O nas

Wzmacnianie przemysłu na świecie dzięki rozwiązaniom premium w zakresie maszyn używanych - Witamy w MachinePoint!


MachinePoint istnieje od 1997 roku. Od tego czasu zostaliśmy wiodącą europejską firmą na rynku skupu i sprzedaży używanych maszyn w branży tworzyw sztucznych, opakowań i napojów.

Droga do tego miejsca nie była łatwa, rynek jest pełen małych firm, które nie są w stanie zapewnić wysokiej jakości usług. Inwestycje w maszyny wiążą się z poważnymi wyzwaniami, więc ograniczenie związanego z nimi ryzyka staje się kluczowe.

Od samego początku istnienia firmy, naszym głównym celem było zapewnianie usług wysokiej jakości i nieustanne podnoszenie standardów. Z biegiem lat stworzyliśmy rozległą sieć międzynarodowych dostawców oraz rygorystyczny proces biznesowy, który doprowadził nas do pozycji firmy o zasięgu światowym.

Od samego początku istnienia firmy, naszym głównym celem było zapewnianie usług wysokiej jakości i nieustanne podnoszenie standardów. Z biegiem lat stworzyliśmy rozległą sieć międzynarodowych dostawców oraz rygorystyczny proces biznesowy, który doprowadził nas do pozycji firmy o zasięgu światowym.

W MachinePoint oferujemy nie tylko szeroką gamę używanych maszyn, ale także zapewniamy spersonalizowane, szybkie i skuteczne wsparcie w procesie zakupu i sprzedaży. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą z ograniczonym budżetem, czy też firmą dla której czas jest najważniejszy, zapewnimy Ci nasze wspracie i pomoc na każdym etapie procesu.

Nasza obecność na rynkach międzynarodowych, doświadczenie i kompleksowe podejście do biznesu zapewniają bezpieczne transakcje i pozwalają uniknąć niepotrzebnych problemów. Z dumą możemy powiedzieć, że podnieśliśmy standardy w branży handlu używanym sprzętem dzięki naszym profesjonalistom zorientowanym na rozwój.

Zdecydowaliśmy się na specjalizację, ponieważ mocno wierzymy, że jest to klucz do wyróżnienia się. Skupiliśmy się na sektorach napojów, opakowań i tworzyw sztucznych. Nasz zespół jest wysoko wykwalifikowany w zakresie najnowocześniejszych technologii, takich jak wytłaczanie i przetwarzanie folii, produkcja sztywnych i elastycznych rur, węży i profili, produkcja preform i butelek PET, linie do napełniania napojów gazowanych i wody, opakowania jednorazowe, nabiał, compounding i recykling tworzyw sztucznych.

W MachinePoint udało nam się uczynić trudne łatwym, dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów i oferujemy wyjątkową obsługę, która czyni nas wyjątkowymi.Nasza historiaHistoria MachinePoint jest dowodem wytrwałości i wizji grupy przedsiębiorców. W 1997 roku firma została założona z naciskiem na dostarczanie rozwiązań w zakresie używanych maszyn dla przemysłu tworzyw sztucznych i opakowań.

W czasie gdy Internet stawał się coraz bardziej popularny, stworzyli platformę cyfrową, która połączyła kupujących i sprzedających używane maszyny w wydajny i przejrzysty sposób.

MachinePoint skupił się na tym rynku, co pozwoliło im się wyspecjalizować i zbudować solidną reputację.Z czasem powstały biura sprzedaży w Afryce, Azji, Europie Wschodniej, Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej, co pozwoliło nam obsługiwać klientów na całym świecie.

W miarę jak MachinePoint zaczął się rozwijać, zespół powiększył się o specjalistów w kluczowych obszarach, takich jak technologia, logistyka i marketing.

Dziś MachinePoint jest firmą z dużymi perspektywami. Zatrudniamy ponad 40 pracowników 10 narodowości i pokazaliśmy, że dzięki determinacji i jasnej wizji marzenia mogą stać się rzeczywistością.

Razem stworzyliśmy wyjątkową firmę, która zajmuje się nie tylko handlem maszynami, ale również oferuje usługi demontażu, pakowania, transportu i uruchamiania maszyn na całym świecie. Naszym znakiem rozpoznawczym stała się jakość realizacji usług.

W MachinePoint stawiamy na rozwój i sukces branży tworzyw sztucznych, opakowań i napojów. Patrzymy w przyszłość, dostosowując się do nowych technologii i pomagamy naszym klientom sprostać trudnym zadaniom, aby nadal obdarzali nas zaufaniem, tak jak robili to przez te wszystkie lata.WYDARZENIA KLUCZOWE W HISTORII MACHINEPOINT1997 - Powstaje MachinePoint

1999 - Szukamy kapitału, aby rozwinąć projekt MachinePoint.

2000 - Warburg Pincus, firma venture capital, inwestuje w MachinePoint. Ekspansja na Europę oraz rozszerzenie działalności i usług na skalę globalną.

2002 - Rozszerzenie modelu biznesowego, aby przekształcić się w firmę brokerską, a nie tylko platformę rynkową.

2003 - MachinePoint uzyskuje status spółki prywatnej i następuje zmiana modelu biznesowego.

2004 - MachinePoint ciągle się rozwija i ugruntowuje swoją pozycję na rynku.

2006 - Obszar działalności zostaje rozszerzony o dział napojów i nabiału.

2009 - Dalsza ekspansja międzynarodowa w Indiach i Afryce Północnej

2010 - Otwarcie biura sprzedaży w Turcji, kluczowym kraju w ekspansji na rynki azjatyckie.

2010 - Wyposażenie pierwszego kompletnego zakładu w Afryce.

2011 - Ekspansja na rynki międzynarodowe z przedstawicielstwem w Meksyku.

2014 - MachinePoint rozpoczyna ekspansję w Kenii i krajach Ameryki Łacińskiej, takich jak Argentyna, Peru i Kolumbia.

2016 - MachinePoint rozpoczyna brać udział w targach i rynkach w Azji Południowo-Wschodniej.

2017 - MachinePoint rozpoczyna świadczenie usług inżynieryjnych i kompletnych instalacji dla przemysłu napojów.

2017 - Rozbudowa biura w Valladolid, nasz zespół powiększa się.

2017 - Powstaje nowe logo firmy.

2018 - MachinePoint świętuje 20 lat istnienia.

2020 - Zespół inżynierów buduje kompletny zakład w Tajlandii

2020 - Powstaje zespół sprzedaży na Azję

2020 - MachinePoint dostosowuje się do COVID, przenosząc pracowników do pracy zdalnej

2021 - Utworzenie zespołu na kontynencie amerykańskim

2021 - Po przerwie związanej z pandemią COVID-19 wracamy na międzynarodowe targi branżowe.

2022 - Sukces na targach K, który sprawia, że MachinePoint staje się preferowaną firmą w branży używanych maszyn.

Potrzebujesz porady?


Poprowadzimy Cię przez cały proces kupna i sprzedaży maszyn używanych w zmieniającym się i złożonym środowisku międzynarodowym. Nasze zespoły ds. sprzedaży, logistyki, prawa i marketingu będą Ci towarzyszyć przez cały proces, aby był on łatwy i wolny od ryzyka.


Imię i nazwisko *
Wprowadź swoje imię i nazwisko
Telefon kontaktowy *
Wprowadź swój numer kontaktowy
Firma *
Wprowadź nazwę swojej firmy
Adres e-mail *
Wprowadź poprawny adres e -mail
Miasto *
Wprowadź swoje miasto
Kraj *
Wprowadź swój kraj
Uwagi *
Wprowadź swoje komentarze
Aby kontynuować musisz zaakceptować Politykę przetwarzania danych osobowych.