MachinePoint Mühendislik Tayland Exotic Food yeni üretim hattını devreye alıyor


This is not an official translate. Original version here

MachinePoint Engineering, Tayland'da yeni bir state-of-the-art tesisini donatıyor
MachinePoint Engineering, Egzotik Gıda tarafından Tayland'da yeni bir state-of-the-art tesisinin donatılması için görevlendirildi.

Egzotik Gıda Halka Açık Şirket Limited Tayland merkezli bir şirket imalat ve baharat ürünleri ve gıda maddeleri dağıtımı yapmaktadır. Egzotik Gıda ürünleri, sosları, biber soslarını ve hindistancevizi sütü ve köri hamuru gibi diğer gıda katkı maddelerini daldırma yöntemlerini içerir.

MachinePoint Engineering, gıda ve içecek endüstrisi şirketleri için mühendislik tasarımı, proje yönetimi ve uzman teknik danışmanlık ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. 80'den fazla ülkede 16 yılı aşkın tecrübeye imza atan MachinePoint Group'a aittir.

Egzotik Yemek, hem sevilen mutfağının pişirildiğini görmeyi hayal ettiği ve dünya çapındaki restoranlarda ve evlerde zevk alan Taylandlı yemeğe karşı iki kardeşin vizyonu olarak başladı. 1999'da kurulan Exotic Food, birkaç düzine çekirdek öğe satarak başladı. Bugün, marka, 62'den fazla ülkede ve sayımıyla dünyanın dört bir yanındaki mağazalarda bulunan 200'den fazla Taylandlı yiyecek ve içecek ürününü içeriyor.

Bu büyümeyi sürdürmek ve daha da yüksek kalite standartları, mükemmeliyet ve rekabet gücü sağlamak için Exotic Food, Avrupa ve Amerika standartlarına uygun, daha yüksek bir üretim kapasitesi, daha yüksek toplam verimlilik, daha az insan müdahalesi ve daha yüksek otomatikleştirme ile komple yeni bir tesis inşa etmeyi kararlaştırdı.

Egzotik Yemek için en büyük zorluk, yeni fabrikanın projesi boyunca doğru kararları almalarını sağlayacak doğru ortağı seçmekti. Örneğin birkaç örnekten bahsetmek gerekirse:
- Bitkiyi doğru olarak, ancak gerçek üretim kapasitesine göre değil, gelecekte beklenen ihtiyaçlara göre, ancak aynı zamanda fazla verimi almayacak şekilde boyutlandırma. Bu, gerçek ihtiyaçlar, gelecekteki ihtiyaçlar, mevcut bütçe ve olası ilave genişleme kapasitesi arasında doğru denge bulma anlamına geliyordu

- Gerçek üretim süreçlerini denetlemek ve aynı ürünleri daha yeni teknoloji ve farklı ekipmanlarla çoğaltma, aynı ürünlerin özelliklerini (viskozite, renk vb.) Koruyabilme ve tadabilme yeteneğine sahip olma; Ayrıca büyük bir zorluktu.

- Çok farklı viskozite ve özelliklere sahip farklı ürünler için, cam ve evcil hayvan dolum ve indirme ekipmanı için en iyi seçeneklerin yanı sıra çok sayıda farklı format değişikliğinin seçilmesi.

- Farklı tedarikçilerle en iyi fiyatları ve hizmetleri müzakere etmek; Belirlenen son tarihleri ​​kaçırmamak için tüm programları kontrol etmek; Farklı tedarikçileri entegre etmek ve genel verimliliği sağlamak; Start-up ve eğitim; Tesisin ve ürün izlenebilirliğinin komple kontrolü için bütün bir SCADA Sisteminin uygulanması, vb.

Uygun bir ortak için araştırma yaptıktan sonra Egzotik Food nihayet danışmanlık ve mühendislik hizmetleri için MachinePoint Mühendisliği'ni seçti. MachinePoint Engineering, her müşterinin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen, başlangıçtaki finansal masrafları düşüren ve müşterilere herhangi bir zamanda çıkma imkânı veren bir "Program" geliştirdi, yani bütçeler ve tedarik kapsamı, bir proje üzerinde kapanmadan önce açıkça tanımlandı. MachinePoint Mühendislik, Yiyecek ve İçecek Endüstrisinde uzmanlaşmıştır ve onun kanıtlanmış bağımsızlığının yanı sıra, anahtar teslimi ve açık kitap projeleri sunan uzun uzmanlık ve bilgi birikimi; Egzotik Gıda için en iyi seçim ortağı yapmıştı.

MachinePoint Engineering, Egzotik Gıda'nın ihtiyaçlarına "Program" ının "tedarik kapsamı" ndan oluşan 3 farklı Aşamayı uyarladı.

- Aşama I, proses tasarımı ve üretim tarifleri dikkate alınarak ürün tanımını ve formülasyonunu nihai üretime getirmiştir. Proses tanımı, basit yerleşim çizimleri, zaman çizelgesi, önerilen ekipman ve gerekli yatırım ile. Bu aşamanın sonunda detaylı bir RFQ (Teklif Talebi) aldığımız için OEM'ler tam olarak bu proje için neye ihtiyaç duyacaklarını sunabilirlerdi.

- Aşama II, genel mühendislik, malzeme ve teçhizat hesaplamaları ve nihai bütçe onayı, zaman çizelgesi dahil. Ekipman seçimi, malzeme listesi, malzeme ve teçhizat alımı için spesifikasyonlar, nihai yerleşim planları. Bu aşamada önemli olan, tüm tedarikçilerle yapılan nihai sözleşmelerin müzakeresinde MachinePoint Engineering uzmanlığı; Makine bilgi ve servis maliyetleri nedeniyle MachinePoint Engineering, farklı tedarikçi firmalara önemli fiyat indirimleri getirme, Exotic-Foods beklentilerinin üzerinde bir yol tutma ve MachinePoint Mühendislik danışmanlığı ve mühendislik ücretlerini haklı kılma kapasitesine sahipti.

- Sonunda Aşama III, ekipmanın kurulumu, devreye alınması, devreye alınması, başlangıçtaki üretim desteği ve çalışma ve gelecekteki bakım için personel eğitimi ile. Burada doğru "Proje Yönetimi", fabrikanın her bölümünden sorumlu olan uygun personelle programda düzgün bir başlatmayı garanti eder.

Egzotik Gıda, nihai tüketiciler için ürün güvenliğini garanti eden, raf ömrünü uzatan, üretim akışını sorunsuz bir hale getiren ve müşterilerin sipariş verme ve ürün alımı arasında mükemmel bir zamanlama deneyimi olan "temiz oda" da gerçekleşen yeni bir bitki dolum işlemini başarıyla başlattı. , Hem de zaman tesliminde önemli bir azalma, genel ürünler eşit dolum yükseklikleri, mükemmel etiketleme, paketleme ve görünüm ile tutarlıdır.

Avrupa ve Amerika standartlarına uygun bitki ile satışlar artıyor ve Exotic-Food'un dünya çapında en güvenilir Thai-Food tedarikçisi olduğuna, kalite, emniyet ve güvenlik konularına dayanan yeni müşteriler Exotic-Foods kapısını çalıyorlar. Tedarik yeteneği ve güven, ürün izlenebilirliği ve lezzeti.


Exotic Food, kullandığı ham maddelerin kalitesini ve Tayland mutfağına taze ve modern yaklaşımı simgeleyen bir markadır. Kendisini Tayland ürünlerinin birinci sınıf bir markası olarak başarıyla konumlandırdı ve Tayland mutfağını dünya çapında nasıl ihraç edebileceğine ilişkin önde gelen bir örnek. Yeni tesisi, ürünlerin en iyi doğal kalitelerini koruyarak ve mümkün olan en yüksek kalitede nihai ürüne ulaşılmasını garanti altına alma hedefi olan bir başka örnek. Yeni tesis, tedarikçilerin tüm üretim sürecini gerçek zamanlı olarak kontrol edebilmeleri, en zorlu müşterileri en yüksek Uluslararası Kalite Standartları ile memnun etmeleri için tasarlanmıştır.

*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde