Bezpieczne transakcje to konieczność

- Aktualności
Unikanie oszustw w maszyny używane

"Najwięcej pieniędzy wydaje się na maszynę której nigdy nie możemy wykorzystać". Taka jest opinia Cezara Rodrígueza po ponad 30 latach doświadczenia w branży maszynowej. "Drugą najgorszą inwestycją jest otrzymanie innej maszyny niż ta, która została zakupiona".

Jedną z rzeczy, która odróżnia MachinePoint od innych firm z branży maszyn używanych są relacje oparte na zaufaniu, które budujemy z naszymi klientami. W celu zwiększenia i utrzymania tego zaufania, nieustannie zwiększamy nasze wysiłki aby zapewnić ochronę klienta i pracujemy nad tym aby zagwarantować coraz wyższą ochronę oraz bezpieczeństwo transakcji. W MachinePoint, zgodność z zasadami bezpieczeństwa nie jest tylko zestawem zasad, które należy przestrzegać, jest to część kultury naszej firmy i stanowi fundament na którym jest oparty sposób prowadzenia przez nas działalności.

W ciągu ostatnich dwóch dekad opracowaliśmy sprawdzoną metodologię, która chroni wszystkie strony uczestniczące w transakcji. Metodologia ta nie jest standardem branżowym, ale wynikiem 30 lat doświadczeń w sprzedaży nowych i głównie używanych maszyn oraz przezwyciężaniu wielu trudnych sytuacji, które nauczyły nas, jak dokonywać bezpiecznych transakcji.

Większość transakcji dokonywanych przez MachinePoint obejmuje międzynarodowe transfery pieniężne i transport maszyn między krajami, które często są skomplikowane pod względem technicznym i finansowym. Posiadanie rygorystycznej procedury określającej wszystkie właściwe kroki i dokumentację oraz dokładna analiza stron biorących udział w transakcji, ma zasadnicze znaczenie dla ograniczenia nadużyć.

Cesar Rodriguez, MachinePoint CEO komentuje: "Przez lata mieliśmy do czynienia z różnego rodzaju sytuacjami. Ostrożność to nie wszystko, więc mamy ustalone procedury, aby uniknąć oszustw. Nasz dział prawny opracował bezpieczne umowy, aby uniknąć wszelkiego rodzaju nadużyć".

Niestety tego typu sytuacje czasami się zdarzają, a oszuści potrafią być niezwykle pomysłowi. MachinePoint miał do czynienia z oszustwem przy kilku okazjach i możemy je podzielić na kilka kategorii.

OCHRONA SPRZEDAWCY
PROCEDURA OCHRONY NABYWCY:

1. Identyfikacja maszyn. Czasami sprzedawcy kierują ekipy demontażowe do załadowania niewłaściwej maszyny; zdarza się też, że audytorom wskazuje się niewłaściwą maszynę do przeprowadzenia kontroli.
Protokół nadzorczy MachinePoint pozwala uniknąć takich sytuacji. W przypadku jego braku, błąd zostaje wykryty zbyt późno przez agentów celnych już po tym jak zapłaceniu za maszynę i usunięciu jej z fabryki.

2. Bezpieczne płatności. Większość firm ma już doświadczenie w płaceniu za coś, a następnie nie otrzymywaniu niczego lub czegoś innego w zamian.
MachinePoint ma udokumentowane osiągnięcia w zakresie bezpiecznych transakcji i gwarancji pośrednictwa. Zdarzało nam się zwracać pieniądze kupującym jeżeli transakcja nie została zrealizowana zgodnie z wcześniej ustalonymi warunkami.

3. Szpiegostwo. Rzadko mamy do czynienia z sytuacjami, w których kupujący próbuje uzyskać od sprzedającego tajemnicę handlową lub operacyjną, niemniej jednak czasami takie przypadki się zdarzają.
Protokół MachinePoint obejmuje identyfikację i sprawdzenie kupujących, aby upewnić się, że są oni tymi za kogo się podają.

4. Profesjonalna dostawa. Prawidłowo zdemontowana maszyna jest kluczem do możliwości ponownego uruchomienia urządzenia w miejscu przeznaczenia. Numeracja części elektromechanicznych, odpowiednia konserwacja i pakowanie, prawidłowy załadunek, mocowanie, wysyłka, eksport, import i ubezpieczenie pozwalają na uniknięcie wypadków, ale także umożliwiają prawidłową reakcję w razie ich wystąpienia.

5. Nielegalny handel towarami. Handel narkotykami, biżuterią, złotem czy zwierzętami to poważne przestępstwa i żadna firma nie chciałaby się dowiedzieć, że ich maszyna przybyła wypełniona nielegalnymi towarami.
MachinePoint ma doświadczenie w zapobieganiu tego typu niespodziankom i posiada szereg protokołów, które pozwalają na zachowanie szczególnej ostrożności w nadzorowaniu, fotografowaniu, kontraktowaniu, fakturowaniu, ładowaniu i dostarczaniu maszyn.OCHRONA SPRZEDAWCY:

1. Pranie pieniędzy. MachinePoint chroni sprzedającego, upewniając się, że pieniądze pochodzą z wiarygodnego źródła. Sprzedający może być spokojny wiedząc, że MachinePoint przestrzega najwyższych standardów biznesowych.

2. Unikaj roszczeń. Machine Point świadczy usługi w zakresie pośrednictwa i zajmuje się wszelkimi reklamacjami ze strony kupujących. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie sprawia, że zawieranie umów oraz oczekiwania klientów są jasne dla kupujących, co przekłada się na większą satysfakcję klientów. Dlatego też duże międzynarodowe koncerny zawierają z nami umowy jako pośrednikami w transakcjach wewnętrznych, aby uniknąć problemów międzygrupowych.

Uważamy, że zapobieganie oszustwom jest obowiązkiem wszystkich. Twoją najlepszą obroną jest bycie świadomym zagrożeń, edukowanie siebie, właściwa oceny sytuacji oraz wybór profesjonalnych dostawców. Wybór profesjonalnego, godnego zaufania partnera przy zakupie i sprzedaży używanych maszyn znacznie ułatwi ten proces. MachinePoint jest zaangażowany w walkę z oszustwami i pomaga klientom nie stać się nadużyć.
*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie