Używane maszyna będą zaspokajać popyt na dynamicznie rozwijającym się rynku pleksiglasu

- Historie sukcesów

This is not an official translate. Original version here

osłona twarz

Rynek pleksiglasu przeżywa rozkwit, ponieważ zwiększyła się potrzeba dystansu społecznego i ochrony, a producenci na tym rynku uważają, że taki stan się utrzyma.

Od połowy marca rozpoczął się gwałtowny wzrost popytu na produkcję osłon twarzy. Tradycyjni dostawcy nie byli w stanie zapewnić wystarczającej ilości i doszło do wyścigu w produkcji tego produktu.

Sytuacja rozwijała się dynamicznie w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na przezroczyste akrylowe płyty barierowe. Supermarkety, kawiarnie, restauracje, szkoły... lista jest długa, ponieważ większość firm przyjmowała je do walki z COVID-19, a pracownicy linii frontu i klienci również ich wymagali. Od marca zamówienia wzrosły sześciokrotnie, według producentów z branży.

Linia do wytłaczania arkuszy wymaganych do produkcji bezbarwnych akrylowych płyt barierowych może trwać prawie rok od złożenia zamówienia do produkcji i dostawy, jednak producenci nie mogą tak długo czekać na nową maszynę. To sprawiło, że wielu z nich zwróciło się do rynku maszyn używanych w poszukiwaniu dostępnych natychmiast urządzeń.

Nie wszyscy w branży są przekonani, że boom na plexi przeżyje obecną pandemię i nie wierzą, że rynek jest wystarczająco zrównoważony, aby inwestować w nowe linie. Jest to kolejny powód, dla którego firmy szukają maszyn używanych jako rozwiązanie z ograniczonymi inwestycjami w niepewnych czasach.

MachinePoint niedawno sprzedał kompletną linię do wytłaczania arkuszy, aby pomóc klientowi zaspokoić wzrost popytu na arkusze barierowe. Na około 47 metrów długości, linia wypełniona między 15-20 kontenerów wysyłkowych. Linia znajdująca się w Europie została zdemontowana, zapakowana i jest w drodze do Ameryki.Czasy zmieniają się tak szybko, że transakcja została zrealizowana w rekordowym czasie i praktycznie tak, że ograniczenia w podróży nie pozwoliły kupującemu na osobiste sprawdzenie maszyny. MachinePoint pośredniczył w operacji i prowadził negocjacje między kupującym a sprzedającym i doprowadził do zamknięcia jej w rekordowym czasie z korzyścią dla obu.

Współpraca z OEM była kluczem do udzielenia nabywcy zaufania co do stanu używanej maszyny i pomogła w demontażu i pakowaniu linii do transportu morskiego.
Linie do wyt³aczania arkuszy
*Imię i nazwisko:
*Numer telefonu:
*Nazwa firmy:
*Adres e-mail:
*Miasto:
*Kraj:
*Komentarze:


Skontaktuj się z nami

Head Office - Europe
Parque Tecnológico de Boecillo
Calle Andrés Laguna 9-11
E - 47151 Valladolid
Spain
+34 983 549 900
info@machinepoint.com
Zobacz nasze inne biura »

MachinePoint na świecie