MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


MachinePoint ekibinin ekipman sökümünde ve uluslararası taşımacılıkta uygulamalı uzmanlığı


This is not an official translate. Original version here

Başka bir başarılı operasyon, Litvanya'dan Kanada'ya taşınan ağır sanayi ekipmanları ile elde edildi. MachinePoint, her yıl 200'den fazla makine satıyor.

Kalite her şeyden önemlidir ve maliyetlerin mutlu müşterilere sahip olması için rekabetçi tutulması gerekir. Büyük işleme makineleri için uluslararası taşımacılığın sökülmesi, taşınması ve organize edilmesi sırasında, tecrübesi ve iyi eğitimli bir ekip, riski en aza indirgemek ve başarıya ulaşmak için önemli başarı faktörleridir.

Bu vesileyle, MachinePoint'in ekibine Gıda ve İçecek Bölümü Bölge Müdürü Gianni Olivo liderlik etti. Preformları üretmek için bir Husky GL 300 sistemi sökülüp yol ve deniz taşımacılığı için paketlenmelidir. 4 büyük konteyner sözleşmeli ve Bay Olivo, işi yürütmek için gereken tüm farklı ekipleri, nakliye şirketi ve 10 teknisyen koordine etti. Aynı zamanda, MachinePoint'in genel merkezinde, lojistik ve yasal ekipler sorunsuz bir çalışma sağlamak için Bay Olivo ile el ele çalışıyor.

Bazı durumlarda ve mümkün olduğunda, makinenin monte edilmesi gereken satın alma şirketindeki mühendisler, makineyi öğrenmeleri için sökme ve yükleme işlemlerine yardımcı olurlar. Bu hedef fabrikada montajı daha kolay hale getirir. Bu durumda, Kanadalı teknisyenler mevcuttu ve kablolamanın nasıl kesildiğini ve doğru şekilde etiketlendiğini gerçek zamanlı olarak kontrol edebiliyorlardı.

Transport ve yüklemeleri denetlemenin önemli görevlerini geliştirirken, MachinePoint'in tipik çalışma gününe bakalım.

MachinePoint ekibi, Pazar gecesi geç saatlerde Riga uluslararası havaalanına geldi. Pazartesi sabahı erken saatlerde ekipmanın bulunduğu yere iki saat sürdü.
Sökme, sıkıştırma ve enjeksiyon üniteleri, hidrolik yağ drenajı, hava, su ve hidrolik hortumların, elektriksel güç ve sinyal kablolarının ayrılması ile başladı. Sekiz yoğun çalışma saati.
Ertesi gün kurutma ekipmanının bağlantısı kesilmeli ve paketlenmelidir - kablolar, emiş boruları, su vb. Buna paralel olarak, önceki gün sökülmüş olan sıkma ve enjeksiyon üniteleri fabrikadan depoya taşınmalıdır.

Litvanyalı işçiler son derece yetenekliydi ve makineleri daha kolay hareket ettirmek için paten kullandılar. Ne yazık ki, ilk konteyner geç geldi ve yükleme ertesi güne kadar ertelendi.
Başarılı bir yüklemenin anahtarı, genellikle beklenmedik durumlar ortaya çıktıkça, profesyonel ve yapabilecekleri bir tutum ekibidir. MachinePoint, Litvanya işçilerine bu projedeki performanslarından dolayı, sadece profesyonel değil, aynı zamanda süreçte ortaya çıkan birçok zorluğu çözmeye ve denemeye hazır olduğu için teşekkür etmek ister.
Çarşamba günü, ekibin bir kısmı ara katın kurutucuyu, hazne ve nem alma ünitelerinin sökülmesini, paketlenmesini ve yüklenmesini denetledi; geri kalanı ise paketleme ve enjeksiyon ünitesinin depoda yüklenmesini denetledi.

Perşembe günü ikinci bir konteyner HR, EOAT ve Cool Jet kalıbı ile dolduruldu.

Haznenin ve konteyner içindeki diğer parçaların yüklenmesi ve sabitlenmesi, bir gün öncesinden daha kolaydı, ancak ekipler gece geç saatlerde çalışmayı bitirdi. Farklı parçaları kaplara sabitleyip bağlarken, yelken sırasında meydana gelen kuvvetler dikkate alınır. Bu bölüm, makinenin varış yerine güvenli bir şekilde ulaşmasını garanti etmek için kritik öneme sahiptir.

Son olarak, cuma günü ambalaj ve konteynere yükleme bitti. Bay Olivo, her şeyin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra tüm taşıma belgelerini denetledi ve imzaladı. MachinePoint HQ'daki hukuk ekibi, bu görev için onu değerlendirmek üzere oradaydı. Doğru işlemi tam olarak takip etmek ve nakliye sırasında bir kaza durumunda ekipmanı sigortalamak çok önemlidir. Ekipmanın limanda tutulmasını önlemek için ihracat belgelerinde hiçbir hata olmamalıdır.

MachinePoint, makine ve makinaların ambalajlanması, yüklenmesi ve nakledilmesi konusunda deneyimli bir firmadır.
*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde