Sıkça Sorulan Sorular

İşte en sık sorulan sorulardan bazıları. Sorunuzun cevabını bulamazsanız, lütfen telefon veya e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin.

MachinePoint Hakkında

Plastik ve içecek endüstrileri için Avrupa markalı kullanılmış makinelerin en büyük tüccarıyız.
Kullanılmış makineleri satan ve satın alan 20 yılı aşkın bir süredir, işlemleri güvenli ve profesyonel hale getiren bir prosedür oluşturmanın yanı sıra platformumuz aracılığıyla satışa sunulan en iyi makineleri getirmekten gurur duyuyoruz.
Şu anda kilit pazarlarımıza hizmet etmek için dünyanın farklı yerlerinde bulunan 40'tan fazla kişiden oluşan bir ekibiz. MachinePoint satış, pazarlama, lojistik ve hukuk ekiplerine ayrılmıştır. Her ekip, müşterileri alım veya satım süreci boyunca değerlendirir.

POINT, MachinePoint'in ekibini ikinci el makine ve mühendislik hizmetlerinin alım ve satımında liderliği korumak için hareket ettiren değerleri tanımlar: profesyonellik, mülkiyet, bütünlük, tarafsızlık ve güvenilirlik.

Biz tüccarız, broker değiliz. Bu, komisyon üzerinde çalışmadığımız, ancak kullanılmış makineleri kendimiz alıp sattığımız anlamına gelir: makineyi satıcıdan alıp alıcıya satıyoruz. İşlem, Alıcı ve MachinePoint ile Satıcı ve MachinePoint arasındadır. Bu, her iki taraf için de daha fazla güvenliği garanti eder, çünkü doğrudan ve sadece sektörde 20 yılı aşkın referansı olan saygın ve finansal olarak sağlam bir şirket olan MachinePoint ile ilgilenecektir.

Bir müşteri MachinePoint ile temasa geçtiğinde, tüm satın alma ve satış sürecinde onları yönlendirecek bir İşletme Yöneticisi atanacaktır. Bu şekilde, ihtiyaç duyduğunuzda size yardımcı olmak için kuruluşumuz içinde ana irtibat noktanız olacaktır.

Farklı şirket ekipleri İşletme Yöneticilerini destekler ve değerlendirir: pazarlama, lojistik, yasal ve finansal. Hem alıcı hem de satıcı projeleri sırasında bu diğer ekiplerle iletişim kurabilir.

MachinePoint kullanılmış makineleri uluslararası olarak tanıtır ve çoğu durumda farklı ülkelerden ve dillerden insanlar dahil olur. MachinePoint, kullanılmış makine projelerini koordine etmek için yapılandırılmış ve metodik bir yaklaşıma sahiptir. CRM'miz, müşterinin bilgi talebinde bulunduğu andan makinenin nihai varış noktasına nihai teslimine kadar projeyi izlememizi ve farklı ülkelerden, hukuk ekibinden ve lojistik ekibinden satıcıları koordine etmemizi sağlar. başarılı bir işlemi tamamlamak için kimler gereklidir.

Ekibimiz coğrafi olarak farklı ülkelerde ve kıtalarda dağılmış olmasına rağmen Genel Merkezimiz İspanya, Avrupa'dadır. Lütfen dünyadaki tüm konumlarımıza bakın.

Biz yenilikçi bir şirketiz ve yıllardır uzaktan çalışmayı teşvik ediyoruz. Bu, ana pazarlarımıza daha yakın olmamızı sağladığı için çalışanlarımız ve müşterilerimiz için faydalıdır. Dünya çapında delokalize olmuş bir ekibi yönetmek için gerekli teknolojilere yatırım yaptık.

MachinePoint, önemli coğrafi bölgelerde sürekli olarak yeni satış ofisleri açıyor.

Bugün 80'den fazla ülkede makine sattık. Satış ekibimiz sektör ve coğrafyada uzmanlaşmıştır ve farklı dillerde çalışmaya hazırdır.

İşimiz, bir ülkeden diğerine fazla makine alım ve satımı yoluyla doğası gereği uluslararasıdır. Rekabet avantajı için, müşteriler çoğunlukla kullanılan ekipmanlarını yerel pazarlarının dışında satmayı tercih ederler. Bu yüzden kendimizi hiçbir zaman tek bir pazarla sınırlandırmadık. Başladığımızdan beri dünyayı her zaman pazarımız olarak gördük.

Ancak, sadece belirli bir takım ve stratejiyle pazara girebiliriz. Yaklaşımımız, girmek istediğimiz pazarlardaki yerel tabanlı çalışanlara, pazarlama ve ürün yöneticilerinin güçlü desteği ile yatırım yapmaktır.

Ekibimiz çok kültürlü ve çok dilli, ekibimizde 20'den fazla milliyet var. Müşterilerimize çeşitli dillerde hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

Web sitemiz şu anda 8 dilde kullanılabilir: İngilizce , İspanyolca, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Türkçe, Rusça ve Lehçe.

Dil Seçin

Makinenizi MachinePoint aracılığıyla satın alma

İhtiyaçlarınız için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz ( user@machinepoint.com) veya şu anda hangi makinelerin mevcut olduğunu görmek için envanterimizde arama yapın:www.machinepoint.com, lütfen bölüme bakınız Kullanılmış bir makineyi MachinePoint web sitesinden nasıl arayabilirim?

Alternatif olarak, ofislerimizden birini arayabilir ve bir İşletme Müdürü ile konuşabilirsiniz Uluslararası konumlarımızı burada görün.

Lütfen ihtiyaçlarınızı ayrıntılı olarak tanımlayın: ihtiyacınız olan şey, satın alma süresi ve bütçe; böylece sizin için doğru makineleri seçebiliriz. Kullanılmış makineler her zaman gelir ve gider, bu nedenle fırsatları kaçırmamak için istediğiniz teslimat süresini doğru bir şekilde tanımlamanız önemlidir. Sadece bilgi arıyorsanız veya daha sonraki bir tarihte satın almak istiyorsanız, lütfen ekibimize haber verin, böylece sizi makine uyarılarımıza abone olabilirler, böylece satılık ikinci el makinelerin yeni fırsatlarından haberdar olursunuz.

Envanterimizde arama yapmak için makine türüne, markaya göre veya her sayfanın üst kısmında bulunan MachinePoint'in arama motorunu kullanarak arama yapabilirsiniz.

Makine tipine göre arama yaparsanız, 3 farklı makine tipine kadar seviye açan 12 ana kategoriniz vardır. Üst menüde “Satılık Makineler” yazdığı 12 ana kategoride ve ayrıca ana sayfada arama yapabilirsiniz.

Sol tarafta ekstra kategorilere sahip bir makine listesine yönlendirileceksiniz. MachinePoint 200'den fazla farklı makine türü satmaktadır.

Makine listemizde, makine markasını ve modelini ve iki ana teknik özelliği görebilirsiniz.
Kullanılmış makine listesi

Arama motorumuzu her sayfanın üstünde bulabilirsiniz. Bu, size arama kelimelerinizle eşleşen sonuçların bir listesini gösterecek tahmini bir arama motorudur. Metni tıkladığınızda, bu ölçütlerle eşleşen sayfaya yönlendirilirsiniz.

Aradığınızı bulamıyorsanız veya sol ve üst menülerdeki sabit kategorileri kullanıyorsanız lütfen farklı eş anlamlılar yazmayı deneyin.
Kullanılmış makine ara

Bir makine seçtikten sonra, resimleri, videoları ve tüm teknik verileri görebileceğiniz makine sayfası açıklamasına girersiniz. Yazdır alt kısmına basarak rahatınız için tüm bu bilgileri içeren bir pdf yazdırabilirsiniz.

Kullanılmış makine özelliklerini yazdırma

Makine hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen “Makine Fiyatı Sor” düğmesine basın ve gerekli tüm verileri doldurun. Lütfen makine hakkında aklınıza gelebilecek diğer tüm soruları da ekleyin. MachinePoint'in ekibi kısa süre içinde bir yanıtla yeniden iletişime geçecektir. Bize ihtiyaçlarınızın tam ayrıntılarını vermeyi unutmayın: ne aradığınızı, ihtiyaç duyduğunuzda ve mümkünse bütçenizi.
Kullanılmış makine hakkında daha fazla bilgi

Makineler her gün pazara girmektedir. Envanterimiz sürekli yeni fırsatlarla besleniyor. İhtiyacınız olanı bulamazsanız, bize ihtiyaçlarınızla birlikte yazın ve sizi yeni makinelerle güncel tutmak için makine uyarımıza abone olacağız.


Makine Haber Bülteni formu

 • En iyi kullanılmış makinelere tek bir platformda erişim : yalnızca kullanılmış makine pazarında değerini koruyan belirli türdeki makineleri teşvik ediyoruz

 • “Fabrikadan fabrikaya” makineleri . Kullandığımız makinelerin çoğu fabrikalarda ve çalışır durumda. Alıcılar, orijinal hataları gizleyebilecek herhangi bir yenileme onarımı olmadan orijinal hallerinde çalıştıklarını görebilirler.

  Bir makineyi orijinal konumunda izlemek, makineye nasıl işlendiği ve bakımının yapıldığı konusunda harika bir bakış açısı sağlar. Makineyi çalıştıran teknisyenlerle konuşabileceksiniz ve son ürünün kalitesini görebileceksiniz.

  Kullanılmış makinelerin büyük çoğunluğu garanti olmadan geldiğinden, satın aldığınız makineyi iyi bir şekilde anlamanın en iyi yolu olduğuna inanıyoruz. Ekipmanlarının gerçek kalitesini ve geçmişini anlamakta zorlandığımız için, makineleri depolayan bayilerle çalışmaktan kaçınırız.


 • Güvenli ve profesyonel kullanılmış makine işlemleri . Şeffaflık, sahtekarlık önleme sistemleri, yasal sözleşmelerle desteklenen denetlenmiş alım satım işlemleri, işlemleri sorunsuz ve güvenli hale getirmeyi amaçlayan tüm tarafları koruyacaktır.


 • Paranız güvende olacak! Makineyi orijinal satıcıdan değil doğrudan MachinePoint'ten satın alacaksınız. 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren kayıtlı bir şirketiz ve talep edebileceğiniz her türlü bilgiyi size sağlayabiliriz. Bize yaptığınız tüm para yatırma ve ödemeler, tüm satın alma işlemlerini detaylandıracak bir satın alma sözleşmesi ile korunacaktır.


 • Özel sigorta! Sigorta poliçemiz, yeni makine ele alındığında aynı makinenin değerinin% 75'ine kadar olduğu kullanılmış makine operasyonlarını kapsayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bir veya daha fazla kamyondan, ara depodan gelen sevkiyatları ve demontajdan makinenin teslimatına kadar tüm riskleri kapsar. Bunlar sadece "yolculuğu" ve operasyonun diğer risklerini kapsamadığından geleneksel bir taşıma sigortası değildir. Nakliye sigortası poliçelerinin çoğu kullanılmış ekipmanı içermez. Sigortacı ile birlikte MachinePoint tarafından verilen sertifika, MachinePoint müşterilerine doğru sigortalı olma ve aracısız sigortanın doğrudan faydalanıcısı olmalarını, ancak MachinePoint'in desteğiyle mali riski de önler.
  Daha da önemlisi, bir iddia durumunda müşteriye tavsiyede bulunan bir lojistik ekibine ve kullanılmış endüstriyel makinelerde uzmanlaşmış bir sigorta şirketine ve dünyanın herhangi bir yerine cevap vermek için yeterli bir uzman ağına sahip olmaktır.

 • Alıcılar söküm, yükleme ve lojistik hizmetlerimizi kullanabilirler. Ekibimiz tüm söküm ve yüklemeyi kişisel olarak denetleyebilir. Size tam bir rapor gönderecekler ve ayrıca sökme ve yükleme sırasında gerçek zamanlı görüşmeler ve videolar da alabilirsiniz. Deneyimlerimiz ve yerel uzman şirketlerden oluşan yerel ağımız, bu hizmetleri MachinePoint aracılığıyla sözleşme yaparken alıcılar için riski ve zamanı azaltır.


 • Ücretsiz yasal değerlendirme. Yasal ekibimiz, prosedürleri dışa aktarma ve içe aktarma, karmaşık finansal işlemler ve zor durumları çözme konusunda değerlendirebilir.

 • Tarafsız değerlendirme. Bir markayı diğerine tanıtmak konusunda çıkar çatışması olmayan tüm makine markalarıyla çalışıyoruz. Ayrıca makinelere sahip değiliz, bu nedenle bir makineden diğerine herhangi bir finansal ilgimiz yok. Amacımız, alıcılarımıza ihtiyaçlarına göre en iyi makineleri sunmaktır.

Makale: Fabrikadan fabrikaya ikinci el makine satın almanın faydaları

MachinePoint'in makinesi yok, biz takas ediyoruz!

Siz ve satıcı arasındaki tüm operasyona aracılık edeceğiz. Bir makine satın almaya karar verdiğinizde, satıcıdan satın alıp size satacağız, böylece yalnızca MachinePoint ile ilgilenecek ve makineyi bizden satın alacaksınız.

Bilgi için MachinePoint ile iletişim kurduktan sonra, size bir İşletme Yöneticisi atanacaktır. Ekibimiz teknoloji ve konum konusunda uzmanlaşmıştır ve mümkün olduğunca anadilinizde size katılmaya çalışacağız.

Fiyat ve tüm bilgiler size e-posta ile gönderilecektir. Başka sorularınız varsa doğrudan İşletme Yöneticinize sorabilirsiniz.
Zaman önemlidir! Kullanılmış makinelerden bahsettiğimizi lütfen unutmayın! Her makine çok spesifiktir ve kullanılmış makinelerin tedariki sınırlıdır ve sürekli olarak değişir. Eğer ilgileniyorsanız hızlı hareket edin.

Aradığınızı bulamıyorsak, en son kullanılan makine fırsatlarını ilk öğrenen siz olabilmeniz için lütfen makine uyarımızın üzerine konulmasını isteyin.

Size uygun bir makine bulduğunuzda, kişisel olarak incelemenizi öneririz.

Bakınız buraya bizim tam satın alma süreci.

MachinePont aracılık ettiğimiz makineler üzerinde garanti vermez. Biz esas olarak fabrikadan fabrikaya makineleri satmak, böylece alıcılar orijinal konumlarında çalışan makineleri görebiliyor. Bu, alıcıların makinenin nereden geldiğini iyi anlamasına yardımcı olur. Bir fabrikayı ziyaret etmek size sadece makine hakkında bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda işletmekte olan insanlar, bakımının nasıl yapıldığı vb. Hakkında da bilgi verir.

Ayrıca alıcılara, satın almadan önce ekipmanı her zaman kişisel olarak incelemelerini öneririz.

Makineyi söküp takmak için profesyonel bir ekip almak da önemlidir.

Ayrıca, MachinePoint istendiğinde profesyonel denetimler ve değerlendirmeler düzenleyebilir.

Kullanılmış makineleri fabrikadan fabrikaya satın almanın faydaları

Makinenin ne zaman kullanılabilir olduğuna bağlıdır. Makinenin ne zaman piyasaya çıkacağını MachinePoint'in makine açıklamasında görebilirsiniz. Kullanılabilir olduğunda, konuma ve nihai varış yerine bağlıdır, ayrıca nakliye süresinin de dikkate alınması gerekir. Her proje farklıdır ve MachinePoint ekibi tarafından duruma göre değerlendirilmelidir.

Sadece en iyi markaların ikinci el makineleri, özellikle uluslararası ticaret için, kullanılmış makine pazarında değeri korur. MachinePoint ağırlıklı olarak en iyi Avrupa makine markalarını satmaktadır. Bununla birlikte, bazı Amerikan ve Asya markalarıyla da çalışıyoruz. Makinelerimizin büyük çoğunluğu, kullanılmış makine temini için geleneksel pazarımız olan Avrupa'da bulunmaktadır. Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki çokuluslu şirketlerden makineler de tedarik ediyoruz, bu yüzden Amerika, Asya ve Afrika'da da makineler bulacaksınız.

Hayır, bize komisyon ödemek zorunda değilsiniz. MachinePoint, makineyi satın alma sözleşmesinde belirlenen fiyattan satacaktır.

Tüm işlemler sizinle MachinePoint arasında yapılacaktır. Bu, yalnızca MachinePoint ile ilgileneceğiniz için sizin için finansal riski azaltır.

MachinePoint ödeyecek ve bizden satın alacaksınız, doğrudan satıcıdan değil. Biz son 20 yıldır her yıl 200'den fazla satış işlemleri yaptık ve pazarda büyük bir üne sahip. Güven, beş ana şirket değerimizden biridir.

MachinePoint bir antifraud programı uygulamıştır; Daha fazla bilgi bulun buraya.

MachinePoint bu hizmetleri sizin için düzenleyebilir. Lütfen teklifler için İşletme Müdürünüze danışın, lojistik ekibimiz bunları sizin için hazırlayacaktır.

Endüstriyel ekipmanın sökülmesi, paketlenmesi ve taşınması karmaşık olabilir. MachinePoint, bu hizmetleri sağlamak için uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Tekliflerimiz rekabetçi ve MachinePoint personeli sökme ve yükleme işlemini bizzat denetleyecek ve size resimler ve videolar içeren tam bir rapor gönderecek.
Makinenin yeni konumuna başarılı bir şekilde başlatılması için doğru şekilde sökülmesi gerekir.
Paketleme, nakliye sırasında bir kaza meydana gelirse makinelere verilen hasar riskini doğru bir şekilde azaltır.

Kullanılmış makine piyasa fiyatı çoğunlukla mevcut andaki talep ve taleplerle belirlenir. Kalite ve fiyat arasında yüksek bir korelasyon vardır. Pazarlıkların bulunması kolay değildir, ancak her zaman kullanılmış makine uyarımıza abone olabilirsiniz ve piyasaya bir göz atın.

Alternatif olarak, ekibimize bütçeniz için ne alabileceğinizi sorabilirsiniz ve size mevcut alternatifler hakkında bilgi verecektir. user@machinepoint.com

MachinePoint'in ekipmanı global olarak taşıma konusunda uzmanlaştığını unutmayın. Kullanılmış makinelerimizin çoğu seçilmiştir çünkü piyasada uluslararası yer değiştirme için onları ilginç kılan bir değer bulundururlar. Nakliye pahalı olduğundan, ucuz köpürme makineleri genellikle yerel bir satış için daha uygundur.

Evet, ihtiyaçlarınıza ve zamanlamanıza en uygun makineleri önerebilir ve size maliyet tahmini de verebiliriz.

Abone olmak İkinci el makine bülteni satışa sunulan ikinci makineler hakkında bilgi sahibi olmak.

Makinenizi MachinePoint ile satmak


 • Satıcılar, uzman platformumuz aracılığıyla İnternet üzerinden küresel bir alıcı ağına anında görünürlük elde eder . Son derece uluslararası faaliyetlerimizde İnternet, diğer geleneksel pazarlama araçlarının maliyetine kıyasla bize çok sayıda pazarda mevcut olmanın ekonomik bir yolunu sunan anahtar aracımızdır. Dahası, çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlamaya yaptığımız önemli yatırım, makineleri tanıtırken lider oluyor ve bu da satıcı için verimlilik anlamına geliyor.


 • Rakip alanınızın dışında satış yapın . Küresel tanıtımımız, rekabet bölgenizin dışında satış yapmanın avantajlarından yararlanmaktadır.


 • Sorunsuzca satış yapın . MachinePoint, alıcılarla yapılan tüm hizmet ve pazarlıklarla ilgilenir. Yalnızca ciddi alıcılar satıcılara sunulur. Ekibimiz tüm dil ve kültürel engellerle ilgilenir ve rekabet bölgenizin dışında bir promosyon tanımlar.


 • Nakit ödeme alın . Herhangi bir akreditif veya diğer karmaşık ödeme yöntemleri ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. MachinePoint makineyi doğrudan sizden satın alacak ve daha sonra alıcıya satacaktır. Bu, doğrudan ve yalnızca MachinePoint ile ilgilenecekleri için sizin için kolaylaştıracaktır.


 • Güvenlik . MachinePoint, kullanılmış makine pazarını profesyonelleştirmeyi başardı ve alıcılar ve satıcılar için operasyonlarda büyük miktarda güvenlik ve profesyonellik sağladı. Şirket prosedürlerimizde bir sahtecilikle mücadele süreci uyguladık.Lütfen MachinePoint satış sürecine bakın buraya.

Kolaydır, satılık ekipmanınızın ayrıntıları ile bulunduğunuz yere en yakın ofisimizle iletişime geçin veya bize doğrudan e-posta gönderin: user@machinepoint.com. Ekibimiz, mevcut makinenizin mevcut piyasa fiyatı ve talebi hakkında size bir tahmin verebilir.

Resimler ve videolar da dahil olmak üzere, ekipmanınız hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi vermeniz önemlidir.

Alternatif olarak, satışlarımızı doldurabilirsiniz iletişim talebi Web sitemizde:

Kullanılmış makineleri MachinePoint aracılığıyla satmak

MachinePoint, makinenizi farklı kanallar üzerinden tanıtacaktır: ilk olarak sizinkine benzer bir makine talep eden sıcak alıcılara, daha sonra web sitemiz, kişisel e-postalar, ticaret fuarları ve bağlı kuruluş ağımız aracılığıyla genel pazara. Ayrıca, temaslarımız arasında aktif olarak bir alıcı arayarak belirli makineler için tanıtımımızda daha agresif olabiliriz.

Lütfen MachinePoint kullanılmış makine satış sürecine bakın buraya.

Bu büyük ölçüde satmaya çalıştığınız makineye ve pazardaki talebe bağlıdır. Ayrıca, zor yerler ulaşım ve denetim ziyaretleri için daha az çekici ve daha pahalı olduğu için, nerede bulunduğunu da hesaba katmalıyız. Son olarak, fiyatın doğru seviyede olması gerekir.

Aşırı yüksek bir başlangıç ​​fiyatı, bir makinenin uzun süre satılmamasına neden olabilir ve makineyi geçen her gün daha az değerinde olduğunu unutmayın. MachinePoint, makine satıcılarını adil piyasa fiyatları üzerinden değerlendirir. Makine kullanılan pazar için çok cazip olsa bile, gerçekçi olmayan yüksek fiyat teklifleriyle uğraşmamayı tercih ediyoruz. Kullanılan pazarda verimliliği korumak için, makineler doğru adil piyasa değerinde ilan edilmelidir. Potansiyel alıcıların neredeyse her zaman yüksek fiyat gerçekçi olmayan tekliflerle ertelendiğini unutmayın. Makineleriniz aşırı fiyatlandırılırsa, makinelerinizle ilgilenebilecek potansiyel alıcılar neredeyse kesinlikle piyasaya diğer teklifler için bakmaya devam edecek veya hatta yeni makineler satın almanın daha mantıklı olduğuna karar verecektir. Makineleriniz kullanılan pazarda doğru fiyatlandırılıncaya kadar satmayacaktır.

Diğer her şey gibi, kullanılmış makinelerin fiyatı da teklif ve talebe göre belirlenir. MachinePoint makineleriniz için ücretsiz bir fiyat teklifi verebilir. Sektöre bağlı olarak, teknolojik değişimler, markalar vb. Makineler az çok ikinci el makine pazarlarında değerlerini korumaktadır. Fiyat ile makineyi satmak için geçen süre arasında güçlü bir korelasyon vardır.

Pazarlama ekibimiz farklı çevrimiçi ve çevrimdışı promosyon araçları kullanmaktadır. Her ay 2000'den fazla satın alma talebi alıyoruz. Önemli, şu anda makine satın almak isteyen potansiyel alıcı veritabanımızdır. Kullanılmış bir makine sistemimize satışa girdiğinde, başlangıçta şu anda satın almak isteyen alıcılar arasında tanıtılıyor. Daha sonra internete maruz kalma, kişisel e-postalar, ticaret fuarları ve bağlı kuruluş ağımız aracılığıyla pazara sunulmaktadır. Makine tanıtımınızın istatistiklerini içeren aylık bir rapor size gönderilecektir.

Kullanılmış makine pazarındaki küresel varlığımız, farklı kıtalardaki güçlü pazarlama ve ticari varlığımız sayesinde benzersizdir. MachinePoint, kullanılmış bir makine satın almak için arama yaparken alıcıların baktığı ilk seçeneklerden biridir.

Makineleriniz, size hiçbir ekstra ücret ödemeden küresel bir pazara kabul ettiğiniz fiyattan teklif edilir. Özellikle makinenizi satmak istemediğiniz bir bölge varsa, bize açık bir şekilde söyleyin, böylece onu bu alanlarda tanıtmayacağız.

Farklı coğrafi bölgelere penetrasyonumuz, satıcıların, kendi başlarına satmaya çalışırken başka türlü ulaşamayacakları pazarlara erişmelerine olanak tanır.

Büyük olasılıkla evet. MachinePoint alıcıların her zaman makineyi kişisel olarak incelemelerini ve mümkünse çalışma koşullarında görmelerini önerir. Gerekli inceleme ziyaretleri hakkında sizi bilgilendireceğiz ve sizinle birlikte organize edeceğiz. İlgili tüm tarafları korumak için alıcı, satıcı ve MachinePoint tarafından bir anlaşma imzalanacaktır. Bir makinenin temiz ve çalışır durumda olması ve elinizdeki tüm bilgilerin sağlanması satışa büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Hayır, sizden komisyon talep etmeyeceğiz. Bir alıcıdan resmi bir teklif aldığımızda, kabul edilen fiyat ve satış koşullarının açıkça tanımlandığı MachinePoint ile bir satış sözleşmesi imzalayacaksınız.

MachinePoint alıcıya değil, size doğrudan ödeme yapar. Zamanlama, fiyat ve diğer satış koşulları MachinePoint ile pazarlık yapacağınız satış sözleşmesinde tanımlanacaktır.

Genellikle, makine sökülüp yüklenmeden önce tutarın tamamı size ödenecektir.

Bir satıcı olarak, bize makine hakkında tam bilgi vermeniz ve potansiyel alıcılarla makineyi ziyaret edip görmemize izin vermeniz gerekecek.

Resmi bir teklifin ardından, nihai fiyat, koşullar ve zamanlamaları tanımlayan MachinePoint ile bir satış sözleşmesi imzalamanız gerekecektir.

Bu MachinePoint'e paralel olarak alıcı ile bir anlaşma imzalanacaktır.

Anlaşmalar, işlem alıcısı, satıcısı ve MachinePoint'te yer alan tüm tarafları korur.

Taşımacılık ve Lojistik

MachinePoint dünya çapında geniş bir yerel söküm ortakları ağına sahiptir. Ekibimiz, başlangıçta kullanılmış makinenizin sökülmesi, yüklenmesi ve paketlenmesini yönetebilir ve projelendirebilir. Müşterilerin çoğu, makinelerin bulunduğu ülkede genellikle kişileri olmadığı için bu hizmetleri işlemek için MachinePoint'e güvenir. Bunu MachinePoint ile yapmak, alıcıyı kendileri yönetmek yerine ekstra güvenlik sunar. Sözleşmeli olduğunda MachinePoint ekibi, tüm işleri denetlemek ve alıcıya tam bir rapor, resim ve video göndermek için kişisel olarak mevcut olacaktır. Demontaj ve yükleme konusundaki deneyimimiz ve iyi seçilmiş bir iş ortakları ağına sahip olmak, alıcılar için riski, zamanı ve parayı azaltır.

MachinePoint istek üzerine ulaşımınızı ayarlayabilir. Ekipman makine nakliyesi özellikle büyük karmaşık ekipmanlarda ve belirli yerlerde zor olabilir.

Bir diğer önemli nokta, tüm sigortaları ve ilgili şirketlerle olan sözleşmelerini iyi kontrol etmektir. MachinePoint lojistik departmanı, aynı yeni makinenin değerinin% 75'inin karşılandığı kullanılmış makine operasyonlarını kapsayacak şekilde özel olarak tasarlanmış bir sigorta poliçesine sahiptir.

Makineyi konteynırlara doğru bir şekilde sabitlemek, nakliye sırasında bir kaza durumunda sigorta şirketine talepte bulunup bulunamayacağınızı belirleyecektir. Nakliye şirketlerinin makineleri konteynerlere sabitlemediğini ve istenmeyen sürprizlerden kaçınmak istiyorsanız bunun profesyoneller tarafından yapılması gerektiğini lütfen unutmayın.

MachinePoint lojistik ekibi, hizmetlerimizi sözleşme yapmak isteyen müşteriler için uluslararası ekipman taşımacılığını yönetme konusunda geniş bir deneyime sahiptir. Lütfen bu konuda ilginizi çekebilecek birkaç makaleye bakın. Bizden bir makine satın almasanız bile, bir teklif istiyorsanız lütfen lojistik departmanımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.


Sökme, yükleme ve paketleme hizmetleri MachinePoint tarafından proje tarafından yönetilirken, ilgili şirketlerle tüm sigortaları ve sözleşmeleri denetleriz.

MachinePoint'ten nakliye sözleşmesi yapan müşteriler için sigorta poliçemiz, aynı makine yeni değerinin% 75'inin karşılandığı kullanılmış makine nakliyesini kapsayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Bir veya daha fazla kamyondan, ara depodan gelen sevkiyatları ve demontajdan makinenin teslimatına kadar tüm riskleri kapsar. Bunlar sadece "yolculuğu" ve operasyonun diğer risklerini kapsamadığından geleneksel bir taşıma sigortası değildir. Nakliye sigortasının çoğu kullanılmış ekipmanı içermez. Sigortacı ile birlikte MachinePoint tarafından verilen sertifika, MachinePoint müşterilerine doğru sigortalı olma ve aracısız sigortanın doğrudan faydalanıcısı olmalarını, ancak MachinePoint'in desteğiyle mali riskleri de önler. Daha da önemlisi, bir talep durumunda müşteriye tavsiyede bulunan bir lojistik ekibine ve kullanılmış endüstriyel makinelerde uzmanlaşmış bir sigorta şirketine ve dünyanın herhangi bir yerine cevap vermek için bir uzman ağına sahip olmaktır.

Lütfen bazı projelerimizle ilgili şu başarı öykülerini okuyun:

Ekipmanı en uzak yerlere ve uzak yerlerden taşıma konusunda deneyime sahibiz. Lütfen bazı projelerimiz hakkında bilgi edinin. Özellikle her vakayı analiz eder ve en uygun çözümü buluruz.

Endüstriyel ekipmanların lojistiği, makinelerin ağırlığına ve boyutuna bağlı olarak oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak, uluslararası ticaretin karmaşıklığı, farklı mevzuat, çeşitli diller vb. Var ve bu nedenle bu tür işlemleri yürütmek için kullanılmayan bir şirket için çok karmaşık olabilir. MachinePoint, müşterileri için ekipman lojistiğini organize edebilir. Ağır ekipman ve uluslararası ticaret konusunda uzmanlaşmış bir şirket içi lojistik ekibimiz var, ayrıca müşterileri değerlendiren şirket içi bir hukuk ekibimiz var. Dahası, iş dünyasında 20 yıl geçtikten sonra servis sağlayıcı ağımız denenmiş ve test edilmiştir, bu yüzden en karmaşık projeleri bile gerçekleştirebilmekten daha fazlasıyız.

MachinePoint , kullanılmış makine endüstrisini profesyonelleştirmek ve kullanılmış makine işlemlerine şeffaflık ve güvenlik getirmek amacıyla kurulduğu için kullanılmış makine pazarında lider konuma gelmiştir.

Ayrıca, zor durumlardan kaçınmak ve bu 20 yıllık deneyimin tümünü, tüm tarafları zaten yaşadığımız tüm durumlardan koruyan sözleşmeler geliştirmek için kullandığımız bir dolandırıcılık protokolü başlattık. Uyum sadece bir departman veya takip edilecek bir kurallar dizisi değildir, şirket kültürümüze ve iş yapma şeklimizin temel bir parçasıdır.

Güvenli Kullanılmış Makine işlemleri şart

MachinePoint Mühendislik Bölümü aracılığıyla, belirli endüstriler için kullanılmış makineleri içeren komple hatların devreye alınmasını ve kurulumunu müşterilerimize sunabiliriz. Talep edildiğinde kullanılmış makine çalıştırmayı da sunabiliriz. Daha fazla bilgi için lütfen mühendislik ekibimize danışın: foodtechnologies@machinepoint.com.
Lütfen mühendislik ekibimiz tarafından tamamlanan bir projeye bakın:
MachinePoint Engineering Tayland'daki egzotik gıda yeni üretim tesisini donatıyor

Danışmanlığa mı ihtiyacınız var?


Sizi kullanılmış makinelerin uluslararası, değişken ve karmaşık bir ortamda alım satım sürecinin tamamı boyunca yönlendireceğiz. Satış, lojistik, hukuk ve pazarlama ekiplerimiz, işlemi kolay ve riskten uzak bir hale getirmek için süreç boyunca sizinle birlikte olacak.


Adı ve Soyadı *
Lütfen adınızı girin
İletişim Telefonu *
Lütfen iletişim numaranızı girin
Şirket *
Lütfen şirket adınızı girin
E-posta adresi *
Lütfen doğru bir e -posta adresi girin
Şehir *
Lütfen şehrinizi girin
Ülke *
Lütfen ülkenizi girin
Yorumlar *
Lütfen yorumlarınızı girin
Devam etmek için Kişisel Veri İşleme Politikasını kabul etmelisiniz.