Hakkımızda

Dünya Çapında Premium Kullanılmış Makine Çözümleri ile Endüstrilere Güç Vermek - MachinePoint'a Hoş Geldiniz!


1997 yılından beri MachinePoint olarak müşterilerimizle birlikte çalışıyoruz. Bugün, plastik, ambalaj ve içecek endüstrilerinde kullanılan makine pazarında Avrupa'nın önde gelen şirketiyiz.

Buraya gelene kadar olan yolculuk kolay olmadı, özellikle kaliteli ve hızlı hizmet sunma yeteneğinden yoksun birçok küçük şirketin bulunduğu parçalanmış bir pazarda. Makine yatırımı ciddi zorluklar içeriyor, bu nedenle ilişkili riskleri azaltmak önemlidir.

Amacımız, bu alandaki profesyonelliği ve standartları yükseltmek olmuştur. Yıllar içinde uluslararası düzeyde geniş bir tedarikçi ağı kurduk ve sıkı bir iş denetim süreci uyguladık, bu da bizi küresel bir referans konumuna getirdi.

MachinePoint olarak sadece geniş bir kullanılmış ekipman yelpazesi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda süreç boyunca kişiselleştirilmiş, hızlı ve verimli destek sağlıyoruz. Kullanılmış ekipmanla başlangıç yatırımını azaltmak isteyen bir girişimci ya da hız ve risk azaltma arayışında olan bir şirket olun, her adımda rehberlik ederek yardımcı olmaya buradayız.

Uluslararası varlığımız, deneyimimiz ve detaylı iş yaklaşımımız güvenli işlemler garantisi sağlar ve gereksiz sorunlardan kaçınmamıza yardımcı olur. Uzmanlık ve mükemmelliğe adanmış profesyonellerimiz sayesinde, kullanılmış ekipman ticaret endüstrisinde standartları yükselttiğimiz için gurur duyuyoruz.

Fark yaratmanın anahtarı olduğuna inandığımız için uzmanlaşmayı tercih ettik. Ambalaj, plastik ve içecek sektörlerine odaklandık. Ekibimiz, plastik film ekstrüzyonu ve işleme, tüp, hortum ve profil üretimi (hem sert hem de esnek), PET perform ve şişe üretimi, karbonatlı ve su içeceği dolum hatları, tek kullanımlık ambalajlar, süt ürünleri, kompaundlama ve termoplastik geri dönüşüm gibi en son teknolojilere hakimdir.

MachinePoint olarak, zor olanı kolay hale getirdik. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uyum sağlar ve bizi diğerlerinden farklı kılan istisnai hizmet sunarız.TARİHİMİZMachinePoint'un tarihi, kurucu bir grup girişimcinin azmi ve girişimci vizyonunun canlı bir tanığıdır. Şirket, 1997 yılında, plastik ve ambalaj endüstrileri için kullanılmış makine pazarında çözümler sunmaya odaklanarak kuruldu.

O dönemde internet toplumun tüm kesimlerinde yayılıyordu ve bu girişimciler, ikinci el makine alıcılarını ve satıcılarını verimli ve şeffaf bir şekilde bağlayabilecekleri dijital bir platform yaratabileceklerini fark etti.

MachinePoint bu pazar üzerine odaklandı, uzmanlaştı ve sağlam bir itibar inşa etti. Afrika, Asya, Doğu Avrupa, Kuzey Amerika ve Latin Amerika'ya ticari ofisler açarak dünya çapında müşterilere hizmet verebilecek konuma geldi.MachinePoint büyümeye başladıkça, teknoloji, lojistik ve pazarlama gibi önemli alanlarda uzmanlaşmış profesyonellerden oluşan bir ekip oluşturuldu.Bugün, MachinePoint güçlü ve geleceğe odaklanan bir şirkettir. 10 farklı ülkeden 40'ı aşkın çalışanımız bulunmaktadır ve kararlılık ve açık bir vizyonla, hayallerin gerçeğe dönüşebileceğini kanıtladık.

Beraber oluşturduğumuz eşsiz bir şirket olduk. Sadece makine ticareti yapmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın herhangi bir yerine makine sökme, paketleme, taşıma ve montaj hizmetleri sunuyoruz. Başarıda mükemmelliğimiz öne çıkmıştır.

MachinePoint olarak, plastik, ambalaj ve içecek endüstrilerinin büyümesine ve başarısına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Yeni teknolojilere uyum sağlayarak ve müşterilerimize zor olanı kolay hale getirerek geleceğe bakıyoruz. Onlarca yıldır olduğu gibi müşterilerimiz bize güvenmeye devam edebilsin diye çabalıyoruz.MACHINEPOINT'İN MİLENYUMLARI1997 – MachinePoint kuruldu

1999 – MachinePoint projesini ilerletmek için sermaye arayışı

2000 – Warburg Pincus, bir risk sermayesi şirketi tarafından yapılan yatırım sayesinde uluslararası genişleme. Avrupa çapında genişleme ve operasyon ve hizmetlerin dünya çapında genişlemesi

2002 – İş modeli, yalnızca bir pazaryeri değil aracı şirket olacak şekilde genişletildi

2003 – MachinePoint özel bir şirket oldu ve iş modelinde değişiklik yapıldı

2004 – MachinePoint büyümeye başladı ve içecek ve süt ürünleri bölümü kuruldu

2009 – Hindistan ve Kuzey Afrika'da süren uluslararası genişleme

2010 – Asya'ya genişlemek için önemli bir ülke olan Türkiye'de ticari ofis açıldı

2010 – İlk tam teslimatı Afrika'ya yapıldı

2011 – Meksika'da temsilcilik açılarak uluslararası pazar genişlemesi arttırıldı

2014 – MachinePoint Kenya ve Arjantin, Peru ve Kolombiya gibi Latin Amerika ülkelerindeki genişlemesini sürdürdü

2016 – Güneydoğu Asya'daki fuar ve pazarlarda yer alma

2017 – İçecek endüstrisi için mühendislik ve tam tesis hizmetleri sunuldu

2017 – Büyüyen ekibi karşılamak için Valladolid'deki ofis genişletildi

2017 – Yeni kurumsal kimlik tanıtıldı

2018 – MachinePoint, kullanılmış makine ticaret endüstrisinde 20 yıl başarısıyla kutlama yaptı

2020 – Mühendislik ekibi, Tayland'da tam bir tesis kurdu

2020 – Asya kıtası için ticari ekip kuruldu

2020 – MachinePoint, COVID'e uyum sağlayarak çalışanlarını uzaktan çalışmaya geçirdi

2021 – Amerika kıtası için ekip oluşturuldu

2021 – COVID arasından sonra uluslararası fuarlarda yer alma yeniden başladı

2022 – MachinePoint K fuarında büyük başarı elde etti ve kullanılmış ekipman yönetimi için tercih edilen şirket olarak konumlandı.

Danışmanlığa mı ihtiyacınız var?


Sizi kullanılmış makinelerin uluslararası, değişken ve karmaşık bir ortamda alım satım sürecinin tamamı boyunca yönlendireceğiz. Satış, lojistik, hukuk ve pazarlama ekiplerimiz, işlemi kolay ve riskten uzak bir hale getirmek için süreç boyunca sizinle birlikte olacak.


Adı ve Soyadı *
Lütfen adınızı girin
İletişim Telefonu *
Lütfen iletişim numaranızı girin
Şirket *
Lütfen şirket adınızı girin
E-posta adresi *
Lütfen doğru bir e -posta adresi girin
Şehir *
Lütfen şehrinizi girin
Ülke *
Lütfen ülkenizi girin
Yorumlar *
Lütfen yorumlarınızı girin
Devam etmek için Kişisel Veri İşleme Politikasını kabul etmelisiniz.