W MachinePoint pracujemy jak zwykle. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Przemysł motoryzacyjny i recyklingowy, najbardziej aktywny w Plastimagen 2019 r

- Targi

This is not an official translate. Original version here

Przemysł tworzyw sztucznych w Meksyku jest silny i dojrzały. Najnowsza edycja Plastimagen właśnie miała miejsce w mieście Meksyk od 2 do 5 kwietnia. Tutaj zaprezentowano najnowsze innowacje technologiczne meksykańskiemu przemysłowi tworzyw sztucznych. MachinePoint po raz kolejny wystawiane na Plastimagen, który stał się dla firmy miejscem spotkań z jego rozległej bazy klientów i możliwość zaprezentowania swoich używanych usług maszyn do nowych kontaktów.

Meksyk jest kluczowym rynkiem dla MachinePoint, ponieważ był to pierwszy kraj Ameryki Łacińskiej, gdzie firma zaczęła mieć znaczący obrót. Meksykański przemysł tworzyw sztucznych wzrosła ponad średni wzrost kraju w ciągu ostatnich dwóch lat. Położenie Meksyku jako łącznik pomiędzy Ameryką Północną i Południową sprawia, że jest to strategicznie ważne. Ma duży i rozwinięty rynek maszyn, gdzie MachinePoint ma lojalnych klientów. Przez lata MachinePoint miał lokalne biuro sprzedaży zlokalizowane w mieście Meksyk, dzięki czemu może być bliżej swoich klientów.

Cesar Rodriguez, MachinePoint's CEO, odwiedził Plastimagen i komentarze, "Jesteśmy zadowoleni z wyników tej edycji Plastimagen. Stworzyliśmy nowe możliwości biznesowe, które mamy nadzieję urzeczywistnić w całym 2019 roku. Inwestycja była całkowicie tego warta!

Uważamy, że firmy są bardziej ostrożne przy określaniu swoich przyszłych potrzeb w zakresie zdolności produkcyjnych. Ilość używanych maszyn wprowadzanych na rynek na sprzedaż znacznie wzrosła od początku 2019 roku. W 2018 roku zauważyliśmy zatrzymanie w sprzedaży używanych maszyn wchodzących na rynek. Zmieniło się to od początku 2019 roku i rynek został ponownie aktywowany. Dzieje się tak nie tylko w Meksyku, ale również w Europie. Perspektywy wzrostu są mniej optymistyczne niż w poprzednich latach, euforia się uspokoiła, a firmy zaczęły dostosowywać swoje moce produkcyjne. Skutkuje to napływem nadwyżek sprzętu na rynek. Przewidujemy dobry rok dla naszej działalności w zakresie maszyn używanych w 2019 r.".

2019 Q1 sprzedaży używanych maszyn używanych były już nadzwyczajne w porównaniu z poprzednimi kwartałami. Głównym powodem tego jest wzrost wysokiej jakości dobrych maszyn wysokiej
jakości wprowadzanych na rynek sprzedaży.

Używany popyt na maszyny pozostawał silny w ostatnich latach, jednak brak maszyn do sprzedaży spowodował mniej operacji. MachinePoint zauważa, że tendencja ta zmienia się na całym świecie wraz ze spowolnieniem gospodarczym. Jest to tendencja, że firma już doświadczyła podczas innych cykli gospodarczych. Używane maszyny są antycykliczne. Kiedy prognozy produkcji są bardzo wysokie, jak to miało miejsce w ostatnich latach, firmy inwestują w nowe maszyny, ale nie pozbywają się swoich starszych maszyn. Jest to tylko wtedy, gdy rynek zaczyna dostosowywać, że firmy zaczynają sprzedawać ten używany sprzęt po zapoznaniu się z ich prognozami wzrostu.Gospodarka cyrkulacyjna była również tematem odniesienia podczas konferencji i wystawców Plastimagen 2019. Meksykańskie firmy stają się świadome zanieczyszczeń powodowanych przez tworzywa sztuczne i poszukują rozwiązań technologicznych, które mogłyby zostać wdrożone w ich fabrykach i procesach produkcyjnych. Przepisy zakazujące tak zwanych "tworzyw jednorazowego użytku" mają duży wpływ na niektóre części przemysłu i reaktywują sektor recyklingu.

Z drugiej strony, istnieje aktywny sektor motoryzacyjny, pomimo okoliczności politycznych, które zagrażają meksykańskiemu przemysłowi motoryzacyjnemu. Rodriguez dodaje: "Recykling i maszyny wtryskowe dla przemysłu motoryzacyjnego były najbardziej pożądanymi rodzajami sprzętu podczas tych targów. Sektor recyklingu staje się aktywny w wielu gospodarkach ze względu na świadomość i zmiany legislacyjne. Zmiana ta dotarła również do Meksyku, gdzie politycy i przetwórcy tworzyw sztucznych podejmują działania w kierunku gospodarki okrężnej.

Była to 22 edycja Plastimagen z ponad 45.000 SQM, 879 wystawcami i 32.000 zwiedzających.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint na świecie