MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


MachinePoint yakýn zamanda Ýngiltere'den Türkiye'ye yüksek kapasiteli komple bir ekstrüzyon þiþirme tesisinin satýþýný sökme ve nakliye dahil gerçekleþtirdi.


"Bu karmaşık projenin son tarihlerine uymak, hem makine satıcısı hem de alıcı için sahip olduğu büyük önem nedeniyle bizim için ciddi potansiyel sorunlar içeriyordu."

MachinePoint, İngiltere'den Türkiye'ye beş adet yüksek kapasiteli ekstrüzyon şişirme hattının sökülüp taşınmasını başarıyla koordine etti. İngiliz şirket hatlarını MachinePoint'e satma görevini verdiğinde, komple bir tesisin satılmasındaki karmaşık bir süreçte yardımcı olacak bir ortak arıyordu. Kozmetik endüstrisi için şişe üreten beş hat bulunmaktaydı, tüm bitişik konveyör bant ve paketleme makineleriyle günde maksimum 150.000 şişe üretme kapasitesine sahipti.


Komple bir tesis satışındaki başarı faktörleri

1 Tüm tesis için tek bir alıcı bulmak

MachinePoint ekibinin ilk meydan okuması, mümkünse tek bir alıcı bulmaktı. Bu, İngiliz satıcı için makinelerin farklı şirketlere satılması gerekip gerekmediğinden çok daha çevik bir operasyona neden olacaktır; bu, müşterilerle ziyaretler, lojistik ve ödeme ve zamanlama yönetimi açısından çok daha fazla çalışma anlamına gelir.

2 Makinalar son teknolojiydi ve eksiksiz tam bilgi sağlandı

Makine teknik olarak mükemmel bir bakım durumundaydı. Bunlar, TECHNE markasının küçük plastik şişelerin ekstrüzyon şişirme ile üretilmesini sağlayan makinalardı. Şişeler için yüksek kapasiteli ekstrüzyon şişirme makineleri imalatçıları arasında çok bilinen bir markadır. MachinePoint ekibi makinelere değer verdi ve tek bir alıcı bulmak amacıyla bir promosyon planı geliştirdi.

3 Hedef müşteri kitlesi odaklı uluslararası promosyon

MachinePoint'in uluslararası varlığı ve çeşitli coğrafi bölgelerdeki ekstrüzyon şişirme pazarına dair derin bilgisi sayesinde, Techne markasıyla çalışan dünyanın farklı bölgelerindeki potansiyel alıcıları belirlemek mümkün oldu. Promosyon başarılı bir şekilde sonuçlandı ve ilgilenilen potansiyel alıcıların bir filtresini yaptıktan sonra, tesisi satın alma anlaşmasıyla sonuçlanan İngiliz fabrikasında inceleme yapıldı. İyi tanımlanmış ve bölümlenmiş bir potansiyel müşteri portföyüne sahip olmak, bu sonuca rekor sürede ulaşmada kilit rol oynadı.

Günümüzde Avrupa, Amerika ve Asya'da çeşitli yerlerde mevcut olan MachinePoint'in ticari ekibi, pazarla sürekli iletişim halindedir ve gelecekteki yatırımlar ve sermaye mallarındaki elden çıkarmalar hakkında bilgilendirilir. Bu, satmak isteyen şirketlerin ve satın almak isteyenlerin ihtiyaçlarını kısa sürede tespit edip işlem yapmamızı sağlar.

4 Doğru iletişim ve zaman yönetimi

MachinePoint’in İngiltere’deki ekstrüzyon bölümünün ticari yöneticisi Héctor Sánchez, “Bu projede bizim için en zorlu iş, satıcının ihtiyaçları ile alıcının ihtiyaçları arasındaki süreleri yönetmekti. Alıcı tarafından tasarlanandan daha büyük. Ekipmanın üretim yükünün serbest kalması 9 ay kadar sürdü. Bu süre alıcı tarafından istenenden daha uzun olmasına rağmen, makinelerin kalitesi göz önüne alınarak kabul edildi.

MachinePoint’in çalışması, durumla ilgili en güvenilir bilgileri tüm taraflardan almak ve iletmek, böylece bir işlemin tüm maliyet ve zaman değişkenleriyle uygulanabilir olup olmadığını ve işlem geliştikçe uygun önlemlerin alındığını değerlendirebilmelerini sağlamaktır. Taraflar arasında güven, doğru bilgiye sahip olmanın anahtarıdır. MachinePoint her zaman birlikte çalıştığı şirketlere duyulan güvenin temel olduğu kaliteli ve profesyonel bir hizmeti seçti. Bu yüzden birçok müşterimiz, bu projede olduğu gibi, MachinePoint ile iş yapmayı tekrar ediyor.

Héctor Sánchez bu çalışmayı takdir ediyor, "Bu projenin nihai sonucundan çok memnunuz, çünkü sökme ve yükleme süreleri tek bir gecikme olmadan söz verildiği gibi yerine getirildi. Çok fazla makine söz konusu olduğunda sökme ve taşıma karmaşık ve öngörülemeyen birçok olay meydana gelebilir. İyi proje yönetimi ve kaliteli hizmet sağlayıcılar kilit öneme sahip. "

5 İyi proje yönetimi eşliğinde yüksek kaliteli lojistik ve teknik hizmet sağlayıcılar


MachinePoint
, çalıştığı hizmet sağlayıcıların iyi bir seçimini yapar ve her proje için seçilen sökme ve taşıma tedarikçilerinin her bir işlemin özellikleri için gerekli tüm parametreleri yerine getirdiğini doğrular. Yıllardır pazarda olan MachinePoint, çalışmak için zaten geniş bir iyi tedarikçi portföyüne sahiptir, ancak yine de, her bir tedarikçi için, istenmeyen sürprizlerden kaçınmak için ilk proje olmuş gibi, titiz bir doğrulama yapılmıştır

Başarılı bir demontaj ve nakliye için ikinci kilit faktör iyi bir proje yönetimidir. Önceden seçilmiş ekipman ayrıntılı olarak koordine edilmelidir. İletişim ve detaylara titizlikle dikkat edilmesi önemlidir. Bu projede, MachinePoint dört farklı hizmet şirketini koordine etti: söküm şirketi, makineleri fabrika dışına taşıyan şirket, nakliye şirketi ve ihracat belgelerinin oluşturulmasından sorumlu olan şirket. Beş ekstrüzyon hattını sökmek ve yüklemek için üç gün bekletildi ve her şey planlandı.

Hem makine satıcısı hem de alıcı bu işlemin zorluğunu biliyor ve MachinePoint tarafından sunulan hizmetten memnun. Ekstra maliyetlerden kaçınmanın zamanlarına saygı göstermek önemlidir. Pek çok durumda, yeni makine teslimine izin vermek için tesisteki alan boşaltılır.

Söküm süreci


planta extrusión soplado
extrusión soplado
planta de extrusión soplado


Tüm makineleri yüklemek için, 13.6 metre uzunluğunda ve 3 metre yüksekliğinde 7 mega kamyon ve üç günlük yoğun bir çalışmaya ihtiyaç vardı. Tüm kamyonlar hem arka hem yan hem de üst kısımlardan yüklenebildi. Bu, yüklemeyi büyük ölçüde kolaylaştırır ve taşıma sözleşmesinde her zaman net olmayan nihai ağırlıklara ve boyutlara bağlı olarak daha iyi manevra sağlar. Örneğin, bu özel durumda, amaç kamyonları yukarıdan yüklemektı, ancak sahada analiz ettikten sonra arkadan yüklemelerinin daha uygun olacağına karar verildi.

Alıcının teknisyenleri tüm söküm boyunca hazır bulundular, bu daha sonra makineleri varış yerlerine daha kolay monte edebilmek için arzu edilen bir şeydi. MachinePoint ekibi tüm parçaları etiketler, bir envanter yapar ve alıcı için kurulumu kolaylaştırabilecek sökme aşamalarının bir videosunu çeker.


Bu proje için sözleşmeli olan lojistik şirketi hızlı bir şekilde reaksiyon gösterdi ve tüm makinelerin gecikmeden yüklenmesini sağlayan genişletilebilir kamyonlar tedarik etti. İngiltere'den Türkiye'ye ihracat konusunda geniş deneyime sahip olan ihracatçı firma, makinelerin Türkiye sınırını sorunsuz geçmesi için gerekli ATR belgesini sağlamıştır. Projeyi bitirip eve döndükten sonra, satış personeli ve lojistik ve hukuk departmanından yöneticiler de dahil olmak üzere MachinePoint ekibi, oldukça başarılı bir operasyonu kutladı!

*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde