Zespół MachinePoint dysponuje praktyczną wiedzą na temat demontażu urządzeń i transportu międzynarodowego

- Historie sukcesów

This is not an official translate. Original version here

Kolejna udana operacja osiągnięta dzięki przeniesieniu ciężkiego sprzętu przemysłowego z Litwy do Kanady. MachinePoint sprzedaje rocznie ponad 200 maszyn.

Jakość jest najważniejsza, a koszty muszą być konkurencyjne, aby zadowolić klientów. Demontaż, przenoszenie i organizowanie transportu międzynarodowego dla dużych maszyn przetwarzających, doświadczenie i dobrze wyszkolony zespół są kluczowymi czynnikami sukcesu, aby zminimalizować ryzyko i osiągnąć sukces.

Z tej okazji zespół MachinePoint został poprowadzony przez Gianniego Olivo, Area Business Managera w dziale Food & Beverage. System Husky GL 300 do produkcji preform musiał zostać zdemontowany i zapakowany do transportu drogowego i morskiego. 4 duże kontenery zostały zakontraktowane, a pan Olivo koordynował na miejscu wszystkie zespoły potrzebne do wykonania pracy, firmę transportową i 10 techników. Jednocześnie w głównej siedzibie MachinePoint, zespoły logistyczne i prawne współpracują z panem Olivo w celu zapewnienia sprawnego działania.

W niektórych przypadkach i kiedy to możliwe, inżynierowie z firmy kupującej, w której maszyna ma być montowana, pomagają w demontażu i załadunku, aby mogli dowiedzieć się o maszynie. Dzięki temu montaż w fabryce docelowej jest znacznie łatwiejszy. W tym przypadku technicy z Kanady byli obecni i mogli sprawdzić w czasie rzeczywistym, w jaki sposób okablowanie zostało odłączone i poprawnie oznakowane.

Rzućmy okiem na typowy dzień pracy MachinePoint podczas opracowywania ważnego zadania nadzorowania transportu i załadunków.

Zespół MachinePoint przybył na międzynarodowe lotnisko w Rydze późną nocą. Wcześnie rano w poniedziałek pojechali dwie godziny do miejsca, w którym znajdował się sprzęt.
Demontaż rozpoczął się od jednostek mocujących i wtryskowych, odprowadzania oleju hydraulicznego, odłączania przewodów powietrznych, wodnych i hydraulicznych, kabli elektrycznych i sygnałowych. Osiem intensywnych godzin pracy.

Następnego dnia sprzęt do suszenia musiał zostać odłączony i zapakowany - kable, rury ssące, woda itd. Równolegle należy zdemontować urządzenia mocujące i wtryskowe zdemontowane poprzedniego dnia z fabryki do magazynu.

Litewscy robotnicy byli wysoko wykwalifikowani i używali rolek, aby ułatwić przenoszenie maszyn. Niestety pierwszy pojemnik spóźnił się i ładowanie musiało zostać przełożone na następny dzień.

Kluczem do skutecznego załadunku jest profesjonalny zespół nastawiony na opanowanie, ponieważ często zdarzają się nieoczekiwane okoliczności. MachinePoint chciałby podziękować litewskim pracownikom za ich wykonanie podczas tego projektu, ponieważ byli nie tylko profesjonalni, ale zawsze gotowi do pomocy i rozwiązywania wielu problemów, które pojawiają się w trakcie procesu.

W środę część zespołu nadzorowała demontaż, pakowanie i ładowanie suszarni mezzanine, zbiorników i urządzeń osuszających, a reszta nadzorowała pakowanie i ładowanie jednostki wtryskowej w magazynie.

W czwartek drugi pojemnik został załadowany formami HR, EOAT i Cool Jet.

Załadunek i zamocowanie leja i reszty części wewnątrz kontenera były łatwiejsze niż dzień wcześniej, jednak zespoły zakończyły pracę późno w nocy. Podczas mocowania i mocowania różnych części do kontenerów uwzględnia się siły występujące podczas żeglugi. Ta część ma kluczowe znaczenie dla zagwarantowania, że maszyna dotrze bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Wreszcie, w piątek pakowanie i załadowanie do kontenera zostało zakończone. Pan Olivo nadzorował i podpisywał wszystkie dokumenty przewozowe po sprawdzeniu, czy wszystko jest w porządku. Zespół prawniczy w HQ MachinePoint był tam, aby ocenić go w tym zadaniu. Bardzo ważne jest, aby w pełni przestrzegać prawidłowego procesu i ubezpieczać sprzęt w razie wypadku podczas transportu. W dokumentacji eksportowej nie można również popełnić żadnych błędów, aby uniknąć zatrzymania sprzętu w porcie.

MachinePoint ma duże doświadczenie w pakowaniu, ładowaniu i transporcie sprzętu i maszyn
*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie