Pakowanie

Odpowiednie zapakowanie i przygotowanie maszyn do transportu międzynarodowego jest kluczowe dla zapewnienia ich bezpiecznego dotarcia i optymalnej wydajności na miejscu.


Pakowanie maszyn jest podstawowym aspektem gwarantującym ochronę sprzętu podczas transportu. W MachinePoint wiemy, jak ważne jest właściwe pakowanie i dlatego dysponujemy najlepszą siecią firm na całym świecie, które wykorzystują specjalistyczne techniki w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa komponentów.

Proces pakowania rozpoczyna się po demontażu podzespołów maszyny. Każdy komponent jest starannie pakowany zgodnie z wymagającymi standardami, aby zapewnić jego ochronę. Stosowane są wysokiej jakości materiały opakowaniowe i specjalne techniki dostosowane do charakterystyki każdego elementu wyposażenia.

Podczas pakowania upewniamy się, że każdy element jest odpowiednio oznakowany i zabezpieczony przed uderzeniami i wibracjami.

Wybierając rodzaj opakowania, dokładnie oceniamy wymiary, wagę i przewidywane warunki transportu.

Niezbędne jest uwzględnienie różnic między transportem drogowym i morskim, ponieważ ten ostatni trwa średnio 25 dni w warunkach wysokiego zasolenia, które mogą uszkodzić maszyny, jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone.

Doświadczenie i jakość usług mają kluczowe znaczenie. Na przykład w przypadku opakowań drewnianych należy przestrzegać wszystkich międzynarodowych przepisów dotyczących transportu drewna, aby zapakowana maszyna nie została zatrzymana w porcie docelowym, ponieważ drewno nie spełnia niezbędnych przepisów kraju docelowego.

Cały proces pakowania jest nadzorowany przez zespół MachinePoint, aby zapewnić prawidłowy przebieg procedury.Aspekty do rozważenia przy pakowaniu:1. Mniejsze części maszyn powinny być pakowane na paletach, poprzez przymocowanie części sprzętu do palety za pomocą taśmy pakowej i sprzętu (wkręty do drewna, śruby i nakrętki). Po bezpiecznym przymocowaniu sprzęt można owinąć folią.

2. Dokumentacja powinna być odpowiednio zapakowana, zabezpieczona i łatwa do znalezienia.

3. Części zamienne powinny być zapakowane zgodnie z charakterem części i transportu oraz powinny być owinięte folią i zabezpieczone na paletach lub izolowane w drewnianych skrzyniach, zapewniając bezpieczne przybycie i późniejsze obchodzenie się z częściami po ich przybyciu.

4. Aby zapakować duży sprzęt lub delikatne części, konieczne jest zbudowanie drewnianych skrzyń. W przypadku dużych części wymagane są specjalne skrzynie. Maszynę należy przymocować do podstawy skrzyni, a przed jej zamknięciem należy użyć żelu krzemionkowego, smaru antykorozyjnego i VCI (opakowanie próżniowe). W razie potrzeby skrzynię należy przykryć dodatkową odpowiednią plandeką, aby zapobiec zawilgoceniu.

5. Metalowe konstrukcje mogą być budowane w celu przechowywania sprzętu wewnątrz kontenerów i zminimalizowania liczby potrzebnych ciężarówek i kontenerów. Konstrukcje te zapobiegają uszkodzeniu sprzętu przechowywanego poniżej.

6. W przypadku paczki OOG (Out Of Gauge), która musi być obsługiwana w porcie, konieczne jest sporządzenie schematu wysokości każdej części z odpowiednim środkiem ciężkości, aby ułatwić obsługę kontenera i przeładunek w porcie.

7. Wszystkie skrzynie, palety lub kawałki drewna muszą być poddane obróbce zgodnie ze standardami ISPM15, aby uniknąć kar lub zatrzymania towarów. Dowód obróbki musi być potwierdzony specjalnym certyfikatem.

8. Metalowe konstrukcje mogą być budowane w celu przechowywania sprzętu wewnątrz kontenerów, minimalizując liczbę ciężarówek i kontenerów potrzebnych do transportu. Te struktury zapobiegają uszkodzeniom sprzętu przechowywanego na górze przez sprzęt na dole.

Nieprawidłowe pakowanie może prowadzić do uszkodzenia maszyn podczas transportu, dlatego właściwe opakowanie jest niezwykle istotne. Wybór niezawodnego dostawcy do obsługi ciężkiego sprzętu jest kluczowy, ponieważ ryzyko utraty lub poważnego uszkodzenia sprzętu jest wysokie.

Potrzebujesz porady?


Poprowadzimy Cię przez cały proces kupna i sprzedaży maszyn używanych w zmieniającym się i złożonym środowisku międzynarodowym. Nasze zespoły ds. sprzedaży, logistyki, prawa i marketingu będą Ci towarzyszyć przez cały proces, aby był on łatwy i wolny od ryzyka.


Imię i nazwisko *
Wprowadź swoje imię i nazwisko
Telefon kontaktowy *
Wprowadź swój numer kontaktowy
Firma *
Wprowadź nazwę swojej firmy
Adres e-mail *
Wprowadź poprawny adres e -mail
Miasto *
Wprowadź swoje miasto
Kraj *
Wprowadź swój kraj
Uwagi *
Wprowadź swoje komentarze
Aby kontynuować musisz zaakceptować Politykę przetwarzania danych osobowych.