Transport maszyn

Międzynarodowy transport maszyn wymaga starannego planowania i specjalistycznej logistyki, aby zapewnić bezproblemowy i bezpieczny przewóz.


Transport jest najważniejszym etapem w procesie zakupu używanej maszyny; w dużej mierze decyduje o sukcesie lub porażce każdego projektu. Koszt transportu sprzętu może być tak wysoki, jak cena zakupu maszyny; z tego powodu konieczne jest zatrudnienie profesjonalnej firmy do przeprowadzenia tego typu operacji.

W MachinePoint nie tylko organizujemy transport maszyn, ale także zarządzamy demontażem, pakowaniem i załadunkiem sprzedawanych przez nas maszyn. Bardzo korzystne jest, aby jedna firma była odpowiedzialna za kompleksowe zarządzanie projektem, ponieważ pozwala to uniknąć opóźnień pod względem czasu i kosztów, gwarantując jednocześnie całkowitą kontrolę wszystkich operacji.Nasz zespół zarządza całym projektem transportu i pakowania. Ponadto oferujemy ubezpieczenie obejmujące wszelkie wypadki, które mogą wystąpić podczas załadunku i transportu maszyn, zapewniające odzyskanie 100% wartości maszyny. Zazwyczaj polisy ubezpieczeniowe od odpowiedzialności cywilnej zakupione przez klienta oferują ochronę dla wartości maszyny wewnątrz fabryki. Jednak gdy raz zacznie się manipulować towarem, te polisy nie obejmują potencjalnych szkód, jakie maszyna może ponieść. Dlatego oferujemy rozwiązanie, które chroni używaną maszynę na każdym etapie procesu.Jak zarządzamy transportem maszyn w MachinePoint?1. Po pierwsze, musimy odnieść się do "Planu operacyjnego" sporządzonego na początku projektu. W trakcie tego procesu programujemy i planujemy prace, które należy wykonać, tak aby w momencie, gdy firma transportowa udaje się na miejsce odbioru, maszyna była zdemontowana, zapakowana i gotowa do załadunku.

W MachinePoint współpracujemy wyłącznie z firmami transportowymi specjalizującymi się w transporcie ciężkich maszyn. Współpracujemy z nimi od lat, co jest wynikiem długiego procesu selekcji. Oprócz elastyczności, profesjonalizmu i wysokiej jakości usług, gwarantują one sprawną reakcję, pomagając nam zredukować czas i koszty. W razie potrzeby doradzają również naszemu wewnętrznemu zespołowi logistycznemu.

2. Po zapakowaniu maszyny należy wybrać firmę transportową, która oferuje gwarancje, aktualne polisy ubezpieczeniowe, odpowiedni sprzęt i jasne procedury. Zapobiegnie to wypadkom i stratom w przypadku nieprzewidzianych okoliczności.

Wymagania transportowe i dostępność będą się różnić w zależności od rodzaju transportowanej maszyny; jeśli demontaż i pakowanie zostały wykonane prawidłowo, możemy załadować do standardowych ciężarówek i kontenerów, które są tańsze i łatwiejsze do zarezerwowania. Z drugiej strony, jeśli maszyna ma niestandardowe wymiary, konieczne jest posiadanie rygorystycznego planu operacyjnego, który określa dokładny czas przybycia ciężarówek do zakładu.

3. Ważne jest, aby koordynować wszystkie procesy, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z różnymi usługami; w ten sposób, gdy firma zarządza całym procesem, łatwiej jest mieć kontrolę nad czasem każdej usługi i uniknąć nieprzewidzianych zdarzeń.

Transport może podlegać wielu zmianom, dlatego musimy być bardzo precyzyjni i przygotować całą dokumentację i pozwolenia, aby ciężarówki mogły poruszać się bez problemów.

4. Kontrolujemy również i upewniamy się, że nie ma problemów z dokumentacją na granicach i w punktach celnych. W MachinePoint mamy duże doświadczenie w operacjach trójstronnych, a sieć agentów celnych wspiera nas w wypełnianiu całej dokumentacji eksportowej i importowej, wykonując CMR, BL i AWB. W ten sposób udaje nam się ułatwić import maszyny do nabywcy.

Na przykład, gdy mówimy o ciężarówkach niskopodwoziowych lub ciężarówkach przewożących kontenery Flat Rack, ważne jest, aby zamówić transport z co najmniej 3-tygodniowym wyprzedzeniem, upewniając się, że ciężarówka może poruszać się po drogach, które zawiozą maszynę do portu. Ponadto tego typu ciężarówki muszą podróżować z samochodem eskortującym.

Jeśli potrzebujesz wynająć międzynarodowe usługi transportu maszyn, możesz polegać na naszych usługach. Mamy umowy z firmami logistycznymi na całym świecie, posiadamy doświadczenie i wiedzę w tym sektorze, a nasza międzynarodowa i lokalna obecność geograficzna ułatwia transport maszyn w efektywny sposób.

W MachinePoint dbamy o bezpieczeństwo maszyn podczas całego procesu transportu.

Potrzebujesz porady?


Poprowadzimy Cię przez cały proces kupna i sprzedaży maszyn używanych w zmieniającym się i złożonym środowisku międzynarodowym. Nasze zespoły ds. sprzedaży, logistyki, prawa i marketingu będą Ci towarzyszyć przez cały proces, aby był on łatwy i wolny od ryzyka.


Imię i nazwisko *
Wprowadź swoje imię i nazwisko
Telefon kontaktowy *
Wprowadź swój numer kontaktowy
Firma *
Wprowadź nazwę swojej firmy
Adres e-mail *
Wprowadź poprawny adres e -mail
Miasto *
Wprowadź swoje miasto
Kraj *
Wprowadź swój kraj
Uwagi *
Wprowadź swoje komentarze
Aby kontynuować musisz zaakceptować Politykę przetwarzania danych osobowych.