Niepewność na rynkach nowych i używanych maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych

- Aktualności

This is not an official translate. Original version here

Nadzieja w trudnych czasach

Rok 2022 był pełen niepewności i jest ona odczuwalna również w decyzjach inwestycyjnych dotyczących sprzętu przemysłowego.

O ile w ostatnim kwartale 2021 r. zauważalny był brak używanych maszyn na sprzedaż, o tyle na początku 2022 r. tendencja ta uległa zaostrzeniu, a także globalna niestabilność spowodowana obecną sytuacją finansową i wojną na Ukrainie.

Nasi klienci nadal utrzymują wysoki poziom produkcji, napędzany kryzysem Covid, poziom produkcji, który utrzymuje się do dziś.

Sprzedaż nowych maszyn, która w ciągu ostatnich dwóch lat osiągnęła rekordowy poziom, jest dostarczana do miejsc przeznaczenia w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Spodziewamy się, że jak nowe maszyny są wprowadzane do produkcji w tych dniach, więcej używanych maszyn będzie zatem na rynku zwiększenie podaży używanych maszyn.

Wydaje się, że inwestycje w nowe maszyny ustabilizowały się w porównaniu do sprzedaży w poprzednich miesiącach. Jednak zarówno nasi klienci, jak i nasi partnerzy utrzymują pozytywne prognozy na ten 2022.

Na rynku maszyn używanych, obecna niepewność finansowa opóźnia decyzję wielu przemysłowców o pozbyciu się sprzętu, którego już nie potrzebują. Wynikiem tego jest chwilowy niedobór podaży używanych maszyn na rynku, co w połączeniu z wysokim popytem powoduje wzrost cen.

Popyt na używane maszyny pozostaje silny, w wyniku zobowiązania wielu firm do zakupu używanego sprzętu ze względu na niepewność i długi czas realizacji nowych maszyn.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, MachinePoint zachęca naszych klientów do sprzedaży ich nieużywanego sprzętu i zachęcić ich do podjęcia właściwych decyzji poprzez zapewnienie prawidłowej oceny ich sprzętu i poszukiwania poważnych nabywców poza ich obszaru konkurencji. W ten sposób mamy nadzieję zapewnić sprawność w transakcjach i najwyższy profesjonalizm w ruchu maszyn przemysłowych na arenie międzynarodowej.

*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie