Rynek maszyn używanych MachinePoint

- Aktualności

This is not an official translate. Original version here

Przekonanie, że używane sektorze maszyn będzie prosperować w dobie kryzysu gospodarczego, czymś w rodzaju paradoks. Spowolnienie gospodarcze w ciągu ostatnich dwóch lat miał ogromny wpływ na ceny detaliczne nowych maszyn, zgodnie z doniesieniami ceny spadły aż o 30%. Sprzeczny, używane maszyny z oporem ceny spadały w takim samym tempie i terminach, jak nowych maszyn, stąd różnice między poszczególnymi cen ofertowych zmniejszyła się, dzięki czemu ceny używanych maszyn mniej atrakcyjne niż w latach poprzednich.

Głównym tego powodem jest to, że amortyzacja podczas cena sprzedawców używanych maszyn podstawy ich cena wywoławcza według wartości księgowej; cena nowych urządzeń jest ustalana w zależności od podaży i popytu. Gdy jest wysoki popyt, ceny ustalane są na o wiele wyższa niż wartość księgowa. Kiedy popyt znacznie spada (np. z powodu kryzysu gospodarczego), to ceny nowych maszyn zostanie znacznie obniżone, tak aby zmiany podaży. Te ceny są obniżane do tego stopnia, że ​​są one bardzo zbliżona do ceny do wartości księgowej, że Maszyny używane jest sprzedawany w. Ponadto, dla różnych sprzedawców, tym samym maszyny może przynieść zmianę cen z powodu różnych technik amortyzacji.

Aby związek kwestii dalszego, popyt vs scenariusz podaży płynów i często mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

Czynniki wpływające na popyt vs dostawy:

Indukcja • nowych technologii, które mogą zwolnić maszyn, które korzysta z technologii istniejących na rynku sprzedawcę
• brak nowych maszyn na danym rynku może używane maszyny atrakcyjną propozycją
• Zmiany regulacyjne w jednym regionie mogą spowodować, stare maszyny nie spełniają wymogów, danym miejscu, ale zachować jego wykorzystania na innych rynkach
• silnej obecności OEM po sprzedaży na rynku spowoduje wzrost sprzedaży używane maszyny dla tej marki

Jeśli weźmiemy przykład z tworzyw sztucznych maszyny, czynniki wpływające na ceny używanych maszyn z tworzyw sztucznych to marka, pomocniczych i innych urządzeń towarzyszących używane maszyny, maszyny wieku, stanu utrzymania, zakresu remontu, z dokumentami, i czy urządzenie jest w cyklu suszenia lub zdemontowane.

Ze względu na wyżej wymienione czynniki, wahania cen jest doskonale widoczny w różnych regionach w rynku maszyn używanych.

Jako kupujący, co musisz wiedzieć, jeśli używane maszyny jesteś zainteresowany oferowana jest Państwu w dobrej cenie. Jest dobrze poinformowani o pomocy doświadczonej osoby oceniającej, który może umieścić konkretne postać na różne czynniki wpływające na ww. Możesz zapisać znaczne ilości, a co ważniejsze, uzyskać wiedzę na najlepszą ofertę dla Ciebie, podczas gdy jest ona dostępna po wybraniu usługi pośrednictwa dobra firma.

Pośrednika w wiedzieć będą w stanie szybko ocenić, czy będzie na najtańsze maszyny dostępny jest najlepsza dla Twoich potrzeb. Bardzo często nie jest całkiem dobrym rozwiązaniem. Ponadto agencja, która specjalizuje się w zakupie i sprzedaży można ocenić wartość i wpływ duży postęp technologii na cenę istniejących technologii, często z wprowadzeniem nowych technologii może zdewaluować używane maszyny znacznie więcej, niż wartość księgowa zostanie sugerować.

Specjalizacja w ocenie rynku maszyn używanych jest kluczowy ze względu na wysokie rozdrobnienie rynku i jego wielu aspektach różny. Na przykład w segmencie maszyn używanych napojów, wartości rynkowej drogich maszyn jest znacznie niższa niż wartość księgowa, w niektórych przypadkach nawet o 75% mniej niż wartość księgowa. Ekspert będzie w stanie poinformować, na używane maszyny, które jest sprzedawane bezpośrednio przez producenta OEM, a nie przez pośrednika. Podczas takich maszyn może wstępnie kosztować więcej, jest bardziej prawdopodobne, odnowiony, w pełni funkcjonalny i przeprowadza gwarancji OEM.

Istnieją uzasadnione przyczyny wysokiej amortyzacji używanych maszyn. Ryzyko związane z zakupem przedmiotu, z drugiej strony, zawsze będzie mieć wpływ na popyt, a następnie nie zawsze są koszty logistyki i inżynierii w celu uwzględnienia. Niemniej jednak, przemysłowców mogli czerpać korzyści kolektora, jeśli mogą one, położą ręce na odpowiedni rodzaj używanych maszyn w dobrej cenie.

Wszystkie te czynniki są równie ważne dla sprzedającego uwagę, ponieważ są one dla kupującego. Sprzedający powinien pamiętać, że zdemontowane maszyny natychmiast traci 50% swojej wartości w porównaniu do identycznego, ale jeszcze niepołączonych, używane maszyny. Demontażu praca wykonywana bez zaangażowania OEM będzie również obniżyć ceny do wartości. Przepływ dochody ze sprzedaży używanych maszyn z pewnością nie jest nieistotne, a jednak większość firm nie ma konkretnego działu dedykowanego do planowania i przeprowadzania sprzedaż swoich używane maszyny. W pośpiechu do udostępniania powierzchni użytkowej na hali, proces sprzedaży może odbywać się bez pośpiechu decyzje przezorność i wykonane.
 
Doświadczony broker zawsze będzie mieć jasne pojęcie o aspektach, które mają szczególne konsekwencje dla różnych marek, typu maszyn i rynków. To bezcenny wgląd dostępne tylko dla ekspertów i może stanowić ogromną różnicę zarówno dla sprzedających i kupujących. Informacje uzyskane w ocenie kierunku, w którym rynek porusza się daje jednej dźwigni do wyprzedzenia scenariuszy i uzyskać cenne korzyści pierwszy napęd. Bardzo niewielu brokerów ma niezbędne zasoby i wykwalifikowanej siły roboczej do nauki i zachowania rynkowe prognozy oparte na wielkość rynku, liczba maszyn na rynek, wskaźniki wartości rynkowej, udział w rynku poszczególnych marek, itp. Czy jesteś zainteresowany sprzedażą lub zakupem używanych maszyn, należy nawiązać kontakt z tymi, które mogą to zrobić.

MachinePoint Media Department
Gema Alvarez
Email: galvarez@machinepoint.com
Tel: + 34 983 54 99 00
*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:

Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie