MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


Restructuration in the extruders' manufacturing industry


This is not an official translate. Original version here

Machinepoint tarafından üretilen Alman ve İtalyan markalı ekstrüzyon makineleri
Bu makalede, MachinePoint Used Machinery, ekstrüzyon imalat pazarının son birkaç ay içinde nasıl performans gösterdiği ve 2011'deki önümüzdeki aylar için beklentilerini açığa vuruyor.

"Her iki satış ve pazarlama ekibimiz, kullanılan makine ihtiyaçları için endüstri ile sürekli temas halindedir; Bu bize piyasanın nasıl performans gösterdiğine ve yatırımların nasıl ilerlediğine dair büyük miktarda geri bildirim sağlıyor.

Avrupa boru üreticilerinin bekleme pozisyonunda olmaya devam ederek 2011 yatırımlarına gelince çok temkinli planlar yapmaya devam ettiklerini söyleyebiliriz. Büyük gruplar ve büyük üreticiler, dahili yeniden yapılanma sürecini sürdürüyor ve üretimlerini ve ekipmanlarını daha düşük emek olan yerlere götürüyorlar Yakın gelecek için ilginç yatırımlar yapılmadığı ya da planlanmadığı çok az maliyetle.

Avrupa pencere üreticileri şu an için bekleme pozisyonunu almış durumda.

Kalite kullanılan makineler şu anda Avrupa markalarını iyi fiyatlarla satın almak isteyenler için bulunabilecek çok sayıda anlaşmayla bu yeniden yapılanmaların bir sonucu olarak pazara giriyor.

Aynı zamanda, dünya çapında, tam, yeni ekstrüzyon tesislerine yapılan büyük yatırımları yakında görmeyi beklemiyoruz. Orta vadede, bu durum, ilerleyen yıllarda Avrupa'da kullanılan makinaların piyasaya girmesinde sıkıntıya neden olabilir.

Halen aktif bir inşaat piyasasına sahip birkaç seçkin pazar; Hindistan ve Brezilya gibi; şu anda güçlü, yerel ekstrüzyon makineleri endüstrisine sahiptir. Bu, rekabetçi fiyatlı ve yüksek kalitede Avrupa'da kullanılan makinelerde bile, yeni makineler için iyi fiyat teklif eden yerli üreticilerden keskin bir rekabetle karşı karşıya olduğu anlamına gelir. Ayrıca, bazı ülkelerde bazı düzenlemeler, kullanılan makinelerin ithalatını zorlaştırmaktadır.

Kullanılan makine talebi, son birkaç aydır belirli pazarlarda çok yüksek seviyelerde seyretmektedir; en aktif pazarlardan biri de Ortadoğu'dur. Talep başta boru makineleri olmak üzere en çok talep edilen markalar Almanlar olmaktır: Cincinnati, Battenfeld ve Kraus Maffei.

Ekstrüzyonla kullanılan makineler için dünya çapında en çok talep edilen markalar Alman ve İtalyan markalardır.

Latin Amerika da aktif pazarlar listesinde yüksek; Ancak, mevcut dönüşüm oranları Avrupa makine fiyatlarını etkiliyor.

Orta vadede, Kuzey Afrika pazarının ekstrüzyon makineleri taleplerini artırmasını bekliyoruz. Yaygın siyasi durumlar istikrara kavuştuğunda, bu ülkelerde yeniden yapılanma ve kalkınmaya ihtiyaç duyulacağı gibi yabancı yatırımlarda da bir artış olacaktır.

MachinePoint Medya Bölümü
Gema Alvarez
E-posta: galvarez@machinepoint.com
Tel: + 34 983 54 99 00

*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde