Demontaż

Demontaż maszyn używanych wymaga fachowych umiejętności i precyzji, aby zagwarantować bezpieczny i efektywny proces, umożliwiający bezproblemowe ponowne zmontowanie.


W procesie zakupu i sprzedaży maszyn przemysłowych prawidłowy demontaż odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu udanej dostawy i satysfakcji klienta. MachinePoint współpracujeme z ogólnoświatową siecią firm specjalizujących się w demontażu ciężkiego sprzętu, zapewniając kompleksowe rozwiązania w zakresie bezpiecznego i wydajnego transportu maszyn.

Proces demontażu rozpoczyna się od dokładnego planowania i szczegółowej oceny sprzętu, który ma zostać przetransportowany. Wyspecjalizowany zespół koordynuje każdy etap procesu, aby zapewnić wydajny i bezpieczny demontaż.

Przed rozpoczęciem demontażu przeprowadzamy skrupulatną analizę maszyn, , biorąc pod uwagę takie aspekty, jak ich rozmiar, waga, struktura i specyficzne cechy. Takie zindywidualizowane podejście pozwala nam opracowywać strategie dostosowane do unikalnych wymagań każdego urządzenia i warunków transportu.

Maszyny są projektowane przez producentów w taki sposób, aby mogły być pakowane, transportowane i instalowane tak łatwo i wydajnie, jak to możliwe, zmniejszając koszty zakupu nowego sprzętu. Kiedy mówimy o maszynach używanych, ważne jest, aby podkreślić tę koncepcję, ponieważ istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu ich demontażu.

W wielu projektach używane maszyny zostały dostosowane do obiektów dostawców, którzy z nich korzystali, więc często zdarza się, że po demontażu maszyny mogą zajmować więcej miejsca niż w momencie pierwotnej dostawy. Właściwy plan operacyjny minimalizuje koszty poprzez ograniczenie niepotrzebnych opóźnień i nieprzewidzianych zdarzeń po rozpoczęciu demontażu.

Demontaż jest krytycznym procesem dla używanych maszyn, aby zapewnić przyszły montaż bez niespodzianek. Skrupulatne monitorowanie i dokumentowanie procesu pomaga technikom w procesie demontażu i zapewnia nabywcy pewność.Jakie elementy obejmuje proces demontażu maszyn w MachinePoint?1. Firma wykonująca demontaż musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie zdrowotne, certyfikaty szkoleniowe, certyfikaty demontażu i przeszkolenie personelu w zakresie prawidłowej pracy.

2. Opracowujemy kompletny plan operacji demontażu, który obejmuje znajomość pomiarów i wagi w celu organizacji demontażu, pakowania, załadunku i terminów transportu. Informacje te są uzyskiwane przez naszych techników i sieć specjalistów ds. obsługi maszyn. Dobre planowanie oznacza, że czas oczekiwania, a tym samym koszty wynikające z nieprzewidzianych zdarzeń są zminimalizowane i że możemy poprosić o prawidłową wycenę środków transportu, przewidując z wyprzedzeniem wymaganą przestrzeń.

3. W przypadkach, w których jest to wymagane, przed demontażem części mechaniczne i kable są oznaczane, a wszystkie czynności związane z demontażem są dokumentowane.

4. Należy upewnić się, że zasilanie elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne, woda, gaz, olej i powietrze są prawidłowo odłączone, aby zapobiec wypadkom i ułatwić ponowną instalację. Osoby zajmujące się demontażem starannie oddzielą poszczególne części maszyny, aby dopasować je do sprzętu transportowego i ułatwić ponowną instalację.

5. Jeśli wewnątrz maszyny znajdują się oleje lub inne płyny, należy je odpowiednio usunąć, aby uniknąć zanieczyszczenia i rozlania podczas transportu. W niektórych krajach musi to być wykonane przez uprawnioną do tego firmę, które zapewnia prawidłowy recykling toksycznych lub zanieczyszczających materiałów, takich jak olej.

6. Należy użyć odpowiedniego sprzętu do bezpiecznego demontażu maszyny przy użyciu dźwigów, wózków widłowych, płóz, stojaków itp. w celu uniknięcia uszkodzenia maszyny przed jej zapakowaniem. Aby wiedzieć, jaki sprzęt będzie potrzebny, konieczne jest określenie w planie operacyjnym sposobu wyprowadzenia sprzętu z fabryki oraz wagi części.W MachinePoint zajmujemy się organizacją, nadzorem i monitorowaniem na żywo demontażu, dzięki czemu nasi klienci mogą liczyć na sieć techników i dostawców z doświadczeniem w demontażu używanych maszyn w bezpiecznym środowisku.

Potrzebujesz porady?


Poprowadzimy Cię przez cały proces kupna i sprzedaży maszyn używanych w zmieniającym się i złożonym środowisku międzynarodowym. Nasze zespoły ds. sprzedaży, logistyki, prawa i marketingu będą Ci towarzyszyć przez cały proces, aby był on łatwy i wolny od ryzyka.


Imię i nazwisko *
Wprowadź swoje imię i nazwisko
Telefon kontaktowy *
Wprowadź swój numer kontaktowy
Firma *
Wprowadź nazwę swojej firmy
Adres e-mail *
Wprowadź poprawny adres e -mail
Miasto *
Wprowadź swoje miasto
Kraj *
Wprowadź swój kraj
Uwagi *
Wprowadź swoje komentarze
Aby kontynuować musisz zaakceptować Politykę przetwarzania danych osobowych.