MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


Plastimagen 2019 döneminde en aktif olan otomotiv ve geri dönüşüm endüstrileri


This is not an official translate. Original version here

Meksika’nın plastik endüstrisi güçlü ve olgun. Plastimagen’in son baskısı Mexico City’de 2 - 5 Nisan tarihleri ​​arasında yeni gerçekleşti. Burada en son teknolojik yenilikler Meksika plastik endüstrisine sunuldu. MachinePoint, şirket için geniş müşteri tabanı ve kullanılmış makine hizmetlerini yeni irtibat noktalarına sunma fırsatı haline gelen bir buluşma noktası haline gelen Plastimagen'de bir kez daha sergilendi.

Meksika, MachinePoint için kilit bir pazar çünkü şirketin önemli bir ciroya sahip olduğu ilk Latin Amerika ülkesiydi. Meksika plastik endüstrisi, son iki yılda ortalama ülke büyümesini fazlasıyla arttırdı. Meksika’nın Kuzey ve Güney Amerika arasındaki bir bağlantı olarak konumu stratejik olarak önemli. MachinePoint'in sadık müşterileri olduğu büyük ve gelişmiş bir makine pazarına sahiptir. Yıllardır, MachinePoint'in Mexico City'de bulunan yerel bir satış ofisi vardı, böylece müşterilerine daha yakın olabilir.

MachinePoint’in CEO'su Cesar Rodriguez, Plastimagen’i ziyaret etti ve “Bu Plastimagen baskısının sonuçlarından memnunuz. 2019’da hayata geçirmeyi umduğumuz yeni iş fırsatları yarattık. Yatırım tamamen buna değer!

Gelecekteki üretim kapasitesi ihtiyaçlarını belirlerken şirketlerin daha temkinli olduklarını düşünüyoruz. Satış piyasasına giren ikinci el makine miktarı 2019'un başından bu yana önemli ölçüde artmıştır. 2018 yılında, pazara giren ikinci el makinelerde durma algıladık. Bu 2019'un başından beri değişti ve pazar bir kez daha aktive edildi. Bu sadece Meksika'da değil, Avrupa'da da oluyor. Büyüme beklentileri önceki yıllara göre daha az iyimser, öfori sakinleşti ve şirketler üretim kapasitelerini yeniden ayarlamaya başladılar. Bu fazla ekipmanın piyasaya akmasına neden olur. 2019'da kullanılmış makine işimiz için iyi bir yıl öngörüyoruz. ”

2019 1. Çeyrek kullanılmış makine satışı, önceki çeyreğe göre olağanüstü olmuştur. Bunun arkasındaki ana neden, piyasaya giren kaliteli iyi makinelerin satışa sunulmasıdır.
Kullanılmış makine talebi geçmiş yıllarda güçlü kalmıştır, ancak satılık makine kıtlığı daha az operasyonla sonuçlanmıştır. MachinePoint, bu eğilimin ekonominin yavaşlamasıyla birlikte dünya çapında değiştiğini fark ediyor. Şirketin diğer ekonomik çevrimler sırasında zaten tecrübe ettiği bir eğilim. Kullanılmış makineler anti-döngüseldir. Üretim tahminleri çok yüksek olduğunda, son yıllarda olduğu gibi, şirketler yeni makinelere yatırım yapar ancak eski makinelerinden kurtulmazlar. Sadece piyasalar, şirketlerin büyüme tahminlerini gözden geçirdikten sonra bu kullanılmış ekipmanları satmaya başlaması için ayarlama yapmaya başladığında gerçekleşir.Dairesel ekonomi, Plastimagen 2019'daki konferanslar ve katılımcılar arasında da bir referans konusu olmuştur. Meksika şirketleri, plastiklerin oluşturduğu kirliliğin farkına varmakta ve fabrikalarında ve üretim süreçlerinde uygulamak için teknolojik çözümler aramaktadırlar. “Tek kullanımlık plastik” olarak adlandırılan yasaları yasaklayan düzenlemeler, endüstrinin bazı kısımlarını ciddi şekilde etkiliyor ve geri dönüşüm sektörünü yeniden etkinleştiriyor.

Öte yandan, Meksika otomotiv endüstrisini tehdit eden politik koşullara rağmen aktif bir otomotiv sektörü var. Rodriguez, "Otomotiv için geri dönüşüm ve enjeksiyon makineleri bu fuarda en çok talep edilen ekipman türleri haline geldi. Bilinçli ve yasal değişikliklerden dolayı geri dönüşüm sektörü birçok ekonomide aktif hale geliyor. Bu değişim politikacıların ve plastik işlemcilerin de Meksika'ya ulaştı. hem dairesel bir ekonomiye doğru hareket etmek için harekete geçiyorlar.

Bu Plastimagen'in 45 binden fazla SQM, 879 katılımcı ve 32,000 ziyaretçiden oluşan 22'nci baskısıydı.

*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde