MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


Endüstriyel makina lojistik Başarı öyküsü


This is not an official translate. Original version here

satın alma ve kullanılan endüstriyel makine satarken sadece orta ve komisyon ajanları, lojistik hizmetler sunan olanlar ve bunların lojistik operasyonlarında excel olanlardır şirketler arasında büyük bir fark vardır.

Lojistik maliyetleri herhangi makine alım karlılığını etkileyebilir ve düzgün yönetilen değilse büyük ölçüde artırabilir.

Çeşitli görevler düzgün ele alınması gereken: demontaj, yükleme ve taşıma projesi ve onun farklı aşamaları, kilometre taşları ve gündemi doğru tanımı ve yeterli hizmet şirketlerinin seçimi iyi anlaşılmasını. Sanayi deneyimi ve makine bilgisi endüstriyel ekipman lojistik yönetmek proje esastır.

İşte MachinePoint's ekip tarafından yönetilen bir ekipman sökme, yükleme ve taşıma örneğidir

Her şey içecek sektörü için bir İsviçre PET şişe üretim şirketi tarafından sahip olunan bir kompresör satışı ile başlar. Kompresör daha büyük bir plastik madde grubuna kapalı satılmış çoğu fabrika kapatılması amacıyla tasfiye edilmesi son makine oldu.

MachinePoint satış ekibi kompresör için doğru piyasa fiyatı satıcıyla değerlendirdi. satıcıdan bir başlangıç ​​aşırı fiyat soran kompresör 2 yıldır satmadım geliyordu. Yılın 2011'den itibaren, bir BELLIS & Morcom kompresör oldu WH50 H3N modeli, çok iyi durumda ve kullanım çok birkaç saat ile. MachinePoint Kurumları müşterilerinin piyasa değerlemeleri kendi satış fiyatını artırmaya çalışıyorlar, ama daha zaman geçer beri aynı zamanda, makine hızlı bir satış sağlamak için gerçekçi fiyatlar tutarak verir, daha o devalüe edilir.

Alıcı bir Amerikan şirketi ve zaten normal MachinePoint müşteri oldu.
Bazen müşterilerin kendileri için kendilerine en yakın limana sökülmesini ve makine taşınmasını sağlayabilir. Bu noktadan itibaren, satın alma şirketi, ithalat belgeleri işleme tesislerine makine taşıma ve montaj yönetme ve start-up sorumlu olan. birçok durumda da, şirketlerin hiçbir kaynakları veya deneyime sahip ve profesyonel bir şirkete tüm bu yetki tercih ederler.

MachinePoint lüzum müşterilere hizmet verir bir in-house lojistik ekibi vardır. Bu özel proje için MachinePoint lojistik ekibi sökme, paketleme, yükleme ve taşıma projesini yönetmek için alıcı tarafından işe alındı.Aşağıda endüstriyel lojistik projenin farklı aşamalarında bir dökümünü.

1 kuyu projesini ve kilometre taşları tanımlayın

her iki taraf ile bir ilk gündemi tanımlama bizim ilk adımdır. Makine sökülmüş ve hangi zaman çerçevesinde edilebilir ne zaman değerlendirmek için gereklidir. Bu durumda olduğu gibi, küçük makine ile uğraşırken, söküm ve yükleme genellikle sadece bir gün ya da öylesine alır ama tam bitki ile ilgili projeler zaman söküp ekipman paketi için birkaç hafta sürebilir.

onların farklı dönemeçler detaylı tarihleri ​​ayarlanması ve iyi uzman ekiplerinin değişiklikleri ve görevlerin transferini yöneten kritik noktalardır.

2 doğru tedarikçileri seçme

Gerekli bilgi, deneyim ve sigorta şirketlerinin seçimi başka önemli noktadır. türü ve makinelerin bile marka bağlı olarak, bazı parçacıları diğerlerine işe olmalıdır. Bir profesyonel sökme işlemine başlama ve varış noktasında makine devreye sorunlardan kaçınmak için gereklidir.

Makinelerin sıvı içermeyen seyahat etmek zorunda olduğu bu proje, bir şirket, kompresörden gelen petrol çıkarmak için tutuldum. Bu onun doğru geri dönüşümünü garanti ve gerekli boşaltma ve geri dönüşüm sertifikaları sağlar yağ geri dönüşüm konusunda uzmanlaşmış bir şirket oldu. Bu tanklara kompresörden petrol çıkarıp kolay bir işlemdir.

Başka bir şirket daha sonra söküp kompresör paketi ve konteynerin içinde bunu düzeltmek için işe alındı.

Bu iş için seçilen sağlayıcı makineleri bu tip deneyime sahip nitelikli personel olması gerekir, ayrıca vinçleri, endüstriyel kaldırma, endüstriyel relocations taşıma uzmanlık bilgisine ve gerekli tüm ekipmanları ile operatörler işi gerçekleştirmek için: forkliftler, vinçler ve paketleme materyali. Küçük bir makine olduğu gibi bu basit bir sökme oldu.

Onların fiyatları daha rekabetçi olduğu gibi Nakliyat üçüncü bir şirkete taşeron edildi. MachinePoint uzun yıllardır çalışmaktadır kiminle taşıma şirketleri ile çok rekabetçi fiyatlarla taşıma için hacim sözleşmeleri vardır. Böyle MachinePoint olarak özel bir şirketin lojistik yönetimini işe, avantaja sahiptir onun fiyatların birçok durumda daha rekabetçi olduklarını sunmaktadır güvenlik ve rahatlık yanında.

3 belirgin gündeme detaylı olarak takibi

Kompresör Amsterdam bağlantı noktası üzerinden bırakarak ve Miami kapıdan giren, ABD'ye İsviçre'den gitti. Miami limanından alıcı şirket son hedefine ithalat süreci ve ulaşım bakımı oldu.

Açık bir üst kap yakalandı. o darbelere daha riskini varsayarak, yukarıdan ziyade makine yüklemek için rulo gereken standart konteynerlerin arka kapılardan makine yüklemek için daha kolaydır, çünkü Üstü açık 40 ft konteyner, bu gibi durumlar için daha uygundur. üstten açık konteyner yüklerken, iyi tüm makine yerleştirmek ve alanı en iyi etmek de daha kolaydır.

Bir diğer önemli nokta de tüm sigortalar ve ilgili şirketler olan sözleşmelerini kontrol etmektir. MachinePoint lojistik departmanı özel olarak yeni aynı makinelerin değeri% 75'e varan kaplıdır kullanılan makine işlemlerini kapsayacak şekilde tasarlanmış bir sigorta politikası vardır. Bir veya daha fazla kamyon, ara depolar ve makinenin teslim sökme tüm risklerden sevkiyatlarını kapsar. Bu sadece kapak olarak geleneksel taşımacılık sigortası ""yolculuk"" ve operasyonun değil diğer riskler değildir. Çoğu nakliye sigortası hariç tutar ekipman kullanılır. Ayrıca mali riskleri kaçınırken sigortacı ile birlikte MachinePoint tarafından verilen sertifika, MachinePoint's müşterilere doğru sigortalı ve aracıların olmaksızın sigorta varisi olma olma kesinlik sunar, ancak MachinePoint desteğiyle. Daha da önemlisi bir iddia ve kullanılan endüstriyel makine uzmanlık alanı olan bir sigorta şirketi ve dünyanın herhangi bir yerinde cevap yeterli uzmanlardan oluşan bir ağın durumunda müşteri tavsiyede lojistik ekibi sahip olmaktır.

4 Proje Zorlukları

Bu projenin zorlukları hakkında MachinePoint's takımı isterken, onlar öncelikle operasyon uygulanabilir yani gerçekçi başlangıç ​​fiyat almak için, ve bakımından şiddetli fiyat indirimleri takip satıcılara sahte beklentilerini vermek değil önemli olduğunu bize ilk teklif.

Farklı şirketlerin koordinasyon gün ve saatlerde ayrıntılı bir gündemin bir tanımını gerektirir. Bu gecikmeler ve ekstra maliyetlere neden olacak gecikmeler ve plansız durumlarla karşılaşmak değil esastır.

5 endüstriyel lojistik projelerinde ortaya çıkabilecek sorunlar örnekleri

demontaj bir gecikme kamyon kesintileri için ödemek zorunda anlamına gelir. gecikme bağlı olarak, kargo gemisi kaybetme ve tekrar tüm ulaşım yeniden yönetmek zorunda anlamına gelebilir.

Öte yandan, kamyon kararlaştırılan zamanda gelmezse, Eğer fazla mesai söküm ve yükleme şirkete ödenmesi gerekir. uzatmalara maliyeti değil, aynı zamanda şirket projeye adanmış onların saatlerini uzatmak zorunda için yerine getirmiş olmayabilir siparişlerin maliyeti sadece çünkü maliyeti çok yüksek olabilir. Veya bütün yükleme süreci bu anlamına gelebilir sakıncaya ve maliyetlerle, gecikebilir. uzay Yeni bir makine fabrikası giriyor olarak belli bir tarihte özgür olmak zorundadır Bazı durumlarda sorun, çok kritik hale gelebilir.

Beklenmedik sökme durumları ortaya çıkabilir ve özel girişimler gerekebilir. Bu durumlar daha kolayca olayları öngörmek ve bunları çözmek için gerekli teknik personel bulundurma deneyime sahip uzman servis şirketleriyle çalışmak durumunda çözülür.

ekipman başlangıçta sözleşmeli gerekenden daha fazla kargo alanı demonte edildiğinde zaman başka tipik bir örnektir. MachinePoint lojistik departmanı bu tür durumlar geniş bir deneyime sahiptir ve hızla lojistik şirketleri ve müteahhitlik kapasitesi ile olan iş birliğinin sayesinde bunları çözmek için nasıl bilir.

Lojistik zaten böyle Zara ve Amazon gibi çok uluslu bir rekabet avantajı olduğunu kanıtlamıştır. MachinePoint satın alma ve bir prosedürü ve müşterilerine kaliteli endüstriyel lojistik hizmet veren bir in-house lojistik departmanı oluşturarak kullanılan makine satan hizmetlerini profesyonel hâle tercih etti.

Yükleme ve paketleme işlemi

*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde