Korzyści z zakupu używanych maszyn „od fabryki do fabryki”

- Aktualności
MachinePoint sprzedaje i uzyskuje używane maszyny z fabryki do fabryki

Inwestowanie w maszyny przemysłowe jest zawsze dużym kosztem dla przedsiębiorców i dlatego powinno być dokonywane z zachowaniem ostrożności. Jeśli chodzi o zakup używanej maszyny, ryzyko wzrasta.

W takich przypadkach znajomość historii, warunków i miejsca działania maszyny przed jej zakupem ma kluczowe znaczenie. Z tego powodu MachinePoint zajmuje się głównie sprzedażą używanych maszyn, które są nadal wykorzystywanie w produkcji. Ponad 90% promowanych przez nas maszyn jest wykorzystywana w produkcji lub można je zobaczyć w warunkach roboczych. Większość z nich wciąż znajduje się w oryginalnej fabryce.

Pozwala to potencjalnym nabywcom poznać warunki, w których maszyna pracowała, a także zobaczyć ją w trakcie pracy, co znacznie zmniejsza ryzyko. Również znajomość właściciela maszyny jest ważna dla rozwiązania wątpliwości oraz zrozumienia konserwacji i użytkowania danej maszyny.

Pod hasłem "z fabryki do fabryki", MachinePoint promuje tego typu transakcje wśród swoich klientów i nie poleca zakupu od firm, których model biznesowy polega na przechowywaniu używanych maszyn w magazynach.

Cesar Rodríguez, dyrektor generalny MachinePoint, mówi: "W magazynie bardzo trudno jest naprawdę stwierdzić w jakim stanie jest maszyn. Nierzadko, maszyny zostały odmłodzone, wyczyszczone i odmalowane tak aby wyglądały na nowsze niż są w rzeczywistości.

Zobaczenie maszyny fabryce, w trakcie pracy jest bardzo ważne, ponieważ daje nam informacje o tym, jak maszyna była ekspoloatowana i konserwowana, a także o jakości produktu, który przetwarza.
Na rynku istnieją fabryki wszelkiego rodzaju, od tych w których konserwacja maszyn jest częścią strategii produkcji po te, w których stan sprzętu nie jest priorytetem i gdzie maszyny starzeją się bardzo szybko.

Wielu konkurentów kupuje bardzo tanie maszyny bezpośrednio na aukcjach lub na likwidacjach komorniczych i nierzadko są one w opłakanym stanie. Następnie są one myte i tanio modernizowane, tak aby były wizualnie bardziej atrakcyjne. Po zakupie takiej maszyny, nabywcy często napotykają nieprzewidziane trudności kiedy próbują wdrożyć maszynę do produkcji.

Inna jest praca wykonywana przez firmy wykonujące naprawy. Zajmują się one, wymianą wszystkich części, które tego wymagają i mają reputację, którą chcą utrzymać przy sprzedaży wyremontowanych przez siebie maszyn."

MachinePoint osobiście towarzyszy swoim klientom, aby sprawdzić maszyny, które chcieliby kupić. Zebranie wszystkich informacji technicznych o maszynie może być czasochłonnym zadaniem, niemniej jednak jest konieczne. Na życzenie naszych klientów możemy dostarczyć listę kontrolną tego, co wymaga zmiany, która może być niezwykle istotna. Podróż, odbiór i transfer fabryczny mogą być również zorganizowane przez MachinePoint, więc kupujący musi tylko skupić się na sprawdzeniu, czy maszyna odpowiada jego potrzebom.

Doradzamy naszym klientom, aby przed zakupem w sposób ciągły sprawdzali maszyny w produkcji, a tym samym mieli niezawodnego dostawcę z odpowiednim doświadczeniem i profesjonalizmem do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych operacji logistycznych.

MachinePoint sprzedaje i uzyskuje używane maszyny z fabryki do fabryki
*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie