Jak pakować używane maszyny

- Aktualności
Jak pakować używane maszyny

Wybór właściwego rodzaju opakowania jest ważny dla ochrony sprzętu i przygotowania go do transportu. Należy wziąć pod uwagę wymiary, wagę i warunki transportu.

Transport drogowy różni się znacznie od transportu morskiego, przy czym ten ostatni trwa średnio 25 dni w warunkach wysokiego zasolenia, które mogą uszkodzić maszyny, jeśli nie są właściwie zabezpieczone.

Niezbędne jest doświadczenie i jakość usług. W przypadku opakowań drewnianych, muszą one spełniać międzynarodowe przepisy dotyczące transportu drewna, aby maszyna nie została zablokowana w porcie docelowym.

Proces pakowania może składać się z następujących etapów:

1. Mniejsze części maszyn muszą być pakowane na paletach, mocując elementy wyposażenia do palety za pomocą pasów i okuć (wkręty do drewna, śruby i nakrętki). Po odpowiednim zabezpieczeniu urządzenia należy je zabezpieczyć folią próżniową.
2. Dokumentacja powinna być odpowiednio zapakowana, zabezpieczona i możliwa do jednoznacznego zidentyfikowania.
3. Części zamienne powinny być pakowane zgodnie z ich przeznaczeniem i powinny być zabezpieczone folią na paletach, lub zapakowane osobno w drewnianych skrzyniach, zapewniając bezpieczne przybycie i dalszą manipulację częściami po przybyciu na miejsce przeznaczenia.
4. Do pakowania dużych urządzeń lub delikatnych części, konieczne jest wykorzystanie drewnianych skrzyń. W przypadku ponadgabarytowych elementów potrzebne są specjalne pojemniki. Maszyna zostaje przymocowana do podstawy drewnianej skrzyni, a żel krzemionkowy, smar antykorozyjny i VCI (pakowanie próżniowe) zostaną użyte przed zamknięciem skrzyni. Jeśli to konieczne, skrzynia będzie przykryta dodatkową plandeką, aby uniknąć przenikania wilgoci.
5. W celu składowania sprzętu wewnątrz kontenerów i zminimalizowania kosztów transportu mogą zostać wykorzystane metalowe konstrukcje wewnątrz kontenerów. Zapobiegają one uszkodzeniu górnego składowanego sprzętu przez sprzęt składowany poniżej.
6. W przypadku opakowań OOG (Out Of Gauge), które są przemieszczane w porcie, konieczne jest wykonanie schematu podnoszenia każdego elementu z jego odpowiednim środkiem ciężkości, aby ułatwić przenoszenie kontenera i przeładunek w porcie.
7. Wszystkie skrzynie, palety lub elementy drewniane muszą być zabezpieczone zgodnie z wymogami ISPM15 , aby uniknąć kar lub zatrzymania towarów. Potrzebne są odpowiednie certyfikaty poświadczające przeprowadzenie fumigacji.

Niewłaściwe opakowanie może prowadzić do uszkodzenia maszyny podczas transportu, z tego powodu właściwe opakowanie jest niezbędne.

"Wielu klientów żałowało, że nie skorzystało z naszych usług. Nawet jeśli proponowana przez nas cena może wydawać się wysoka, należy pamiętać o potencjalnych stratach spowodowanych niewłaściwą manipulacją maszynami. Wybór renomowanego usługodawcy jest kluczowy, ponieważ ryzyko utraty lub uszkodzenia sprzętu jest wysokie."


*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie