Wyzwania związane z rynkiem maszyn używanych do wstrzykiwań

- Aktualności

This is not an official translate. Original version here

Engel

Zapotrzebowanie na używane wtryskarki przekracza obecnie ich podaż. Wyzwania dla producentów maszyn wtryskowych są liczne, od politycznych do technologicznych zmian zachodzących na różnych rynkach do rosnącej penetracji azjatyckich marek na rynkach europejskich.

Przemysł maszyn wtryskowych jest największy na rynku maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jedna z trzech firm, które przetwarzają tworzywa sztuczne, posiada w swoich zakładach wtryskarkę. Zazwyczaj maszyny wtryskowe mają średnią żywotność od 10 do 20 lat, różni się to w zależności od kraju i strategii firmy. Na przykład w Niemczech firmy zmieniają swoje wtryskiwacze średnio co 10 lat, podczas gdy w Hiszpanii robią to co 14 lat.

Wybór odpowiedniej maszyny jest ważną decyzją dla każdego procesora, a ostateczny wybór zależy od różnych czynników, takich jak budżet, jakość produktu końcowego, czas i strategia produkcji. Europejskie marki są nadal najbardziej zaufanych do produkcji części technicznych, które wymagają wyższego poziomu precyzji i jakości, jest to przypadek wysokiej tonażu wtrysku maszyn w sektorze motoryzacyjnym. Jednak do produkcji produktów, gdzie elitarna technologia nie jest wymagana, na przykład dla małych części w sektorze gospodarstw domowych, azjatyckich maszyn jest silnie wprowadzanych do europejskich fabryk.

Zakup i sprzedaż używanych maszyn wtryskowych jest zwinny i szybki w porównaniu do zakupu i sprzedaży innych rodzajów używanych maszyn. Obecnie popyt na używane wtryskiwacze przekracza podaż, a maszyny w dobrym stanie sprzedawać szybko. Jeden tydzień jest średni czas zajmuje wtryskiwacz od 25 do 300 ton, aby znaleźć nowego właściciela. Większość z tych wtryskiwaczy są przenoszone w pobliżu ich fabryki pochodzenia, gdzie koszty transportu są minimalne. W Europie najbardziej aktywny jest rynek środkowoeuropejski.

Engel Duo Używane wtryskiwacz

Czas sprzedaży jest dłuższy w przypadku wtryskiwaczy o dużym tonażu, ponieważ wymagają one specjalnych zezwoleń, a transport jest znacznie bardziej złożony i kosztowny. Mimo to od miesięcy trudno jest zapewnić dostawy dla wtryskiwaczy o masie większej niż 400 ton. Brakuje również używanych wtryskarek o masie powyżej 1000 ton. W 2017 r. średnio co roku na sprzedaż wychodziło od 8 do 10 dużych wtryskarek, a obecnie 1 lub 2. Tego typu wtryskiwacze są zazwyczaj sprzedawane na całym świecie, to jest to, gdzie firmy takie jak MachinePoint dodać dużą wartość dodaną do transakcji, ponieważ oferują doświadczenie i usługi wymagane do demontażu i transportu.

Penetracja azjatyckich marek w tradycyjnie europejskich rynkach i firm jest spektakularne, już zaczęły wchodzić w duże korporacje w sektorze motoryzacyjnym zbyt. Wśród azjatyckich marek Toyo wyróżnia się z wtryskiwaczami elektrycznymi o masie do 1300 ton, które cieszą się dużą akceptacją. Haitian i Bole, obie chińskie marki, zainwestowały w rozwijające się fabryki w Europie, Niemczech i Polsce, gdzie kończą montaż i dostosowywanie swoich maszyn. Ich ceny maszyn, gdy nowe są podobne do europejskiej marki używanych wtryskiwaczy, co czyni je bardzo atrakcyjnymi. Oprócz konkurencyjności cenowej, krótkie terminy dostaw są wielką przewagą konkurencyjną i stanowią wyzwanie dla europejskich sprzedawców zarówno nowych, jak i używanych wtryskiwaczy. Wcześniej, firmy używane, aby włączyć do używanego rynku, gdy wymagane krótkie czasy dostawy, ale teraz, z czasem dostawy 1 tydzień, azjatyckich maszyn jest w bezpośredniej konkurencji z używanego rynku wtryskiwaczy. Kupujący mają tendencję do wyboru używanych urządzeń, gdy mają wysokie preferencje dla marki lub ich klientów końcowych wymaga tego. Najbardziej pożądane używane wtryskiwacze marek są Engel i Krauss Maffei, preferowane modele są Engel Duo i Krauss Maffei CX.
*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie