MachinePoint wspierający rozwój afrykańskiego przemysłu spożywczego i napojów

- Aktualności

This is not an official translate. Original version here

Usługi inżynieryjne dla fabryk żywności i napojów w Afryce
MachinePoint, wiodąca firma w sprzedaży używanych maszyn i usług inżynieryjnych, przedstawia swoją wizję, jak postrzegają kontynent afrykański przechodzący rewolucję przemysłową i jak jego usługi pomagają w rozwoju przemysłu rolno-spożywczego i opakowaniowego.

Afryka jest wielkim kontynentem pełnym kontrastów. MachinePoint używane maszyny dział prowadzi działalność głównie w Afryce Północnej od ostatniej dekady. W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki ofercie usług inżynieryjnych MachinePoint, możliwości biznesowe pojawiają się na innych rynkach i w innych regionach Afryki. Zespół MachinePoint doświadczył dużego zapotrzebowania na wysokiej jakości używane maszyny i usługi inżynieryjne niezbędne do uruchomienia nowych zakładów produkcyjnych lub zwiększenia istniejących zdolności produkcyjnych.

Pablo Rodriguez, dyrektor ds. inżynierii MachinePoint, zaznacza, że postrzega duży rozwój i popyt na maszyny w Algierii, Angoli i Etiopii, a następnie w innych krajach Afryki Środkowej, takich jak Zambia, Mozambik, Tanzania, Kongo i Nigeria.

MachinePoint oferuje te rynki używane maszyny do przetwarzania żywności i napojów i maszyn pakujących: linie napełniające, preform i kapeluszy, PET blow formierki, wypełniacze PET, puszki i wypełniacze szkła, folii i maszyn rolniczych, wytłaczarki rur i profili, wtryskiwacze wielkoformatowe, mleczarnie maszyn przetwórczych, itp.

Usługi MachinePoint Engineering towarzyszą inwestorom i przedsiębiorcom, którzy tworzą nowe zakłady przetwórcze przetwarzające produkty rolne na produkty przetworzone, linie przetwórcze wody, soki, napoje gazowane i przetwory mleczne. Zespół inżynierów MachinePoint ocenia klientów od wstępnej definicji projektu do uruchomienia nowych linii produkcyjnych. Jest to zindywidualizowana ocena dostosowana do potrzeb i budżetu każdego klienta.

Przedsiębiorcy zainteresowani usługami MachinePoint w Afryce są zazwyczaj średniej wielkości przedsiębiorcami poszukującymi najlepszej relacji jakości do ceny. Dla nich maszyny używane MachinePoint jest niezwykle konkurencyjny, ponieważ daje im dostęp do wysokiej jakości maszyn, głównie pochodzenia europejskiego, po znacznie niższej cenie niż nowe maszyny znanej marki.

Używane maszyny wiodących marek utrzymują wysoki poziom wydajności i produktywności w porównaniu do marek drugiego poziomu. Przekłada się to na mniejszą liczbę przestojów produkcyjnych, dłuższą żywotność i wyższą produktywność.

Dla afrykańskiej społeczności biznesowej używane maszyny mogą być optymalnym rozwiązaniem, ponieważ drastycznie redukują początkowe inwestycje, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakości. Maszyny używane MachinePoint pochodzi głównie z fabryk zlokalizowanych w rozwiniętych gospodarkach europejskich, gdzie firmy konkurują z bardzo wąskimi marżami na bardzo wrażliwym na ceny rynku. Oznacza to, że firmy te potrzebują najnowocześniejszych technologii w swoich zakładach, aby utrzymać swoją konkurencyjność, co skutkuje dobrze utrzymanymi nadwyżkami maszyn i skróceniem czasu pracy.

Na rynkach afrykańskich, gdzie presja cenowa jest mniejsza w przypadku wielu produktów żywnościowych i napojów ze względu na dużą zależność od importu, marże są na tyle interesujące, że przedsiębiorcy mogą rozpocząć lokalną produkcję. Obecnie, przy rosnącej sile nabywczej ludności i rosnącym zapotrzebowaniu na żywność i napoje przetworzone, przedsiębiorcy inwestują w tworzenie nowych zakładów produkcyjnych na szczeblu lokalnym.

Nadwyżka maszyn europejskich wspiera optymalną produktywność dla infrastruktury kosztowej i marżowej krajów afrykańskich. Wielu przedsiębiorców obserwuje, jak zaczyna produkować lokalnie zwiększa swoje zyski, a używane maszyny MachinePoint jest w dużym popycie, jak MachinePoint oferuje swoim klientom wszystkie usługi niezbędne do importowania maszyn bezpiecznie.

Równolegle, usługi inżynieryjne MachinePoint zapewniają bezpieczeństwo, które wielu inwestorów potrzebuje, jeśli chodzi o ukończenie projektów instalacji.
Afryka przekształca się z gospodarki nietowarowej w rozwiniętą gospodarkę przemysłową. Krok ten ma zasadnicze znaczenie dla zagwarantowania wzrostu standardu życia rosnącej liczby ludności. Zespół MachinePoint jest bardzo zmotywowany projektami w Afryce, ponieważ łatwo dostrzega pozytywny wpływ projektów przemysłowych na mieszkańców. Rozwój przemysłu spożywczego obniży ceny żywności i sprawi, że staną się one bardziej przystępne cenowo dla zdecydowanej większości z nich.

Wielu przedsiębiorców inwestuje również w poprawę wydajności eksportu, co generuje dochód dla krajów, które, miejmy nadzieję, zwiększą dobrobyt całego społeczeństwa.
Pablo Rodriguez komentuje: "Nasz niedawny wzrost aktywności w Afryce w zakresie promocji naszych usług inżynieryjnych jest zdeterminowany tym, że otrzymujemy więcej zleceń z tego obszaru niż z Ameryki czy Azji. Lokalna bliskość i harmonogram w ogromnym stopniu przyczyniają się do realizacji projektów. W Afryce sytuacja światowa uległa znacznej poprawie. Zakończyło się kilka wojen, a perspektywy wzrostu są ogromne. Jesteśmy również odpowiedzialni za pomoc Afryce w tworzeniu miejsc pracy i nadziei dla jej młodych ludzi.

Wyzwaniem dla Afryki jest modernizacja i modernizacja przemysłu, aby stać się głównym graczem w zglobalizowanym świecie. nakarmić Afrykę nie tylko gospodarką opartą na współpracy, ale również poprzez eksport produktów wysokiej jakości, które spełniają światowe standardy. Eksport jest niezbędny we wczesnych fazach rozwoju, aby zapewnić sobie dochody niezbędne do modernizacji pozostałej części struktury przemysłowej. Wszystko to wymaga bezpiecznego klimatu gospodarczego i politycznego. Korupcja pozostaje czynnikiem ograniczającym wzrost gospodarczy w tych krajach.

Główną korzyścią MachinePoint jako firmy inżynieryjnej jest nasza niezależność od każdego producenta w doradzaniu naszym klientom z najlepszym rozwiązaniem technologicznym dla ich potrzeb. W większości przypadków nasza interwencja zmniejsza koszty. Tworzymy dobrze zdefiniowane zapytania ofertowe, które pozwalają nam prosić kilku producentów o ceny za doskonale zdefiniowane urządzenia. Oferty można porównywać, co pozwala naszym klientom wybrać najlepsze rozwiązanie techniczne dla ich zainteresowań i budżetu.

Transfer wiedzy i szkolenie personelu technicznego naszych klientów w trakcie realizacji projektu jest kluczem do pozostawienia wartości zespołowi klienta po zakończeniu projektu. Nasze rozwiązania to fabryki szyte na miarę, najczęściej łączymy sprzęt różnych producentów i marek, ponieważ od każdego producenta poszukujemy najlepszej technologii i wartości".

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie