MachinePoint her zamanki gibi açık ve çalışıyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


İkinci el makina alımlarınızda profesyonel nakliye ve makina sökme firmalarıyla çalışmanın önemi


MachinePoint İkinci El Makinalar uluslararası ağır makina taşımacılığında uzun yıllara dayanan bir tecrübe sahibidir. Endüstriyel makinaların uluslararası ortamda hareketi özelikle bazı teknolojilerde büyük makinalar ve belli lokasyonlar için oldukça karmaşık olabilmektedir.

Nakliyeyi organize etmenin yanında MachinePoint ayrıca makinaların sökülmesi, ambalajlanması ve yüklemesini de yüklenmektedir. Bütün projenin ve süreçlerin yönetilmesi tek bir şirket ile yapıldığında önemli oranda zaman ve maliyet avantajı sağlamaktadır.

MachinePoint İkinci El Makina alanında lider bir firma olarak kendi bünyesinde yüksek düzeyde kalifiye bir lojistik departmanına sahip ve bütün bu hizmetleri müşterilerine sunmaktadır. MachinePoint’ten bir makina alınması durumunda sökme, paketleme, yükleme ve nakliye gibi tüm hizmetler MachinePoint tarafından sağlanmaktadır.

Küçük ve nispeten basit bir makina söz konusu olduğunda yükleme ve nakliyeyi alıcının kendisinin organize etmesi uygun olabilir. Fakat büyük makinalar için sökme ve yükleme oldukça kompleks süreçler olup özellikle değerli/hassas makinalar ve zorlu lokasyonlarda problemler ortaya çıkmaktadır.

Kaliteli hizmet sağlayıcılarla çalışmak bir fabrikadan alınıp tekrar kurulması geren bu makinalar için büyük avantajlar sağlamaktadır.
Öncelikle makina tekrardan kuruluma uygun bir şekilde ve büyük bir özenle sökülmelidir. MachinePoint CEO César Rodriguez, "Bu sektörde uzun yıllar hizmet vermemiz sayesinde her türlü durumla ilgili ciddi bir tecrübe birikimimiz oluştu. Birkaç örnek vermek gerekirse, elektrik panosundaki bir kablonun özensiz bir şekilde kesilmesinin makinanın kurulumunu imkansız hale getirmesi, bazı müşterilerin daha düşük fiyat buldukları için nakliyeyi kendileri üstlenmesi ve sonrasında nakliyecinin bir sorun veya kaza getirmesi veya makinanın nakliye sırasında zarar görmesi ve sigortasız olması gibi sebeplerle büyük sorunlar yaşanması ve bizden yardım istemek zorunda kalınması gibi. İkinci el bile olsalar makina alımı birçok firma için ciddi yatırım bedeli demektir ve konuya aynı ölçüde ciddi yaklaşılması gereklidir ".

Makina söküldükten sonra sıra ambalajlamaya gelir. Doğru ambalajı seçmek çok önemlidir. Makinanın boyutları, ağırlığı, nakliye koşulları gibi birçok faktör dikkate alınmak zorundadır. Kara yolu taşımacılığı deniz taşımacılığına göre büyük farklılıkla gösterir. Ortalama deniz yolu nakliye süresi 25 gündür. Yüksek tuzluluk oranı olan bu ortam doğru ambalajlama yapılmamışsa makinaya ciddi zarar verebilir. Tecrübe ve hizmet kalitesi bu noktada çok önemlidir. Örneğin ahşap sandıklama durumunda kullanılan bütün materyalin uluslararası taşımada kullanılan ağaç düzenlemelerine uygun olmalı. Aksi takdirde makina limanda alıkonabilir.

César Rodríguez, "Birçok müşteri hizmetleri bizden sağlamadıkları için sonrada sorun yaşamış ve pişmanlık duymuşlardır. Bazı durumlarda bizim hizmet bedelimiz yüksek görünse dahi sonradan oluşabilecek risklerin maliyetlerini hesap ettiğinizde aslında hizmetleri bizden almak pahalı değiş tam tersine çok uygun maliyetli olmaktadır. Ağır makinalar söz konusu olduğunda kilit önemdeki konu alanında en iyi olan ciddi bir tedarikçiyle çalışmayı seçmektir çünkü makinayı kaybetmek veya ciddi oranda hasar görme riski yüksektir"

Makina düzgün bir şekilde ambalajlandıktan sonra sıra nakliye firmasını seçmeye gelir. Burada önemli olan konu seçilecek nakliye firmasının gerekli garantileri sunması, doğru sigorta poliçelerinin alınması, doğru ekipman ve açık tanımlı prosedürlerin olmasıdır. Bütün bunlar herhangi bir kaza durumunda oluşabilecek kayıp ve zararları önlemek için gerekli ve çok önemlidir. "Yakın zamanda bizim nakliye teklifimizi reddeden bir müşterimiz satın aldığı enjeksiyon makinası kendi nakliyecisinin nasıl bir damperli kamyonla götürmeye geldiğiniz gördü. Ve sonuçta makina düz bir yolda kamyondan düştü."

MachinePoint sadece ağır makina taşımacılığı konusunda uzman nakliye firmalarıyla çalışır. Uzun bir eleme sürecinden sonra seçtiğimiz bu firmalarla uzun yıllardır çalışıyoruz. Onların bize garanti ettikleri ise kaliteli hizmet, esneklik ve profesyonelliktir. Ayrıca hızlı geri dönüş ve hızla değişen durumlara ayak uydurmaları da olduköa önemli ki ciddi zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Nakliye firmalarımız gerekli olduğu durumlarda kendi bünyemizdeki lojistik departmanına tavsiyelerde bulunur. Çalıştığımız firmalar oldukça büyük makinalar için özel nakliye gerektiğinde ihtiyaç duyulan gondola kamyon, 3 metre yüksekliği olan makinaları taşıyabilen mega tır, open top benzeri özel nakliye ekipmanlarına sahiptir.

Sonuç olarak her şeyi tek bir firmayla halletmek en iyisidir: sökme, paketleme, yükleme, sabitleme, nakliye, ithalat ve tekrar kurulum. Oldukça kompleks makinalardan ve bunların uluslararası taşımacılığından bahsediyoruz. Problemlerin önüne geçmek ya da öngörülemez problemler oluştuğunda onlara gerekli tepkiyi verecek tecrübeye sahip olmak zorundasınız. Eğer bütün sürecin yönetimi tek bir firmada olursa daha iyi bir koordinasyon ve tepki kapasitesiyle sonuç olarak maliyetlerin ve risklerin daha düşük olduğunu görürsünüz.

MachinePoint personeli makinalar sökülüp, yüklenirken fiziki olarak olay yerinde makinaların başında ve oluşabilecek problemlere anında müdahale edecek pozisyondadır.

*Ad:
*İletişim Numarası:
*Firma:
*Email Adres:
*Şehir:
*Ülke:
*Yorumlar:


Bize ulaşın

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com


MachinePoint dünyanın her yerinde