MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


Afrika yiyecek ve içecek endüstrilerinin gelişimini destekleyen MachinePoint


This is not an official translate. Original version here

Afrika'da yiyecek ve içecek fabrikaları için mühendislik hizmetleri
İkinci el makine satış ve mühendislik hizmetlerinde lider olan MachinePoint, endüstriyel bir devrimden geçmekte olan Afrika kıtasını nasıl algıladığı ve hizmetlerinin tarım-gıda ve ambalaj sanayilerinin gelişimine nasıl yardımcı olduğu konusunda vizyonunu sunmaktadır.

Afrika, kontrastlarla dolu büyük bir kıtadır. MachinePoint'in kullanılmış makine bölümü, son on yıldır Kuzey Afrika'da iş yapmaktadır. Son birkaç yılda, MachinePoint'in mühendislik hizmetleri sayesinde, Afrika'daki diğer pazarlarda ve bölgelerde iş fırsatları ortaya çıkıyor. MachinePoint ekibi, yeni üretim tesislerini başlatmak veya mevcut kapasiteleri genişletmek için gerekli olan kaliteli kullanılmış makine ve mühendislik hizmetlerine büyük talep yaşadı.

MachinePoint Mühendislik Direktörü Pablo Rodriguez, Cezayir, Angola ve Etiyopya'da büyük bir gelişme ve makine talebi algıladıklarını, bunun ardından Zambiya, Mozambik, Tanzanya, Kongo ve Nijerya gibi diğer Orta Afrika ülkelerini izlediklerini belirtti.

MachinePoint, gıda ve içecek işleme ve paketleme makineleri için bu pazarlarda kullanılan makineleri sunmaktadır: dolum hatları, preform ve kapak makineleri, PET şişirme makineleri, PET dolgular, kutular ve cam dolgular, film ve tarım makineleri, boru ve profil ekstrüderleri, çok boyutlu enjektörler, süt işleme makineleri vb.

MachinePoint Mühendislik hizmetleri, tarım ürünlerinin işlenmiş ürünlere dönüştürülmesi, su, meyve suları, gazlı içecekler ve süt ürünleri için üretim hatları oluşturmak için yeni üretim tesisleri kurmakta olan yatırımcılara ve girişimcilere eşlik etmektedir. MachinePoint'in mühendislik ekibi, müşterileri ilk proje tanımından yeni üretim hatlarının devreye alınmasına kadar değerlendirir. Her müşterinin ihtiyaçlarına ve bütçesine göre özelleştirilmiş kişisel bir değerlendirme.

MachinePoint'in Afrika'daki hizmetleriyle ilgilenen girişimciler, genellikle para için en iyi değeri arayan orta ölçekli işletme sahipleridir. Onlara göre, MachinePoint'in kullanılmış makineleri son derece rekabetçi, çünkü Avrupa menşeli yüksek kaliteli makinelere, tanınmış bir markadan yeni makinelere göre çok daha düşük bir fiyata erişmelerini sağlıyor.
Önde gelen markaların ikinci el makineleri, ikinci kademe markalara kıyasla yüksek verimlilik ve verimlilik düzeylerini korumaktadır. Bu, daha az üretim durması, daha uzun ömür ve daha yüksek üretkenlik anlamına gelir.

Afrika iş dünyası için kullanılan makineler, yüksek kalite standartlarını korurken başlangıç yatırımını önemli ölçüde azalttığından en uygun çözüm olabilir. MachinePoint'in kullanılmış makinaları, ağırlıklı olarak fiyat duyarlı bir pazarda şirketlerin çok sıkı marjlarla rekabet ettiği gelişmiş Avrupa ekonomilerinde bulunan fabrikalardan gelmektedir. Bu, şirketlerin rekabet güçlerini sürdürebilmeleri için tesislerinde en son teknolojiye ihtiyaç duydukları anlamına gelir; bu da, çalışma süresinin azalmasıyla birlikte bakıma muhtaç makinelere neden olur.
Birçok gıda ve içecek ürününde fiyat baskısının düşük olduğu Afrika pazarlarında, ithalata yüksek bağımlılık olması nedeniyle, marjlar girişimcilerin yerel üretime başlaması için yeterince ilgi çekicidir. Artık nüfusun artan satın alma gücü ve yiyecek ve içecek işlenmiş ürünlere yönelik artan talep ile, girişimciler yerel olarak yeni üretim tesisleri yaratmaya yatırım yapıyorlar.

Avrupa makinelerinin fazlası, Afrika ülkelerinin maliyet ve marj altyapısı için optimum üretkenliği desteklemektedir. Birçok girişimci, yerel olarak üretilmeye başlamanın karlarını nasıl arttırdığını görüyor ve MachinePoint, makineyi güvenli bir şekilde ithal etmek için müşterilere gereken tüm hizmetleri sunduğu için, MachinePoint'in kullanılmış makineleri çok talep görüyor.

Buna paralel olarak, MachinePoint'in mühendislik hizmetleri, bir çok yatırımcının komple tesis projelerine geldiğinde ihtiyaç duyduğu güvenliği sağlar.
Afrika, geçim ekonomisinden gelişmiş bir sanayi ekonomisine dönüşüyor. Bu adım, büyüyen nüfusun yaşam standartlarındaki artışı garanti etmek için gereklidir. MachinePoint'in ekibi, Afrika'daki projelerle, endüstriyel projelerin nüfus üzerinde yarattığı olumlu etkiyi kolayca algıladıkları için oldukça motive oldu. Gıda endüstrisi gelişimi gıda fiyatlarını aşağı çekecek ve büyük çoğunluğa daha uygun hale getirecektir.

Birçok girişimci de ihracat verimliliğini artırmaya yatırım yapıyor; Bu, tüm nüfusun refahını artıracağını umduğumuz ülkeler için gelir yaratır.
Pablo Rodriguez, “Afrika'daki faaliyetlerimizin, mühendislik hizmetlerimizin tanıtımı için son zamanlardaki artışımız, bu alandan Amerika ya da Asya'dan daha fazla talep almamızla belirlenir. Yerel yakınlık ve zaman çizelgesi, ilerlemesine muazzam ölçüde yardımcı olur. Afrika'da, küresel durum önemli ölçüde iyileşti.Çeşitli savaş sona ermiş ve büyüme beklentileri büyüktür.Afrika'nın genç insanlar için iş olanakları yaratmasını sağlama sorumluluğumuz da var.

Afrika için meydan okuma, kendini küreselleştirip endüstrisini modernleştirmek, küreselleşen dünyada önemli bir oyuncu olmaktır. Afrika'yı yalnızca işbirlikçi bir ekonomi ile değil, aynı zamanda dünya standartlarına uygun kaliteli ürünler ihraç ederek de beslemek. Sanayi yapısının geri kalanını modernleştirmek için gerekli olan geliri güvence altına almak için ihracata erken aşamalarda ihracata ihtiyaç vardır. Bütün bunlar güvenli bir ekonomik ve politik iklimi gerektirir. Yolsuzluk bu ülkelerde büyüme için sınırlayıcı bir faktör olmaya devam etmektedir.

Bir mühendislik şirketi olarak MachinePoint'in ana faydası, müşterilerimize kendi ihtiyaçları için en iyi teknolojik çözümü sunmaları konusunda herhangi bir üreticiden bağımsızlığımızdır. Çoğu durumda, bizim müdahaleniz maliyetleri düşürür. Çok tanımlanmış ekipman için fiyatların birkaç üreticiye sorulmasını sağlayan iyi tanımlanmış teklif talepleri geliştiriyoruz. Müşterilerimizin ilgi alanları ve bütçeleri için en iyi teknik çözümü seçmelerine olanak tanıyan teklifler karşılaştırılabilir.

Proje boyunca müşterilerimizin teknik personelinin bilgi transferi ve eğitimi, proje sona erdiğinde müşterinin ekibiyle birlikte değer bırakmanın anahtarıdır. Çözümlerimiz, her üreticiden en iyi teknolojiyi ve değeri aradığımız için, çoğu zaman farklı üreticilerin ve markaların ekipmanlarını birleştirdiğimiz özel fabrikalardır ”.

*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde