produkcyjny Exotic Food w Tajlandii

- Historie sukcesów
MachinePoint Engineering wyposaża nowy zakład produkcyjny Exotic Food w Tajlandii.

MachinePoint Engineering dostarcza sprzęt do najnowocześniejszego obiektu w Tajlandii.

MachinePoint Engineering zostało powierzone zadanie wyposażnie nowego obiektu przez Exotic Food. Exotic Food Public Company Limited jest firmą z siedzibą w Tajlandii, zajmującą się produkcją i dystrybucją produktów sezonowych i składników żywności. Produkty Exotic Food obejmują sosy do dippingu, sosy chili i inne produkty, takie jak mleko kokosowe czy pasta curry.

MachinePoint Engineering zapewnia projektowanie inżynierskie, zarządzanie projektami i specjalistyczne doradztwo techniczne i usługi doradcze dla firm z branży spożywczej i napojów. Należy do MachinePoint Group, która posiada 16 lat doświadczenia w branży i działając w ponad 80 krajach.

Exotic Food zaczęło się, jako wizja dwojga rodzeństwa, pasjonatów tajskiego jedzenia, którzy marzyli o zobaczeniu ich ulubionych potraw w restauracjach i domach na całym świecie. Założona w 1999 roku firma Exotic Food rozpoczęła swoją działalność od sprzedaży kilkudziesięciu artykułów spożywczych. Dziś marka obejmuje ponad 200 tajskich produktów spożywczych i napojów, dostępnych w sklepach na całym świecie w ponad 62 krajach i liczba ta ciągle rośnie.

Aby utrzymać ten wzrost i osiągnąć jeszcze wyższe standardy jakościowe oraz konkurencyjność, Exotic Food zdecydował się na budowę nowego zakładu, o większej zdolności produkcyjnej, wyższej wydajności ogólnej, mniejszej interwencji człowieka i większej automatyzacji, spełniającego standardy europejskie i amerykańskie.

Największym wyzwaniem dla firmy Exotic Food był wybór odpowiedniego partnera, który mógłby pomóc i wesprzeć ją w podejmowaniu właściwych decyzji w trakcie realizacji projektu nowego zakładu. Wymienię tylko kilka z nich:

1 Prawidłowe zwymiarowanie zakładu, nie według rzeczywistej zdolności produkcyjnej, ale według przyszłych oczekiwanych potrzeb, a jednocześnie nie przeinwestowanie. Oznaczało to znalezienie właściwej równowagi pomiędzy rzeczywistymi potrzebami, przyszłymi potrzebami, dostępnym budżetem i możliwościami dalszej rozbudowy.

2 Audyt ich rzeczywistego procesu produkcyjnego i możliwość odtworzenia tych samych produktów przy użyciu nowszej technologii i różnych urządzeń, przy zachowaniu tego samego aspektu produktów (lepkość, kolor itp.) i smaku; był również dużym wyzwaniem.

3 Wybór najlepszych opcji dla szkła i urządzeń do napełniania i down-stream, a także tak wielu różnych potrzebnych zmian formatu, dla różnych produktów o tak wielu różnych lepkościach i właściwościach.

4 Negocjowanie najlepszych cen i usług z różnymi dostawcami; kontrola wszystkich harmonogramów, aby nie przekroczyć ustalonych terminów; integracja różnych dostawców i zapewnienie ogólnej wydajności; uruchomienie i szkolenie; wdrożenie całego systemu SCADA w celu pełnej kontroli zakładu i identyfikowalności produktów, itp.

Po przeprowadzeniu badań rynku w celu znalezienia odpowiedniego partnera Exotic Food w końcu wybrał MachinePoint Engineering do konsultacji i usług inżynieryjnych. MachinePoint Engineering opracował "Program", który dostosowuje się do potrzeb każdego klienta, zmniejszając początkowe koszty finansowe i dając klientom możliwość wycofania się w dowolnym momencie, co oznacza, że budżety i zakres dostaw są jasno określone przed zamknięciem projektu. MachinePoint Engineering specjalizuje się w przemyśle spożywczym i napojów i to właśnie ten czynnik jak również wieloletnie doświadczenie i wiedza w odpracowywaniu projektów turn-key oraz open-book; uczynił go najlepszym partnerem dla Exotic Food.


MachinePoint Engineering dostosował 3 różne fazy, "zakresy dostaw", z jego "Program" do potrzeb Exotic-Food.

Faza I, ustalono definicję produktu i formuły produkcji końcowej, biorąc pod uwagę proces i receptury. Obejmowały one definicję procesu, proste rysunki graficzne, ramy czasowe, sugerowane wyposażenie i potrzebne inwestycje. Pod koniec tej fazy otrzymaliśmy szczegółowe RFQ (zapytanie ofertowe), aby producenci OEM mogli zaoferować dokładnie to, co było potrzebne do tego projektu.

Faza II, obejmowała inżynierię ogólną, obliczenia materiałów i sprzętu oraz ostateczne zatwierdzenie budżetu, harmonogram. Wybór sprzętu, lista materiałów, specyfikacje dotyczące zakupu materiałów, projekt planu ustawienia maszyn w fabryce. Ważne w tej fazie było doświadczenie MachinePoint Engineering w negocjowaniu ostatecznych umów ze wszystkimi dostawcami; ze względu na swoją wiedzę na temat maszyn i kosztów usług, MachinePoint Engineering był w stanie wynegocjować korzystniejsze ceny. Wydatek związany z doradztwem i opłatami inżynieryjnymi był uzasadniony.

Faza III, instalacja sprzętu, rozruch, wstępne wsparcie produkcji i szkolenia personelu do eksploatacji i przyszłej konserwacji. Prawidłowe "Zarządzanie Projektem" zagwarantowało tutaj sprawne rozpoczęcie produkcji zgodnie z harmonogramem, z personelem odpowiedzialnym za każdą część zakładu.

Exotic Food z powodzeniem uruchomiła nową linię do napełniania, proces, który odbywa się w "czystym pomieszczeniu", co gwarantuje bezpieczeństwo produktu dla konsumenta końcowego i wydłuża okres przydatności do spożycia a proces produkcji przebiega płynnie. Okres oczekiwania pomiędzy złożeniem zamówienia a otrzymaniem produktu uległ znacznemu skróceniu, dotyczy to również czasu dostawy. Produkty spełniają wszelkie wymogi dotyczące napełniania, etykietowania, pakowania i aspektu estetycznego.

Dzięki temu, że zakład spełnia europejskie i amerykańskie standardy, sprzedaż rośnie, a nowi klienci pukają do drzwi Exotic-Foods, ponieważ obecnie wiadomo, że Exotic-Food jest najbardziej wiarygodnym dostawcą produktów kuchni tajskiej na świecie, w oparciu o jakość, bezpieczeństwo, możliwości dostaw i zaufanie, identyfikowalność produktu oraz smak.

Exotic Food to marka, która jest synonimem jakości surowców, których używa, oraz świeżego i nowoczesnego podejścia do kuchni tajskiej. Z powodzeniem pozycjonuje się jako marka premium produktów tajskich i jest wiodącym przykładem na to, jak eksportować kuchnię tajską na cały świat. Nowy zakład to kolejny przykład ambicji firmy, której celem jest zagwarantowanie, że produkty są wytwarzane przy zachowaniu ich najlepszych naturalnych właściwości i osiągnięciu jak najwyższej jakości produktu końcowego. Nowy zakład został zaprojektowany tak, aby dostawcy mogli sprawdzać w czasie rzeczywistym cały proces produkcji, a także aby zadowolić najbardziej wymagających klientów najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości.
*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie