Najczęściej zadawane pytania

Oto kilka najczêœciej pojawiaj¹cych siê pytañ. Jeœli nie znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytanie, skontaktuj siê z nami telefonicznie lub mailowo.

O MachinePoint

Jesteśmy największym sprzedawcą markowych europejskich maszyn używanych dla przemysłu tworzyw sztucznych i napojów.

Działamy w branży sprzedaży i zakupu używanych maszyn od 20 lat i szczycimy się ustanowieniem procedury sprawiającej, że transakcje przeprowadzane przez nas są bezpieczne i profesjonalne. Ponadto, dysponujemy najlepszymi maszynami na rynku na sprzedaż za pośrednictwem naszej platformy.

Obecnie MachinePoint, to zespół ponad 40 osób pracujących z różnych miejsc na całym świecie obsługujących nasze kluczowe rynki. MachinePoint jest podzielony na działy sprzedaż, marketingu, logistyki oraz dział prawniczy. Każdy zespół wspiera klientów w całym procesie zakupu lub sprzedaży.

POINT określa wartości, które kierują zespołem MachinePoint do utrzymania przywództwa w kupnie i sprzedaży używanych maszyn oraz usług inżynieryjnych: profesjonalizm, własność, uczciwość, neutralność i wiarygodność.

Jesteśmy handlowcami, a nie brokerami; oznacza to, że nie pracujemy na zlecenie, ale sami kupujemy i sprzedajemy używane maszyny. Transakcja odbywa się między kupującym i MachinePoint oraz Sprzedającym i MachinePoint. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo dla obu stron, ponieważ będą one miały do czynienia bezpośrednio tylko z MachinePoint, renomowaną i solidną finansowo firmą z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży.

Kiedy klient kontaktuje się z MachinePoint, zostaje mu przydzielony Business Manager, który przeprowadzi go przez cały proces zakupu i sprzedaży. W ten sposób kupujący pracuje z osobą, która zna projekt od podszewki i może pomóc w razie potrzeby.

Departamenty, które współpracują z Business Managerami to: działy marketingu, logistyki, dział prawny oraz finansowy. Zarówno kupujący, jak i sprzedający mogą otrzymać wsparcie tych zespołów podczas realizacji projektu.
MachinePoint promuje używane maszyny na całym świecie i w większości przypadków w ten proces są zaangażowani ludzie z różnych krajów. MachinePoint w sposób zorganizowany i metodyczny podchodzi do koordynacji projektów. Nasz CRM umożliwia śledzenie projektu od momentu, w którym klient zwraca się z prośbą o informacje, do chwili dostarczenia maszyny do miejsca przeznaczenia i pozwala nam koordynować dostawców z różnych krajów.

Nasza siedziba znajduje się w Hiszpanii, ale działamy na terenie wielu krajów. Zobacz tutaj wszystkie nasze lokalizacje na całym świecie.

Korzystamy z technologii pozwalających zarządzać zespołem pracującym zdalnie na całym świecie. Jest to korzystne zarówno dla naszych pracowników jak i klientów, ponieważ pozwala nam być bliżej naszych głównych rynków.

MachinePoint stale otwiera nowe biura sprzedaży w kluczowych regionach geograficznych.

Pracujemy na rynkach w ponad 80 krajach. Nasz zespół sprzedaży specjalizuje się w poszczególnych sektorach, regionach geograficznych i posługuje się biegle wieloma językami.

Nasza działalność jest międzynarodowa z natury rzeczy, ponieważ zakup i sprzedaż maszyn odbywa się między dwoma krajami. W celu uzyskania przewagi konkurencyjnej, klienci często wolą sprzedać swój używany sprzęt poza swoim rynkiem. Dlatego, odkąd zaczęliśmy działalność, cały świat jest naszym rynkiem i nigdy nie ograniczyliśmy się do pracy na terenie jednego kraju.
Możemy jednak naprawdę przeniknąć na dany rynek tylko dzięki odpowiednio dobranemu zespołowi i przemyślanej strategii. Nasze podejście polega głównie na inwestowaniu w pracowników pracujących na lokalnych rynkach, na które chcemy wejść, przy wsparciu ze strony menedżerów ds. marketingu i produktów.

Nasz zespół włada wieloma językami, nasi pracownicy pochodzą z ponad 20 krajów. Nasza strona jest obecnie dostępna w 8 językach: angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim, włoskim, tureckim, rosyjskim i polskim.
Nasza strona jest obecnie dostępna w 8 językach

Kupno maszyny przez MachinePoint

Możesz skontaktować się z nami bezpośrednio w sprawie swoich potrzeb ( user@machinepoint.com) lub przeszukać nasze zasoby, aby zobaczyć obecnie dostępne maszyny: www.machinepoint.com, zobacz sekcję Jak wyszukać używaną maszynę poprzez stronę internetową MachinePoint?
Możesz też zadzwonić do jednego z naszych biur i porozmawiać z Business Managerem, zobacz tutaj lokalizacje na całym świecie.

Określ szczegółowo swoje potrzeby, weź pod uwagę czas i budżet, abyśmy mogli wybrać odpowiednią dla Ciebie maszynę. Oferty pojawiają się i szybko znikają ważne jest więc aby określić pożądany czas dostawy, żeby nie przegapić okazji. Jeżeli tylko szukasz informacji lub chcesz kupić w późniejszym terminie, zapiszemy Cię do alertów maszynowych, dzięki czemu będziesz na bieżąco informowany o pojawiających się ofertach.Aby przeszukać nasze zapasy można wyszukiwać według typu maszyny, marki lub za pomocą wyszukiwarki MachinePoint znajdującej się w górnej części każdej strony.

Jeśli szukasz według typu maszyny, masz do dyspozycji 12 głównych kategorii, podzielone na 3 typy maszyn. Możesz przeszukać główne kategorie w górnym menu, gdzie jest napisane: "Maszyny na sprzedaż", a także w wyszukiwarce na stronie głównej.
Przejdziesz do listy z dodatkowymi kategoriami, która znajduje się po lewej stronie. Mamy w ofercie ponad 200 różnych typów maszyn. Na zakładce każdej maszyny znajdziesz takie informacje jak model czy dane techniczen.

informacje jak model czy dane techniczenWyszukiwarka znajduje się na górze każdej strony. Po wpisaniu zapytania, zobaczysz listę wyników pasujących do Twoich słów wyszukiwania. Jeżeli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, spróbuj wpisać synonim lub przeszukaj kategorie w lewym górnym rogu menu.
Wyszukiwarka MachinePoint

Po wybraniu maszyny wejdziesz w opis strony maszyny, na której możesz obejrzeć zdjęcia, filmy i wszystkie dane techniczne. Możesz wydrukować plik pdf z wszystkimi tymi informacjami, naciskając przycisk Drukuj na dole strony.
Możesz wydrukować plik pdf z wszystkimi tymi informacjam

Aby uzyskać więcej informacji o maszynie, należy kliknąć na "zapytaj o cenę maszyny" i wypełnić formularz. Prosimy również o podanie wszystkich innych pytań dotyczących maszyny. Pamiętaj, aby podać nam pełne informacje o swoich potrzebach: czego szukasz, kiedy tego potrzebujesz oraz budżet którym dysponujesz. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak będzie to możliwe.
Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak będzie to możliwe

Maszyny pojawiają się na rynku każdego dnia. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego potrzebujesz, napisz do nas, a my zapiszemy Cię do naszego alertu maszynowego, abyś był na bieżąco z nowymi ofertami. User@machinepoint.com


Newsletter maszynowy

 • Dostęp do najlepszych maszyn używanych w ramach jednej platformy: promujemy tylko niektóre rodzaje maszyn, które utrzymują swoją wartość na rynku.


 • Maszyny "z fabryki do fabryki". Większość promowanych przez nas maszyn znajduje się w fabrykach i w dobrym stanie technicznym. Kupujący mogą zobaczyć je w oryginalnym stanie, bez dodatkowych napraw, które mogłyby ukryć ewentualne usterki. Możliwość zobaczenia maszyny w jej miejscu
 • pracy daje doskonałą perspektywę na to, jak była traktowana i konserwowana. Będziesz mógł porozmawiać z technikami, którzy obsługiwali maszynę i zobaczyć jakość produktu końcowego.
  Ponieważ zdecydowana większość używanych maszyn nie ma gwarancji, uważamy, że jest to najlepszy sposób na właściwą ocenę zakupionej maszyny. Unikamy pracy z dealerami, którzy przechowują maszyny, ponieważ trudno nam ocenić jakość i historię urządzeń którymi dysponują.

 • Bezpieczne i profesjonalne transakcje dotyczące maszyn używanych. Przejrzystość, systemy zwalczania nadużyć finansowych, audytowane procesy kupna i sprzedaży wspierane przez umowy prawne chronią zaangażowane strony, pozwalając na to, aby transakcje były płynne i bezpieczne.


 • Twoje pieniądze będą bezpieczne! Kupujesz maszynę bezpośrednio od MachinePoint, a nie od pierwotnego sprzedawcy. Działamy na rynku od ponad 20 lat i na życzenie możemy dostarczyć Ci wszelkich informacji, których możesz potrzebować. Wszelkie wpłaty i płatności dokonywane na naszą rzecz będą chronione przez umowę kupna, która wyszczególni cały proces zakupu.


 • Specjalne ubezpieczenie. Nasza polisa ubezpieczeniowa jest stworzona w celu pokrycia kosztów eksploatacji maszyn używanych, gdzie do 75% wartości nowej maszyny jest objęte ubezpieczeniem. Obejmuje ona koszt transportu jednym lub większą ilością samochodów ciężarowych, magazynów pośrednich oraz wszelkie ryzyka od demontażu do dostawy maszyny. Nie jest to tradycyjne ubezpieczenie transportowe, które obejmuje jedynie "podróż", a nie inne ryzyka związane z daną operacją. Większość polis ubezpieczeniowych nie obejmuje sprzętu używanego. Certyfikat wydany przez MachinePoint w połączeniu z ubezpieczycielem oferuje klientom MachinePoint pewność, że są prawidłowo ubezpieczeni i są bezpośrednim beneficjentem ubezpieczenia bez pośredników, ale przy wsparciu MachinePoint, a jednocześnie unikają ryzyka fiskalnego. Nasz zespół logistyczny doradza klientowi w przypadku roszczenia, a firma ubezpieczeniowa, z którą współpracujemy specjalizuje się w używanych maszyn przemysłowych. Dysponujemy także siecią ekspertów oferującymi swoją pomoc w dowolnym miejscu na świecie.


 • Kupujący mogą skorzystać z naszych usług w zakresie demontażu, załadunku i logistyki. Nasz zespół może osobiście nadzorować cały proces demontażu i załadunku, istnieje możliwość rozmowy z nami w trakcie całego procesu. Na koniec otrzymasz pełny raport oraz nagranie wideo. Nasze doświadczenie i sieć lokalnych firm specjalistycznych współpracujących z nami, zmniejsza ryzyko i oszczędza czas firm korzystających z usług MachinePoint.


 • Darmowa wsparcie prawne. Nasz zespół prawny wesprze Cię w zakresie procedur eksportowych i importowych, skomplikowanych operacji finansowych oraz rozwiązywania trudnych sytuacji.


 • Bezstronność. Współpracujemy ze wszystkimi markami maszyn bez konfliktu interesów, promując jedną markę nad drugą. Nie jesteśmy właścicielami maszyn, dlatego nie mamy żadnego interesu finansowego w promowaniu jednej maszynie nad inną. Naszym celem jest zaoferowanie naszym klientom najlepszych maszyn zgodnie z ich potrzebami.


Korzyści z zakupu używanych maszyn z fabryki do fabryki

MachinePoint nie jest właścicielem maszyny, sprzedajemy ją.

Będziemy pośredniczyć w całej operacji pomiędzy Tobą a sprzedawcą. Kiedy zdecydujesz się na zakup maszyny, kupimy ją od sprzedającego, a następnie sprzedamy ją Tobie, wiêc będziesz mieć do czynienia tylko z MachinePoint i kupisz maszynę od nas.

Po skontaktowaniu się z MachinePoint w celu uzyskania informacji, zostanie Ci przydzielony Business Manager. Nasz zespół specjalizuje się w technologii i lokalizacji, w miarę możliwości staramy się obsługiwać naszych klientów w języku ojczystym.

Wszelkie informacje oraz cena zostaną wysłana do Ciebie e-mailem. Wszelkie dalsze pytania możesz zadać bezpośrednio Twojemu Business Managerowi.

Czas jest ważny. Pamiętajmy, że mówimy tu o używanych maszynach. Każda maszyna jest specyficzna, a podaż używanych maszyn jest ograniczona i ciągle się zmienia. Jeśli jesteś zainteresowany, podejmij decyzję szybko.

Jeśli nie mamy tego, czego szukasz, zapiszemy Cię do naszego alertu maszynowego, abyś jako pierwszy dowiedział się o najnowszych ofertach.

Po znalezieniu odpowiedniej maszyny, zalecamy osobiście ją sprawdzić.

Tutaj znajdziesz opis procesu zakupy.

MachinePont nie daje gwarancji na maszyny. Sprzedajemy głównie maszyny z fabryki do fabryki, kupujący mogą zobaczyć maszyny pracujące w ich oryginalnej lokalizacji. Pomaga to nabywcom dobrze zrozumieć skąd pochodzi maszyna. Wizyta w fabryce nie tylko daje informacje o maszynie, ale także o ludziach, którzy ją eksploatują, jak jest utrzymywana, itp.

Radzimy również kupującym, aby zawsze osobiście sprawdzali urządzenia przed ich zakupem.

Ważne jest również, aby zatrudnić profesjonalny zespół, który zajmie się demontażem, a następnie instalacją maszyny.

Ponadto MachinePoint może zorganizować profesjonalny audyt i wycenę na życzenie.

Korzyści z zakupu używanych maszyn z fabryki do fabryki

To zależy od tego, kiedy maszyna będzie dostępna, możesz to zobaczyć w jej opisie. Należy też wziąć pod uwagę czas transportu, lokalizację oraz miejsce docelowe. Każdy projekt jest rozpatrywany indywidualnie przez zespół MachinePoint.

Tylko używane maszyny najlepszych marek utrzymują swoją wartość na rynku maszyn używanych, zwłaszcza w handlu międzynarodowym. MachinePoint sprzedaje głównie sprzęt najlepszych europejskich marek maszyn. Zdecydowana większość naszych maszyn znajduje się w Europie, niemniej jednak dysponujemy kontaktami w międzynarodowych firmach na całym świecie, dlatego też mamy w ofercie maszyny z Ameryki, Azji i Afryki.

Nie, nie musisz nam płacić prowizji. MachinePoint sprzeda Ci maszynę w cenie podanej w umowie kupna.

Wszystkie transakcje zostaną dokonane pomiędzy Tobą a MachinePoint. Zmniejsza to ryzyko finansowe dla Ciebie, ponieważ będziesz miał do czynienia tylko z MachinePoint.

Zapłacisz MachinePoint i kupisz od nas, a nie bezpośrednio od sprzedawcy. W ciągu ostatnich 20 lat dokonywaliśmy ponad 200 transakcji sprzedaży każdego roku i mamy świetną reputację na rynku. Zaufanie jest jedną z naszych pięciu głównych wartości firmy.

MachinePoint wdrożył program zwalczania nadużyć finansowych, więcej o nim można przeczytać tutaj.

Jeśli jednak nie masz pewności co do swojej transakcji, porozmawiaj z przydzielonym Business Managerem. Nie publikujemy referencji klientów w celu zachowania poufności, ale z przyjemnością przekażemy Ci osobiste rekomendacje klientów, jeśli sobie tego życzysz.

MachinePoint może zorganizować te usługi dla Ciebie. Poproś swojego Business Managera o wycenę, a nasz zespół logistyczny przygotuje ją dla Ciebie.

Demontaż, załadunek i transport urządzeń przemysłowych może być skomplikowany. MachinePoint posiada zespół specjalizujący się w świadczeniu tych usług. Nasze oferty są konkurencyjne, a pracownicy MachinePoint osobiście nadzorują proces demontażu i załadunku oraz przesyłają pełny raport ze zdjęciami i filmami.

Prawidłowy demontaż jest niezbędny dla przyszłego udanego uruchomienia maszyny w nowym miejscu.

Prawidłowy załadunek zmniejsza ryzyko uszkodzenia maszyny w razie wypadku podczas transportu.

Cena rynkowa używanych maszyn jest w większości przypadków określana przez ofertę i popyt w danym czasie. Istnieje wysoka korelacja, pomiędzy jakością i ceną. Dobre okazje nie są łatwe do znalezienia, jednak możesz zapisać się do naszego alertu, aby otrzymywać nowe oferty.

Możesz też skontaktować się z nami, doradzimy jakie masz opcje w ramach budżetu którym dysponujesz. user@machinepoint.com

Pamiętaj, że MachinePoint specjalizuje się w przemieszczaniu sprzętu na całym świecie. Większość naszych maszyn które mamy w ofercie jest wybierana, ponieważ utrzymują one wartość na rynku. Ponieważ transport jest kosztowny, tanie maszyny typu run down zazwyczaj lepiej nadają się do lokalnej sprzedaży.

Tak, możemy zaproponować maszyny, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i harmonogramowi, a także podać szacunkowe koszty.

Zapisz się do alertu maszyn, aby otrzymywać na bieżąco nowe oferty.

Sprzedaż maszyny z programem MachinePoint

 • Sprzedawcy uzyskują natychmiastowy wgląd w globalną sieć nabywców przez Internet za pośrednictwem naszej specjalistycznej platformy. W naszej wysoce międzynarodowej działalności, Internet jest naszym kluczowym narzędziem zapewniającym nam przystępny sposób bycia obecnym na wielu rynkach, w porównaniu do kosztów innych, bardziej tradycyjnych narzędzi marketingowych. Ponadto, znaczne inwestycje, które dokonujemy w marketingu online i offline czyni nas liderami w promowaniu maszyn, co z kolei oznacza wydajność dla sprzedawcy.


 • Sprzedawać poza swoim obszarem konkurencyjnym. Nasza globalna promocja korzyści sprzedaży poza Twoim obszarem konkurencyjnym.


 • Sprzedawaj bez kłopotów. MachinePoint troszczy się o wszystkie usługi i negocjacje z kupującymi. Tylko poważni nabywcy są przedstawiani sprzedającym. Nasz zespół dba o wszystkie bariery językowe i kulturowe, jak również określa promocję poza Twoim obszarem konkurencyjnym.


 • Dostajesz płatną gotówkę. Nie będziesz miał do czynienia z żadnymi akredytywami lub innymi skomplikowanymi metodami płatności. MachinePoint kupi maszynę bezpośrednio od Ciebie, a następnie sprzeda ją kupującemu. Ułatwi Ci to, ponieważ będą oni mieli do czynienia bezpośrednio i tylko z MachinePoint.


 • Bezpieczeństwo. MachinePoint zdołał profesjonalizować rynek używanych maszyn, zapewniając ogromne bezpieczeństwo i profesjonalizm w działaniach dla kupujących i sprzedających. Wdrożyliśmy proces zwalczania nadużyć finansowych w ramach naszych procedur firmowych.


Proszę zobaczyć proces sprzedaży MachinePoint tutaj.

To proste, skontaktuj się z naszym najbliższym biurem w Twojej lokalizacji, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat sprzętu, który masz na sprzedaż lub napisz do nas bezpośrednio na adres: user@machinepoint.com. Nasz zespół jest w stanie oszacować aktualną cenę rynkową i popyt na Twoją używaną maszynę.

Ważne jest, abyś dostarczył nam jak najwięcej informacji o swoim sprzęcie, w tym zdjęcia i filmy.

Alternatywnie, mogą Państwo wypełnić naszą prośbę o kontakt w sprawie sprzedaży na naszej stronie internetowej.
kontakt w sprawie

MachinePoint będzie promować Twoją maszynę za pośrednictwem różnych kanałów: najpierw do gorących nabywców, którzy niedawno zażądali maszyny podobnej do Twojej, a następnie do ogólnego rynku poprzez naszą stronę internetową, spersonalizowane e-maile, na targach i poprzez naszą sieć partnerską. Możemy również być bardziej agresywni w naszej promocji dla niektórych maszyn, poprzez aktywne poszukiwanie nabywcy wśród naszych kontaktów.

Proszę zobaczyć tutaj proces sprzedawców zazwyczaj śledzić podczas pracy z MachinePoint.

Zależy to w dużej mierze od maszyny, którą próbujesz sprzedać i od popytu na nią na rynku. Musimy również wziąć pod uwagę, gdzie się ona znajduje, ponieważ trudne lokalizacje są mniej atrakcyjne i droższe w transporcie i wizytach kontrolnych. Wreszcie, cena musi być na odpowiednim poziomie.

Zbyt wysoka cena początkowa może spowodować, że maszyna nie będzie się długo sprzedawać, a pamiętajmy, że każdy dzień, który mija maszynę jest mniej warty. MachinePoint ocenia sprzedawców maszyn na podstawie uczciwych cen rynkowych. Wolimy nie mieć do czynienia z nierealistycznie wysokich cen ofert, nawet jeśli maszyna jest bardzo atrakcyjna dla używanego rynku. Aby utrzymać wydajność na rynku używanym, maszyny muszą być reklamowane w odpowiedniej wartości godziwej. Bądź świadomy, że potencjalni nabywcy są prawie zawsze odkładane przez wysoce cenowo nierealistyczne oferty. Jeśli maszyny są zbyt drogie potencjalnych nabywców, którzy mogliby być zainteresowani maszyny prawie na pewno będzie nadal szukać na rynku dla innych ofert lub nawet zdecydować, że bardziej sensowne jest kupić nowe maszyny zamiast. Dopóki Twoje maszyny są poprawnie wycenione na rynku używanym nie będzie sprzedawać.

Jak wszystko inne, cena za używane maszyny jest określana na podstawie oferty i popytu. MachinePoint może dać Ci bezpłatną wycenę dla Twojej maszyny. W zależności od branży, zmian technologicznych, marek, itp., maszyny utrzymują mniej lub bardziej swoją wartość na rynku maszyn używanych. Istnieje silna korelacja między ceną i długością czasu potrzebnego do sprzedaży maszyn.

Nasz zespół ds. marketingu korzysta z różnych narzędzi promocyjnych online i offline. Każdego miesiąca otrzymujemy ponad 2000 zapytań ofertowych. Ważna jest nasza szeroka baza potencjalnych nabywców.

Obecnie poszukując maszyny. Kiedy używana maszyna wchodzi do naszego systemu na sprzedaż, jest początkowo promowana wśród tych kupujących, którzy chcą kupić ją właśnie teraz. Następnie jest ona oferowana na rynku za pośrednictwem ekspozycji internetowej, spersonalizowanych wiadomości e-mail, targów i naszej sieci partnerskiej. Miesięczny raport będzie wysyłany do Ciebie wraz ze statystykami promocji Twoich maszyn.

Nasza globalna obecność na rynku maszyn używanych jest wyjątkowa, dzięki naszej silnej obecności marketingowej i handlowej na różnych kontynentach. MachinePoint jest jedną z pierwszych opcji, na które zwracają uwagę kupujący przy zakupie używanej maszyny.

Twoja maszyna jest oferowana w cenie uzgodnionej z Tobą na rynku globalnym, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Jeśli istnieje region, w którym nie chcesz sprzedać swojej maszyny, po prostu powiedz nam z góry, abyśmy nie promowali jej w tych obszarach.

Nasza penetracja w różnych regionach geograficznych umożliwia sprzedawcom dostęp do rynków, do których w przeciwnym razie nie dotarliby, próbując sprzedawać samodzielnie.

Najprawdopodobniej, tak. MachinePoint zawsze zaleca kupującym, aby osobiście sprawdzili maszynę i zobaczyli ją, gdy jest to możliwe w stanie pracy. Poinformujemy Cię o wszelkich wymaganych wizytach kontrolnych i zorganizujemy je razem z Tobą. Umowa zostanie podpisana przez kupującego, sprzedawcę i MachinePoint w celu ochrony wszystkich zainteresowanych stron. Posiadanie czystej i sprawnej maszyny, jak również dostarczenie wszystkich informacji, które są dostępne, znacznie pomoże w sprzedaży.

Nie, nie będziemy pobierać od ciebie prowizji. Po otrzymaniu formalnej oferty od kupującego, podpiszesz z MachinePoint umowę sprzedaży, w której uzgodniona cena i warunki sprzedaży są jasno określone.

MachinePoint zapłaci Ci bezpośrednio, a niekupujący. Termin, jak również cena i inne warunki sprzedaży zostaną określone w umowie sprzedaży, którą będziesz negocjował z MachinePoint.

Zazwyczaj pełna kwota zostanie Ci wypłacona zanim maszyna zostanie zdemontowana i załadowana.

Jako sprzedawca będziesz musiał dostarczyć nam pełnych informacji o maszynie i pozwolić nam odwiedzić i zobaczyć maszynę z potencjalnymi nabywcami.

Po złożeniu formalnej oferty będziesz musiał podpisać umowę sprzedaży z MachinePoint określającą ostateczną cenę, warunki i terminy.

Równolegle do tego MachinePoint podpisze umowę z kupującym.

Umowy chronią wszystkie strony biorące udział w transakcji kupującego, sprzedającego i MachinePoint.

Transport i logistyka

MachinePoint posiada szeroką sieć lokalnych partnerów zajmujących się demontażem na całym świecie. Nasz zespół może zorganizować i projekt zarządzać demontażem, załadunkiem i pakowaniem używanej maszyny w miejscu pochodzenia. Większość klientów polega na MachinePoint do obsługi tych usług, ponieważ zazwyczaj nie mają kontaktów w kraju, w którym znajduje się maszyna. Robienie tego z MachinePoint oferuje dodatkowe bezpieczeństwo dla kupującego, a nie zarządzanie nim samym. Zespół MachinePoint w momencie zawarcia umowy będzie osobiście obecny, aby nadzorować wszystkie prace i wysłać kupującemu pełny raport, zdjęcia i filmy. Nasze doświadczenie w zakresie demontażu i załadunku, jak również posiadanie dobrze dobranej sieci partnerów zmniejsza ryzyko, czas i pieniądze dla kupujących.

MachinePoint może zorganizować Twój transport na życzenie. Transport maszyn może być trudny zwłaszcza w przypadku dużych, skomplikowanych urządzeń i w niektórych miejscach.

Innym ważnym punktem jest dobre sprawdzenie wszystkich ubezpieczeń i ich umów z zaangażowanymi firmami. Dział logistyki MachinePoint posiada polisę ubezpieczeniową, która jest specjalnie opracowana w celu pokrycia kosztów eksploatacji maszyn używanych, gdzie do 75% wartości tych samych maszyn nowych jest pokryta. Zobacz ubezpieczenie MachinePoint tutaj

Prawidłowe zamocowanie maszyny w kontenerach zdecyduje o tym, czy w razie wypadku podczas transportu będzie można wystąpić z roszczeniem do firmy ubezpieczeniowej. Należy pamiętać, że firmy transportowe nie mocują maszyn do kontenerów, a to musi być zrobione przez profesjonalistów, jeśli chcesz uniknąć niepożądanych niespodzianek.

Zespół logistyczny MachinePoint ma duże doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowym transportem sprzętu dla tych klientów, którzy chcą zlecić nasze usługi. Proszę zobaczyć tutaj kilka artykułów na ten temat, które mogą Cię zainteresować. Nawet jeśli nie kupują Państwo u nas maszyny, prosimy o kontakt z naszym działem logistyki, jeśli chcą Państwo otrzymać wycenę.

Podczas demontażu, załadunku i pakowania usług są projekt zarządzany przez MachinePoint nadzorujemy wszystkie ubezpieczenia i umowy z firmami zaangażowanymi.

Dla klientów zlecających transport z MachinePoint nasza polisa ubezpieczeniowa jest specjalnie przeznaczona na pokrycie kosztów transportu używanych maszyn, gdzie do 75% wartości tych samych maszyn nowych jest pokryta.

Obejmuje ona przesyłki z jednego lub więcej samochodów ciężarowych, magazynów pośrednich i wszystkie ryzyka od demontażu do dostawy maszyny. Nie jest to tradycyjne ubezpieczenie transportowe, ponieważ obejmuje ono jedynie "podróż", a nie inne ryzyka związane z eksploatacją. Większość ubezpieczeń transportowych nie obejmuje sprzętu używanego. Certyfikat wydany przez MachinePoint w połączeniu z ubezpieczycielem oferuje klientom MachinePoint pewność, że są prawidłowo ubezpieczeni i są bezpośrednim beneficjentem ubezpieczenia bez pośredników, ale przy wsparciu MachinePoint, a jednocześnie unikają ryzyka fiskalnego. Jeszcze ważniejsze jest, aby mieć zespół logistyczny, który doradza klientowi w przypadku roszczenia i firma ubezpieczeniowa ze specjalizacją w używanych maszyn przemysłowych i sieci ekspertów, aby odpowiedzieć w dowolnym miejscu na świecie.

Proszę przeczytać te historie sukcesu niektórych naszych projektów:


Mamy doświadczenie w przenoszeniu sprzętu do i z najbardziej odległych miejsc. Proszę przeczytać tutaj o niektórych z naszych projektów. W szczególności analizujemy każdy przypadek i znajdujemy najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Logistyka urządzeń przemysłowych jest bardzo złożona w zależności od masy i wielkości maszyn. Do tego dochodzi złożoność handlu międzynarodowego, różne przepisy prawne, różne języki itp., dlatego też może to być bardzo skomplikowane dla jednej firmy, która nie jest przyzwyczajona do obsługi takich operacji. MachinePoint może zorganizować logistykę sprzętu dla swoich klientów. Mamy wewnętrzny zespół logistyczny

Specjalizujemy się w ciężkim sprzęcie i handlu międzynarodowym, posiadamy również własny zespół prawny, który ocenia klientów. Co więcej, po 20 latach działalności nasza sieć dostawców usług jest sprawdzona, dlatego jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej złożone projekty.

MachinePoint osiągnął wiodącą pozycję na rynku maszyn używanych, ponieważ został założony w celu profesjonalizacji przemysłu maszyn używanych i wprowadzenie przejrzystości i bezpieczeństwa transakcji dotyczących maszyn używanych.

Uruchomiliśmy również protokół oszustwa wewnętrznie, aby uniknąć trudnych sytuacji, i czy wykorzystaliśmy wszystkie te 20 lat doświadczenia do opracowania umów, które chronią wszystkie strony przed wszystkimi sytuacjami, których już doświadczyliśmy. Zgodność z przepisami nie jest tylko działem lub zestawem zasad, których należy przestrzegać, jest ona osadzona w kulturze naszej firmy i stanowi fundamentalną część naszego sposobu prowadzenia działalności.

Bezpieczne transakcje to konieczność

Poprzez MachinePoint Engineering Division, możemy zaoferować klientom uruchomienie i instalację kompletnych linii, które zawierają używane maszyny dla niektórych branż. Na życzenie klienta możemy również zaoferować rozruch maszyn używanych. Proszę zapytać nasz zespół inżynierów o dalsze informacje: foodtechnologies@machinepoint.com.
Proszę zobaczyć tutaj projekt zrealizowany przez nasz zespół inżynierów:

MachinePoint Engineering wyposaża nowy zakład produkcyjny Exotic Food w Tajlandii

Potrzebujesz porady?


Poprowadzimy Cię przez cały proces kupna i sprzedaży maszyn używanych w zmieniającym się i złożonym środowisku międzynarodowym. Nasze zespoły ds. sprzedaży, logistyki, prawa i marketingu będą Ci towarzyszyć przez cały proces, aby był on łatwy i wolny od ryzyka.


Imię i nazwisko *
Wprowadź swoje imię i nazwisko
Telefon kontaktowy *
Wprowadź swój numer kontaktowy
Firma *
Wprowadź nazwę swojej firmy
Adres e-mail *
Wprowadź poprawny adres e -mail
Miasto *
Wprowadź swoje miasto
Kraj *
Wprowadź swój kraj
Uwagi *
Wprowadź swoje komentarze
Aby kontynuować musisz zaakceptować Politykę przetwarzania danych osobowych.