Znaczenie zatrudniania profesjonalnej firmy zajmującej się transportem i demontażem w zakupach maszyn przemysłowych

- Aktualności
MachinePoint Used Machinery ma wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym transporcie ciężkich maszyn. Ruch maszyn przemysłowych na poziomie międzynarodowym czasami ma wysoki stopień złożoności, zwłaszcza w przypadku dużych maszyn, pewnych technologii i odległych miejsc.

Poza organizacją transportu firma MachinePoint organizuje również demontaż, pakowanie i ładowanie maszyn, które sprzedaje. Jedna firma zarządzająca całym projektem ma wiele zalet i redukuje czas i koszty pracy.

MachinePoint Used Machinery jest liderem w sprzedaży maszyn używanych i posiada wysoko wykwalifikowany dział logistyki, który oferuje te usługi klientom, którzy po zakupie jednego z naszych urządzeń chcą, aby MachinePoint obsługiwał demontaż, pakowanie, załadunek i transport.

Jeśli jest to mała i prosta maszyna, możliwe jest, że można samemu załadować ładunek i transport. Problemy pojawiają się zwykle w przypadku dużych maszyn, kompleksowego demontażu, bardzo cennych maszyn lub lokalizacji zdalnych.

Dostawcy mogą mieć różne wymagania w przypadku wszystkich usług wymaganych do przejęcia maszyny z fabryki i montażu w innej lokalizacji.

Po pierwsze, maszyny należy zdemontować z należytą starannością i ułatwić montaż. CEO MachinePoint, Cesar Rodriguez, komentuje: "Po tylu latach w przemyśle mieliśmy wszelkiego typu doświadczenia. Od firm, które przechodzą przez panel elektryczny bez potrzeby podejmowania dalszego montażu, aż do klientów, którzy organizując transport, dzwonią do nas w rozpaczliwej potrzebie pomocy, ponieważ ich transport miał wypadek, ich maszyna została uszkodzona i nie mają ubezpieczenia. Mówimy o maszynach, które nawet wtedy, gdy są używane, implikują ważną inwestycję dla większości firm ".

Po demontażu następuje opakowanie urządzenia. Wybór odpowiedniego opakowania jest ważny. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wymiary i waga, ale także przyszłe warunki transportu. Transport drogowy różni się znacznie od transportu morskiego, którego średni czas trwania wynosi 25 dni w warunkach wysokiej wilgotności, które mogą uszkodzić maszynę, jeśli nie są prawidłowo pakowane. Doświadczenie i jakość usług są niezbędne. W przypadku opakowań drewnianych na przykład należy zapewnić, aby spełniał wszystkie międzynarodowe przepisy dotyczące transportu drewna tak, aby maszyna nie została zatrzymana w porcie.

Cesar Rodríguez skomentował: "Wielu klientów kilka razy żałowało, że nie zakontraktowali naszych usług. Nawet, jeśli początkowo nasza oferta jest droższa, to nie jest kosztowna, jeśli porównać szczegółowo dodatkowe usługi potrzebne do uniknięcia ryzyka. Lepiej jest wybierać renomowanego dostawcę do manipulacji ciężkimi maszynami, ponieważ ryzyko utraty lub poważnego uszkodzenia sprzętu jest wysokie. "

Gdy maszyna zostanie zapakowana, musisz wybrać firmę transportową, która oferuje gwarancje, posiada prawidłowe polisy ubezpieczeniowe, posiada odpowiednie wyposażenie i postępuje zgodnie z jasnymi procedurami. Zapobiegnie to wypadkom i stratom w przypadku awarii. "Niedawno klient, który odrzucił naszą ofertę transportową, zobaczył jak jego transport przybył i zabrał wtryskarkę oraz jak maszyna spadła z samochodu na autostradzie.

MachinePoint współpracuje tylko z firmami transportowymi specjalizującymi się w ciężkich maszynach. Od lat współpracujemy z tymi firmami w wyniku długiego procesu selekcji. Gwarantują nam elastyczność, dobrą obsługę i profesjonalizm. Zapewnia również szybkość odpowiedzi, bardzo ważną, ponieważ redukuje czasy i koszty. W razie potrzeby nasi dostawcy usług transportowych doradzają naszym wewnętrznym zespołowi logistycznemu. Mają ciężarówki i kontenery potrzebne do specjalnego transportu, jeśli chodzi o bardzo duże maszyny, które wymagają specjalnych pojemników, takich jak ciężarówki gondole, ciężarówki mega do wysokości 3 metrów, otwarte dachy itp.

Wreszcie lepszym rozwiązaniem dla jednej firmy jest: demontaż, pakowanie, załadunek, mocowanie, transport, eksport i montaż. Mówimy o niezwykle skomplikowanych maszynach i ich transporcie międzynarodowym. Musisz pokonać problemy, aby ich uniknąć lub mieć wystarczające doświadczenie, aby zoptymalizować odpowiedź, jeśli nie udało się uniknąć nieprzewidzianych problemów. Jeśli zarządzanie odbywa się tylko przez jedną firmę, prowadzi to do lepszej koordynacji i szybszego reagowania, co skutkuje niższymi kosztami i ryzykiem.

Pracownicy MachinePoint są fizycznie obecni, gdy MachinePoint demontuje, ładuje lub transportuje nasze maszyny.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie